Menu

اخبار

اخبار دفتر مشاوره و سلامت

دانشجویان دانشگاه علم و صنعت با مهارتهای مختلف آشنا شدند.

به منظور افزایش آگاهی و ارتقاء سطح سلامت روان دانشجویان دانشگاه علم و صنعت ایران، کارگاه آموزشی ازدواج جوانان در تاریخ 25/9/95 توسط خانم دهقان در خوابگاه دختران این دانشگاه برگزار گردید.

کارگاههای طرح سمن در مرکز مشاوره دانشگاه مازندران برگزار گردید.

مجموعه کارگاههای طرح سمن از تاریخ 15 آبان لغایت 6 دی ماه در مرکز مشاوره دانشگاه مازندران برگزار گردید. این دوره های آموزشی شامل مباحث حقایقی درباره زندگی سالم، کاربرد هوش هیجانی در روابط بین فردی، مهارت کنترل خشم، مهارت ارتباطی و سبک هویت بود که هر کدام بمدت 4 ساعت برگزار گردید.

معاون مرکز بهداشت و درمان شهرستان محمودآباد: موثرترین راه پیشگیری و کنترل بیماری ایدز، ارتقای آگاهی قشر جوان و نوجوان است.

مرکز مشاوره موسسه غیرانتفاعی کاوش محمودآباد به مناسبت روز جهانی ایدز، کارگاه آموزشی دو روزه ای با همین مضمون برگزار نمود. این دوره آموزشی با هدف دانش افزایی دانشجویان و همیاران سلامت در خصوص این بیماری و راههای پیشگیری از آن اجرا شد.

سلامت زندگی دانشجویان موسسه غیرانتفاعی کاوش محمودآباد در نمایشگاهی ارائه گردید.

مرکز مشاوره موسسه غیر انتفاعی کاوش محمود آباد به مناسبت هفته پژوهش، اقدام به برپایی نمایشگاه دانشجویی نمود. این نمایشگاه در خصوص سلامت زندگی دانشجویی، دستاوردهای علمی و آموزشی در قالب کتاب، سخنرانی، مقاله، پژوهش، عکس و مسابقه برپا گردید.

گردهمایی دبیران کانون های همیار سلامت روان مراکز مشاوره دانشگاه های منطقه 7 کشور

دبیران کانون های همیار سلامت روان مراکز مشاوره دانشگاه های منطقه 7 کشور در مرکز مشاوره و روان درمانی دانشگاه شیراز گرد هم آمده و به تشریح فعالیت های خود پرداختند.

گردهمایی شورای هماهنگی مراکز مشاوره استان کرمان برگزار شد.

گردهمایی روسای مراکز مشاوره شورای استانی کرمان در تاریخ 8/10/95 در سالن اجتماعات دانشگاه تحصیلات تکمیلی و صنعتی کرمان برگزار گردید. این جلسه رأس ساعت 8 صبح با تلاوت آیاتی چند از کلام ا... مجیدآغاز و با خوش آمد گویی آقای دکتر عسکرزاده، معاون دانشجویی دانشگاه میزبان ادامه یافت. سپس آقای دکتر رحمتی رئیس مرکز مشاوره دانشگاه شهید باهنر کرمان و دبیر شورای استانی مراکز مشاوره ضمن تشکر از همکاری دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی کرمان و شرکت همکاران در این جلسه وارد دستور کار جلسه شدند.

مرکز مشاوره دانشگاه شهید باهنر کرمان اقدام به تربیت کادر متخصص پیشگیری اولیه از اعتیاد نمود.

کارگاه تربیت کادر متخصص پیشگیری اولیه از اعتیاد ویژه مشاوران مدارس آموزش و پرورش کرمان در تاریخ 19 و20 آبان ماه در محل مجتمع فرهنگی ورزشی سعادت توسط مرکز مشاوره دانشگاه شهید باهنر کرمان برگزار گردید.

اجرای طرح انطباق پذیری مسیر شغلی – تحصیلی در مرکز مشاوره دانشگاه شهید باهنر کرمان

مرکز مشاوره دانشگاه شهید باهنر کرمان تعداد 22 کارگاه آموزشی را جهت اجرای طرح انطباق پذیری مسیر شغلی – تحصیلی برگزار نمود.

مشاوره دانشجویی در آیینه مطبوعات: معاون دانشجویی دانشگاه خبر داد: آغاز پایش سلامت جسمانی دانشجویان نوورود دانشگاه صنعتی بهبهان

معاون دانشجویی دانشگاه صنعتی خاتم‌الانبیاء بهبهان از آغاز ارای طرح پایش سلامت جسمانی دانشجویان ورودی جدید این دانشگاه از امروز خبر داد و گفت: باید مشخص شود یک دانشجو در زمان ورود به دانشگاه در چه سطحی از شرایط روحی و جسمی قرار دارد که بتوانیم مشکلات او را حل کنیم زیرا اگر این مشکل در سال اول تحصیل رفع شود، در روند تحصیلی دانشجو تأثیری ندارد.

مشاوره دانشجویی در آیینه مطبوعات: شناسایی دانشجویان در معرض رفتارهای پرخطر دانشگاه پیام نور

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه پیام نور، ارائه خدمات روان شناختی به دانشجویان را مهم ترین اولویت مرکز مشاوره دانشگاه پیام نور عنوان کرد .
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه پیام نور، کریم نجفی برزگر از برگزاری سومین گردهمایی کمیته مشاوره مرکز استانها به منظور افزایش مهارت های روسا و دبیران کمیته مشاوره در شناسایی مشکلات دانشجویان به همت مرکز مشاوره سازمان مرکزی دانشگاه پیام نور برگزار شد.

مشاوره دانشجویی در آیینه مطبوعات: ارائه خدمات روان‌شناختی، مهمترین اولویت مرکز مشاوره دانشگاه پیام نور

معاون فرهنگی،اجتماعی دانشجویی دانشگاه پیام نور ارائه خدمات روان شناختی به دانشجویان را یکی از اولویت های مهم مرکز مشاوره دانشگاه اعلام کرد.
به گزارش ایسنا، دکتر کریم نجفی برزگر با بیان این مطلب، از برگزاری سومین گردهمایی کمیته مشاوره مرکز استانها به منظور افزایش مهارت‌های روسا و دبیران کمیته مشاوره در شناسایی مشکلات دانشجویان به همت مرکز مشاوره سازمان مرکزی دانشگاه پیام نور خبر داد.

مشاوره دانشجویی در آیینه مطبوعات: افتتاح مرکز مشاوره کارآفرینی دانشگاه خوارزمی

مرکز مشاوره کارآفرینی دانشگاه خوارزمی بزودی افتتاح می شود و در زمینه های مختلف کارآفرینی به اساتید و دانشجویان مشاوره خواهد داد.
به گزارش خبرنگارمهر، مرکز مشاوره کارآفرینی دانشگاه خوارزمی بزودی افتتاح می شود. این مرکز خدمات مشاوره ای در زمینه های مختلف کارآفرینی از جمله نحوه راه اندازی کسب و کار؛ تاسیس شرکت؛ راه اندازی شرکت های دانش بنیان و مشاوره اشتغال به استادان و دانشجویان ارائه خواهد کرد.

اطلاعات دانشجویان دانشگاه علم و صنعت ایران در خصوص ازدواج بالا می رود.

در راستای افزایش آگاهی، ارتقاء سلامت روان، تصمیم گیری صحیح و ازدواج موفق دانشجویان، کارگاه "آموزش¬های پیش از ازدواج" در روزهای پنجشنبه و جمعه 9/10/95 و 10/10/95 توسط مرکز مشاوره دانشگاه علم و صنعت ایران برگزار گردید.

برگزاری کارگاه های آموزشی سلامت ، مهارت، نشاط (طرح سمن) در مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل

کارگاه های آموزشی مهارت های زندگی وپیشگیری اولیه از اعتیاد با هدف ارتقاء توانمندیهای روان شناختی دانشجویان وروددی جدید (1395) از تاریخ 13 آذر لغایت 29 آذر 95 در دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل برگزار گردید.

هفت نفر دانشجو بعنوان عضو کانون همیاران سلامت روان در موسسه دیلمان لاهیجان شروع به فعالیت نمودند.


در تاریخ 10/09/95 مؤسسه دیلمان لاهیجان اقدام به تشکیل کانون همیاران سلامت روان نمود. این اقدام طبق دستورالعمل و اساسنامه ارسالی از دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان انجام گرفت. پس از برگزاری انتخابات، 7 نفر به عنوان عضو این کانون شروع به فعالیت نمودند. اهدافی که در این کانون دنبال خواهد شد شامل موارد زیر می باشد:

دو فعالیت اخیر مرکز مشاوره دانشگاه جهرم در راستای برگزاری شورای سیاستگذاری و جلسه اعضای کانون همیاران سلامت

دو فعالیت مهم و اخیر مرکز مشاوره دانشگاه جهرم شامل موارد زیر می شود:

برگزاری جلسه هم اندیشی کارشناسان مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی شریف با دانشجویان عضو کانون همیاران سلامت روان

جلسه هم اندیشی کارشناسان مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی شریف با دانشجویان عضو کانون همیاران سلامت روان در تاریخ 19 دی ماه 95 در سالن اجتماعات مرکز مشاوره این دانشگاه برگزار گردید. در این جلسه پیرامون اساس نامه کانون و اشکالات آن بحث و گفتگو شد.

مربیان همیار آموزش دیده، دانش خود را در زمینه ایدز به هم اتاقی و هم خوابگاهیهای خود منتقل می کنند.

کارگاه آموزشی و پیشگیری از ایدز با هدف گزینش مربیان همیار بر طبق مدل جامع سیستماتیک آموزش و ارتقاء سلامت در تاریخ 24 آبان ماه و با جضور تعدادی از دانشجویان علاقمند در مرکز مشاوره دانشگاه دامغان برگزار گردید. در این برنامه مقرر گردید که دانشجویان شرکت کننده بعنوان آموزش دهنده در جمع دانشجویان دیگر حضور یافته و دانش ایشان را در زمینه ایدز ارتقاء دهند.

درس مهارتهای زندگی و دوره های آموزشی ویژه اعضای هیئت علمی: موضوعات اصلی مطرح شده در جلسه شورای سیاست گذاری مرکز مشاوره دانشگاه دامغان

جلسات شورای سیاست گذاری مرکز مشاوره دانشگاه دامغان طبق روال گذشته هر ترم با حضور ریاست دانشگاه، معاونت اداری مالی، معاون دانشجویی، مدیر فرهنگی، مدیر آموزش، نماینده نهاد رهبری و سرپرست مرکز مشاوره و سلامت برگزار می گردد.

عضویت سرپرست مرکز مشاوره و سلامت دانشگاه دامغان در طرح محب

طرح محب که با هدف مداخله در بحران هایی نظیر بلایای طبیعی، خودکشی، خشونت و سوءاستفاده جنسی در اداره کل بهزیستی استان تشکیل شده است، در نظر دارد تا از نیروهای داوطلب در این خصوص استفاده نماید. سرپرست مرکز مشاوره دانشگاه دامغان که سال ها تجربه حضور در کمیته رفتارهای خود آسیب رسان را دارد نیز در این طرح شرکت نموده تا در فاز مداخله در خودکشی فعالیت نماید.

برگزاری جلسات case reporting ویژه مشاوران و روان شناسان مرکز مشاوره دانشگاه دامغان

جلسات case reporting از ابتدای ترم جاری تحصیلی با هدف همفکری بیشتر بین مشاوران، روان شناسان و روان درمانگران در مرکز مشاوره دانشگاه دامغان آغاز گردید.

پیگیری وضعیت دانشجویان مشروطی دانشگاه دامغان از طریق همیاران تحصیلی

در آستانه سال تحصیلی جدید مرکز مشاوره دانشگاه دامغان با همکاری گروه همیاران مشاور اقدام به پیگیری مشکلات دانشجویان مشروطی نموده است. این گروه همیاران تحت عنوان همیاران تحصیلی در پیگیری وضعیت این دانشجویان که تعدادشان نیز زیاد می باشد به مرکز مشاوره کمک می نمایند.

دانش و مهارت مشاوران مرکز مشاوره دانشگاه دامغان با کمک خودشان بروزرسانی می شود.


مرکز مشاوره دانشگاه دامغان اقدام به برگزاری جلسات توجیهی – آموزشی ماهانه ویژه مشاوران و روانشناسان نموده است.

95 درصد دانشجویان ورودی جدید دانشگاه دامغان در طرح پایش سلامت روان شرکت نمودند.

طرح پایش سلامت روان و جسم دانشجویان در ابتدای هر سال تحصیلی برگزار می گردد. این طرح با هدف غربالگری و سرند دانشجویان در معرض خطر یا دچار آشفتگی های هیجانی و مشکلات روان شناختی انجام می شود. در سطوح فعالیت های مداخله ای مرکز، این طرح در جایگاه مداخله های اولیه پس از فعالیت های ارتقایی و پیشگیرانه قرار می گیرد.

برگزاری کارگاههای طرح سمن (پیشگیری ازاعتیاد ومهارتهای زندگی ) در مرکزمشاوره دانشگاه بناب


مرکزمشاوره دانشگاه بناب با توجه به دستورالعمل ارسالی از دفتر مشاوره و سلامت سازمان اموردانشجویان درخصوص برگزاری طرح سمن در دانشگاهها، از اول اذرماه 95 لغایت هفته اول دی ماه 95 اقدام به برگزاری کارگاههای طرح سمن نمود.

کانون همیاران سلامت روان دانشگاه بناب، غرفه پیشگیری از اعتیاد و آسیبهای اجتماعی را برپا نمود.

کانون همیاران سلامت روان دانشگاه بناب، به برپایی غرفه پیشگیری ازاعتیاد وآسیب های اجتماعی اقدام نمود. این غرفه با همکاری سازمان انتقال خون استان آذربایجان شرقی برپا گردید.

آموزش سطح 2 (TOP) تربیت مربی پیشگیری و کنترل بیماری HIV/AIDS در دانشگاه تبریز برگزار گردید.

مرکز مشاوره دانشگاه تبریز،کارگاه آموزشی 2 روزه " تربیت مربی پیشگیری و کنترل بیماری HIV/AIDS (TOT1و TOT2) " را در تاریخ¬های 14 و 15مهر ماه 94 در محل تالار شهریار این دانشگاه برگزار نمود.

بروزرسانی سایت مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی


همزمان با ارتقای کانال مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی و تمرکز روی موضوعات کاربردی، سایت مرکز مشاوره این دانشگاه نیز بروزرسانی گردید.

طرح مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی کرمانشاه در نمایشگاه دائمی استان کرمانشاه نصب گردید.

مسئول مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی کرمانشاه، جناب آقای ولی رستمی بینا اقدام به ارائه طرحی بسیار خلاقانه نمود.

مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی کرمانشاه هماهنگ با سیاستهای دفتر مشاوره و سلامت گام برمیدارد.

همگام با سیاستهای دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان، مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی کرمانشاه با ایجاد فضایی آکنده از اعتماد و حمایت در حل مسائل دانشجویان به فعالیت خود در اجرای کارنامه سلامت روان ادامه می دهد.

راهکارهای بهینه سازی ارائه خدمات مشاوره ای به دانشجویان دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار مورد بررسی قرار گرفت.

در تاریخ 1/10/95جلسه هم اندیشی وهم فکری با مشاوران مرکز مشاوره دانشگاه برگزار شد. در این جلسه در راستای بهینه سازی ارائه خدمات مشاوره ای به دانشجویان، به مباحث زیر اشاره گردید:

کارگاههای طرح سمن در مرکز مشاوره دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار برگزار گردید.

مرکز مشاوره دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار با همکاری اعضای کانون همیاران سلامت روان تعداد 12 کارگاه آموزشی طرح سمن را با هدف پیشگیری اولیه از اعتیاد و آموزش مهارتهای زندگی برگزار نمود.

بکار بستن دانسته ها و استفاده صحیح از آن عامل اصلی افزایش ایمنی دانشجویان در تصادفات است.

در تاریخ 22/09/95، مرکز مشاوره و سلامت دانشگاه مراغه با همکاری نیروی انتظامی، در محل آمفی تئاتر فجر این دانشگاه، اقدام به برگزاری کارگاه آموزشی با موضوع"پیشگیری از حوادث رانندگی منجر به مرگ و میر در بین جوانان" نمود.

تشکیل کارگاه آموزشی "ایدز " ویژه آموزش مربیان همسان در مرکز مشاوره دانشگاه مراغه


مرکز مشاوره و سلامت دانشگاه مراغه در تاریخ 28/9/95، کارگاه آموزشی پیشگیری از ایدز را با هدف آموزش مربیان همسان برگزار نمود.

اعضای کانون همیار سلامت دانشگاه مراغه در کارگاه آموزشی نشانه شناسی اختلالات روانی شرکت نمودند.

مرکز مشاوره دانشگاه مراغه با تنظیم سه جلسه آموزشی در تاریخهای 16/8/95 و 2/8/95و 21/9/95 اقدام به آموزش اعضای کانون همیار سلامت روان نمود.

کانون همیاران سلامت روان دانشگاه صنعتی شاهرود در جهت ارتقای تحصیلی دانشجویان نیز گام بر می دارد.


دانشجویان عضو کانون همیاران سلامت روان در جهت ارتقای وضعیت تحصیلی دانشجویان این دانشگاه اقدام به برگزاری کلاس های حل مساله و رفع اشکال نمودند.

اعضای کانون همیاران سلامت دانشگاه صنعتی شاهرود با فنون پایه در مشاوره آشنا شدند.

از آنجا که همیاران سلامت روان به مثابه بازوهای مشاوران در خارج از مرکز مشاوره محسوب می شوند، به منظورآشنایی ایشان با مهمترین اصول و فنون در حرفه های یاورانه و کمک به دیگران، کارگاه آشنایی با فنون پایه در مشاوره به همت مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی شاهرود برگزار گردید.

لزوم آشنایی دانشجویان با آسیب های دوران دانشجویی در مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی شاهرود

طرح آشنایی با آسیبهای دوران دانشجویی با هدف آشنایی دانشجویان جدیدالورود با مهمترین مشکلات تحصیلی، آموزشی، خانوادگی، اجتماعی و عاطفی- روانی در دوران دانشجویی، در مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی شاهرود برگزار گردید.

عروسک تن پوش در طرح ایستگاه سلامت دانشگاه صنعتی کرمانشاه و برقراری ارتباط با مخاطب

جناب آقای ولی رستمی بنیا، مسئول مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی کرمانشاه، اقدام به ارائه طرح ایستگاه سلامت زندگی در جلسه شورای فرهنگی پیشگیری از آسیبهای اجتماعی استان کرمانشاه نمودند که مورد حمایت تمامی سازمانهای استان قرار گرفت. این طرح در قالب یک عروسک تن پوش است که با استفاده از روانشناسی رنگ می تواند در جلب توجه و حواس مخاطب به شیوه ای جالب ارتباط برقرار کند.

نمایندگان ستاد پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر از کلاسهای مهارتهای زندگی دانشگاه صنعتی کرمانشاه بازدید نمودند.

هیاتی متشکل از آقایان محمد مهدی اسماعیلی، رئیس اداره فرهنگی و پیشگیری ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور، مسعود مرغوب، کارشناس فرهنگی و پیشگیری اداره کل فرهنگی پیشگیری کشور و مسئول فرهنگی ستاد استان، جناب آقای دکتر خدایاری در تاریخ 22/09/95 از مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی کرمانشاه بازدید نمودند.

برگزاری جلسه با اعضای کانون همیاران سلامت روان دانشگاه صنعتی کرمانشاه

مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی کرمانشاه در مورخه 14/09/95 و به مدت 2 ساعت اقدام به تشکیل جلسه ای نمود تا در ارتباط با طرح ها و برنامه های حوزه سلامت روان دانشجویان قدمهای موثری برداشته شود.

مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی کرمانشاه اقدام به برگزاری کلاس مهارتهای زندگی نمود.

مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی کرمانشاه در مورخه های 13/09/95 ، 14/09/95 ، 15 /09/95 ، 20/09/95، 21/09/95، 22/09/95 ، 28/09/95 و 29/09/95 و 30/09/95 دانشجویان را با مهارتهای معنوی .......

شرکت ک­نندگان در کارگاه آموزش مهارت­ های پیش از ازدواج برای دانشجویان توسط مرکز مشاوره دانشگاه بناب تشویق شدند.

کارگاه آموزشی مهارت های پیش از ازدواج و تشویق دانشجویان شرکت کننده در این کارگاه توسط مرکز مشاوره دانشگاه بناب انجام شد.

مرکز مشاوره دانشگاه بناب با همکاری شبکه بهداشت شهرستان بناب در مورخه 95/9/17 درسالن اجتماعات علامه طباطبایی دانشگاه اقدام به برگزاری این کارگاه آموزش مهارت­ های پیش از ازدواج نمود. در این کارگاه خانم سهرابی کارشناس ارشد روانشناسی بالینی به عنوان مدرس کارگاه پیش از ازدواج تدریس کارگاه را به عهده داشتند.

کارگاه برنامه ریزی تحصیلی در خوابگاه دانشگاه اسفراین برگزار شد.

یکی از مشاوران مرکز مشاوره دانشگاه اسفراین با حضور در خوابگاه دانشجویی این دانشگاه کارگاه برنامه ریزی تحصیلی برگزار کردند.

با توجه به نزدیک شدن ایام امتحانات یکی از مشاوران مرکز مشاوره دانشگاه اسفراین با حضور در خوابگاه دانشجویی این دانشگاه کارگاه برنامه ریزی تحصیلی برگزار کردند.

“برگزارى كارگاه خلاقيت كاربردى توسط باشگاه شغلي مركز مشاوره دانشگاه فردوسي مشهد"

كارگاه خلاقيت كاربردى توسط باشگاه شغلي مركز مشاوره دانشگاه فردوسي مشهد برگزار شد.

در راستای فعالیت های باشگاه شغلی دانشگاه فردوسی مشهد زیر نظر مرکز مشاوره دانشجویی "کارگاه خلاقیت کاربردی" با تاکید بر انجام تمرین های کاربردی دو زمینه خلاقیت و نوآوری، با هدف ارتقاء مهارتهای کاریابی دانشجویان در تاریخ بیستم آذرماه 95، برگزار شد.

تدوین طرح پیوستن دانشگاه های ایرانی به نهضت جهانی دانشگاه بدون اعتیاد

مشهد- ایرنا- مدیرکل دفتر مشاوره و سلامت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: طرح پیوستن دانشگاه های ایرانی به نهضت جهانی دانشگاه بدون اعتیاد در مراحل نهایی تدوین است و تا 2 هفته آینده به دانشگاه ها ابلاغ می شود.

 حمید یعقوبی روز چهارشنبه در حاشیه همایش منطقه ای دانشگاه عاری از دخانیات در مشهد طی گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بیش از چند صد دانشگاه جهان در لیست 'دانشگاه عاری از دخانیات' وجود دارد و طرح پیوستن دانشگاه های ایرانی به این نهضت جهانی نیز در دستور کار است..

حمید یعقوبی روز چهارشنبه در حاشیه همایش منطقه ای دانشگاه عاری از دخانیات در مشهد طی گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بیش از چند صد دانشگاه جهان در لیست 'دانشگاه عاری از دخانیات' وجود دارد و طرح پیوستن دانشگاههای ایرانی به این نهضت جهانی نیز در دستور کار است..

بازدید از مركز مشاوره دانشگاه الزهراء(س) توسط دبیرخانه­ ی منطقه یک

اولین بازدید دبیرخانه منطقه یک از مراکز مشاوره دانشگاه های استان تهران در دانشگاه الزهراء انجام شد.

 در راستای بازدید از مراکز مشاوره دانشگاه های منطقه یک وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دبیرخانه منطقه یک در روز دوشنبه مورخ 22 آذر ماه 1395 از مرکز مشاوره دانشگاه الزهراء (س) بازدید بعمل آورد.

دانشجویان مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی در کارگاه آموزشی پیش از ازدواج شرکت نمودند.

کارگاه آموزش پیش از ازدواج در دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدینم طوسی برگزار شد و دانشجویان این دانشگاه در آن شرکت کردند.

دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی در کارگاه آموزشی مشاوره پیش از ازدواج شرکت نمودند. این کارگاه آموزشی که در تاریخ هجده هم آذر برگزار گردید شامل 5 کلاس بود  مدرسین دوره شامل آقایان مردی، رحمانی و مددیان و خانم ها هادی و کریم زاده بودند.حضور دادستان و فرماندهی انتظامی شهرستان بجنورد در جمع دانشجویان خوابگاهی

دادستان و فرماندهی انتظامی شهرستان بجنورد در جمع دانشجویان خوابگاهی دانشگاه بجنورد حضور یافتند.

جناب آقای دادستان و فرماندهی انتظلامی شهرستان بجنورد در این نشست به این داشتند که آسیب های اجتماعی بویژه در حوزه جوانان در حال تغییر و گسترش است و ما باید امروزه رفتارهایی را جدی بگیریم که ظاهر تفریحی و سرگرم کننده دارند درحالی که دروازه هایی برای مبتلا شدن به آسیب های اجتماعی بزرگ تر هستند و از آن جمله مصرف دخانیات، قلیان و در گیر شدن اعتیاد آور به شبکه های اجتماعی و مجازی همچنین ماهواره را نام بردند.

برگزاری کارگاه آموزشی نحوه برقرای ارتباط با خانواده دانشجویان در معرض خطر در مرکز مشاوره و روان درمانی دانشگاه شیراز

نحوه برقرای ارتباط با خانواده دانشجویان در معرض خطر در مرکز مشاوره و روان درمانی دانشگاه شیراز طی برگزاری کارگاهی به مشاوران و مددکاران دانشگاه آموزش داده شد.

با هدف آشنایی مشاوران و مددکاران با شیوه ی صحیح ارایه خبرهای ناخوشایند به بیماران و خانواده های آنان، کارگاه آموزشی برقرای ارتباط با خانواده دانشجویان در معرض خطر روز چهارشنبه هفدهم آذرماه جهت مشاوران شعب مرکزی و خوابگاهی مرکز مشاوره و روان درمانی دانشگاه شیراز برگزار گردید. 

بازدید دبیر منطقه هفت مراکز مشاوره دانشگاه های کشور از مجتمع آموزشی عالی لارستان

رییس و معاون محترم مرکز مشاوره و روان درمانی دانشگاه شیراز با هدف ارزیابی امکانات و تجهیزات مجتمع آموزش عالی لارستان جهت راه اندازی مرکز مشاوره از آن دانشگاه بازدید به عمل آوردند.

در این بازدید دکتر چنگیز رحیمی، رییس محترم مرکز مشاوره و روان درمانی دانشگاه شیراز و دبیر منطقه هفت مراکز مشاوره دانشگاه های کشور، با اشاره به لزوم ارتقاء سلامت روان دانشگاهیان، ارایه آموزش های لازم به آنان و نیز دریافت خدمات مشاوره ای تخصصی را در راستای این امر مهم دانستند.

"برگزاری اولين نشست دبيران كانون هاي دانشجويي همياران سلامت روان دانشگاه هاي وزارت علوم، تحقیقات و فناوری"

اولین نشست دبیران کانون دانشجویی همیاران سلامت روان روز چهارشنبه مورخ 95/09/17 به میزبانی دانشگاه تهران و با حضورجناب آقاي دكتر رياضي معاون محترم امور دانشجويان داخل وزارت علوم برگزار شد.

بیش از 70 تن  از دبیران کانون دانشجویی همیاران سلامت در اولین نشست این کانون حضور یافتند. در این نشست که با حضور جناب آقای دكتر رياضي معاون محترم امور دانشجويان داخل وزارت علوم، جناب آقاي دكتر يعقوبي مديركل محترم دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجويان وزارت علوم، تحقيقات و فناوري، جناب آقای پيروي رئيس مركز مشاوره دانشگاه تهران برگزار شد نقطه نظرات دبیران کانون های دانشجویی همیاران سلامت روان پیرامون محورهای همایش کشوری اعضای شورای مرکزی کانون های سراسر کشور دریافت شد.

درخشش کانون همیاران سلامت روان دانشگاه سمنان در جشنواره منطقه ای دانشگاه عاری از دخانیات ( مراکز مشاوره منطقه 9 کشور )

کانون همیاران مرکز مشاوره دانشگاه سمنان در جشنواره منطقه ای عاری از دخانیات حضوری چشمگیر داشتند.

دانشجويان هنرمند كانون همياران سلامت روان مركز مشاوره دانشجويي دانشگاه سمنان در جشنواره منطقه اي كشور رتبه هاي برتررا كسب نمودند. طراحي پوستر (مقام اول: مينا خدامي ، دوم: خانم سپيده كياني، سوم: آقاي فرزان شيعتي) و در نقاشي (مقام سوم: خانم فاطمه نجفي )همچنين دو طرح از پوستر ها ( خانم هانيه صفري و خانم هما يعقوبي) قابل تقدير معرفي شدند. جشنواره با عنوان دانشگاه عاري از دخانيات در تاريخ 26آبان 1395 در محل دانشگاه فردوسي مشهد برگزار شد.

دانشجویان برگزیده و جانشین دبیر کانون همیاران سلامت روان در جلسه مذکور حضور به رساندند. مقرر گردید از  پوستر های دانشجویان نمایشگاهی در دانشگاه سمنان و همچنین در شهر سمنان برای عموم مردم برگزار گردد

بازديد سرزده مدير كل دفتر مشاوره وسلامت از مركز مشاوره دانشگاه صنعتي اصفهان

دکتر حمید یعقوبی مدیر کل دفتر مشاوره و سلامت به طور سرزده از مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی اصفهان بازدید به عمل آوردند.

مدير كل دفتر مشاوره و سلامت  وزارت علوم  جناب آقاي دكتر يعقوبي در ديداري  سرزده  در روز چهارشنبه 08/12/ 95 از مركز مشاوره وخدمات روانشناختي دانشگاه صنعتي اصفهان  بازديد نموده  و ضمن  بازديد، از تمامي فعاليت هاي جاري مركز تقدير و تشكر  به عمل آوردند و  از كليه همكاران براي ارائه خدمات مطلوب به جامعه دانشگاهي  آرزوي موفقيت نمودند.

آموزش شیوه های مدیریت هیجانات به کانون دانشجویی همیاران سلامت روان دانشگاه شیراز

مرکز مشاوره دانشگاه شیراز شیوه های مدیریت هیجانات را به کانون دانشجویی همیاران سلامت روان دانشگاه شیراز آموزش داد.

در این کارگاه، دانشجویان با مباحثی همچون تعریف هیجان، مزایای مدیریت هیجان، کنترل هیجانات منفی با تکیه بر رویکرد رفتاری منطقی  احساسی (REBT)، فرایند شکل گیری خشم و برخورد با عوامل خشم انگیز به طور نظری و عملی آشنا شدند.

مرکز مشاوره دانشگاه شهید چمران اهواز در هفته اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر فعالیتهایی را در سطح دانشگاه انجام داد.

فعالیت ­های مرکز مشاوره دانشگاه شهید چمران اهواز در هفته اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر

در هفته اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخد مرکز مشاوره دانشگاه شهید چمران اهواز اقدام به برگزاری کارگاه های آموزشی  مهارت های زندگی و انعطاف پذیری روانشناختی نمود. این کارگاه ها با شرکت دانشجویان همیار سلامت و نیز سایر دانشجویان در سالن آمفی تاتر شهید شهریاری برگزار گردید. 

برگزاری کارگاه های آموزشی سلامت، مهارت، نشاط (سمن) در دانشگاه شهید بهشتی

مرکز مشاوره دانشگاه شهید بهشتی اقدام به برگزاری کارگاه های آموزشی سلامت، مهارت، نشاط (سمن) نمود.

 این کارگاه ­ها که ویژه دانشجویان ورودی جدید (سال تحصیلی 96-95) بود از تاریخ 94/8/12 لغایت 94/8/28 با استفاده  از اساتید و مدرسین مجرب و مسلط به مباحث روان شناختی، مهارت های زندگی و پیشگیری اولیه از اعتیاد برگزار گردید. عناوین کارگاه های برگزار شده عبارت بودند از؛

- کنترل هیجانات منفی

- مقابله با کمال گرایی

- سبک زندگی ایرانی

- برنامه ریزی تحصیلی

- دلبستگی سالم و ناسالم

- مدیریت خشم

- مقابله با اضطراب امتحان

- دیگه از شنبه شروع می کنم.

- ارتباط مؤثر

- مدیریت روابط عاطفی

برگزاری کارگاه های آموزشی سلامت، مهارت، نشاط (سمن) در دانشگاه شهید بهشتی

مرکز مشاوره دانشگاه شهید بهشتی اقدام به برگزاری کارگاه های آموزشی سلامت، مهارت، نشاط (سمن) نمود.

 این کارگاه ­ها که ویژه دانشجویان ورودی جدید (سال تحصیلی 96-95) بود از تاریخ 94/8/12 لغایت 94/8/28 با استفاده  از اساتید و مدرسین مجرب و مسلط به مباحث روان شناختی، مهارت های زندگی و پیشگیری اولیه از اعتیاد برگزار گردید. عناوین کارگاه های برگزار شده عبارت بودند از؛

کانون دانشجوئی"همیاران سلامت روان" دانشگاه شهید بهشتی به مناسبت بزرگداشت روز جهانی بردباری اقدام به برپائی ایستگاه های بردباری نمود.

مرکز مشاوره دانشگاه شهید بهشتی و آموزش دانشگاه شهید بهشتی با همکاری کانون دانشجوئی"همیاران سلامت روان" به مناسبت بزرگداشت 26 آبان مصادف با 16 نوامبر روز جهانی بردباری اقدام به برپائی ایستگاه های بردباری نموده است.

مرکز مشاوره دانشگاه شهید بهشتی و آموزش دانشگاه شهید بهشتی با همکاری کانون دانشجوئی"همیاران سلامت روان" به مناسبت بزرگداشت 26 آبان مصادف با 16 نوامبر روز جهانی بردباری اقدام به برپائی ایستگاه های بردباری نموده است.در این ایستگاه ها  پندنامه هایی از بزرگان دین اسلام و ادبیات جهان در خصوص فضیلت صبر و بردباری در بین دانشجویان منتشر شد.

توسط مرکز مشاوره دانشگاه علم و صنعت کارگاه های متنوعی ویژه ی دانشجویان برگزار شد.

توسط مرکز مشاوره دانشگاه علم و صنعت و به منظور افزایش آگاهی و ارتقاء سطح سلامت روان دانشجویان، کارگاه های متنوعی با موضوعات گوناگون برگزار گردید.

مرکز مشاوره دانشگاه علم و صنعت به منظور افزایش آگاهی و ارتقاء سطح سلامت روان دانشجویان، کارگاه های متنوعی را با سرفصل های ذیل برگزار کرد.


 سر فصل های کارگاه ازدواج جوانان:


- آشنایی، جذابیت

-  اجزاء سه گانه عشق،

- انواع عشق

-  انتخاب همسر و معیارهای آن: ملاک های دوست یابی، افراد مناسب برای ازدواج،چه کسانی برای ازدواج مناسب هستند، انتخاب های مناسب برای همسر، نشانه های ازدواج موفق، دوره های نامزدی.

 

سر فصل های کارگاه  زندگی خوابگاهی:


- محیط جدید و چالش های پیش رو

- دوری از خانه، غم غربت

- مدیریت زمان و برنامه ریزی

- برنامه ریزی مالی

- مهارتعای ارتباطی در برخورد با فرهنگ¬های مختلف

- تقسیم وظایف

مرکز مشاوره دانشگاه فردوسی مشهد اقدام به برگزاری دو عنوان کارگاه با موضوعات " اصول اخلاق حرفه ای ویژه مشاوران و روانشناسان" و " مداخله در بحران خودکشی" کرد

دو عنوان کارگاه با موضوعات " اصول اخلاق حرفه ای ویژه مشاوران و روانشناسان" و " مداخله در بحران خودکشی" توسط مرکز مشاوره دانشگاه فردوسی و با تدریس دکتر حمیدپورشریفی برگزار شد.

مرکز مشاوره دانشگاه فردوسی مشهد اقدام به برگزاری دو عنوان کارگاه با موضوعات " اصول اخلاق حرفه ای ویژه مشاوران و روانشناسان" و " مداخله در بحران خودکشی" با تدریس جناب آقای دکتر حمید پور شریفی در تاریخ 1395/8/12 و 1395/8/13  نمود. در کارگاه  آموزشی اصول اخلاق حرفه ای ، مشاوران با اﺻﻮل ﻛﻠﻲ و ارزﺷﻬﺎي ﻓﺮاﮔﻴﺮ اﺧﻼﻗﻲ و اﻧﺴﺎﻧﻲ اﺳﺖ ﻛﻪ زﻳﺮ ﺑﻨﺎي اﺳﺘﺎﻧﺪارد ﻫﺎ و ﺿﻮاﺑﻂ اﺧﻼق ﺣﺮﻓﻪ اي اﺳﺖ ،آشنا شدند .همچنین در کارگاه مداخله در بحران خودکشی مباحثی از جمله : مروری خلاصه و تحلیلی بر آمار خودکشی، باورهای نادرست در باره رفتارهای خودکشی، عوامل خطرزا و محافظت کننده خودکشی، مصاحبه با افراد در معرض خطر خودکشی، ارزیابی خطر خودکشی، مداخله در بحران (حین اقدام به خودکشی): بر اساس مدل هفت مرحله ای رابرت و نحوه اطلاع رسانی خبر بد به خانواده ها ، مورد بحث و تبادل نظر شد. هر دو این کارگاهها با  درجه عالی ارزیابی شد و مورد توجه مشاوران و روان شناسان مرکز قرار گرفت. 

برگزاری نشست دانشجویی با موضوع سلامت و بهداشت روانی و معنوی در قرآن درموسسه غیر انتفاعی کاوش محمودآباد

نشست دانشجویی با موضوع سلامت و بهداشت روانی و معنوی در قرآن درموسسه غیر انتفاعی کاوش محمودآباد برگزار شد.

با حضور معاونت فرهنگی اجتماعی موسسه جناب حجت الاسلام غفاری در سالن اجتماعات موسسه کاوش برگزارگردید. در ابتدا  معاونت محترم فرهنگی به ایراد سخنرانی  و تبیین و تحلیل موضوع پرداختند و جلسه با پرسش و پاسخ دانشجویان به پایان رسید. 40 نفر از دانشجویان در این جلسه شرکت داشتند ودر خاتمه از دانشجویان پذیرایی به عمل آمد.  

اجرای طرح پایش سلامت روان در موسسه غیر انتفاعی کاوش محمودآباد

طرح پایش سلامت روان در موسسه غیر انتفاعی کاوش محمودآباد برگزار شد

 طبق سنوات گذشته در ابتدای سال تحصیلی جدید،  طرح پایش  سلامت روان دانشجویان ورودیهای جدید در مرکز مشاوره اجرا گردید.در این طرح دانشجویان مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد شرکت نمودند. دانشجویان به شکل گروه های چند نفره به مرکز مشاوره مراجعه کرده وبه پرسشنامه ها پاسخ دادند.  

برپایی نمایشگاه کتاب به مناسبت روز کتاب و کتابدار و کتابخوانی در موسسه غیر انتفاعی کاوش محمودآباد

نمایشگاه کتاب به مناسبت روز کتاب و کتابدار و کتابخوانی در موسسه غیر انتفاعی کاوش محمودآباد برگزار شد.

مرکز مشاوره به مناسبت روز کتاب و کتابدار و کتابخوانی با همکاری واحد فرهنگی اقدام به برپایی نمایشگاه کتاب نموه است. این نمایشگاه با حضور ریاست محترم دانشگاه جناب آقای دکتر سلمانی افتتاح گردید. محتویات نمایشگاه شامل محصولات و انتشارات دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان ،بهزیستی ، مرکز بهداشت و درمان و دیگر انتشارات  به مدت یک ماه  در موسسه ادامه دارد.

کارگاه ایمنی ویژه دانشجویان دانشگاه کاوش محمود آباد برگزار گردید

برگزاری کارگاه ایمنی ویژه دانشجویان دانشگاه کاوش محمود آباد

مرکز مشاوره موسسه غیرانتفاعی کاوش جهت ارتقای سلامت و ایمنی دانشجویان  با هماهنگی رو همکاری معاونت محترم دانشجویی و آموزشی اقدام به برگزاری کارگاه یکروزه ایمنی و سلامت نمود. در این کارگاه 40 نفر از دانشجویان شرکت داشتند.

برگزاری کارگاه بهداشت ایمنی و حرفه ای ویژه کارکنان در موسسه غیر انتفاعی کاوش محمودآباد

کارگاه بهداشت ایمنی در محیط کار ویژه کارکنانم موسسه کاوش محمود آباد در محل دانشگاه برگزار شد

در جهت ارتقاء سلامت و آگاهی بخشی کارکنان کارگاه آموزشی با موضوع بهداشت و ایمنی برای کارکنان دانشگاه برگزار شد. این جلسه که با حضور کارکنان موسسه برگزار شد در خصوص بهداشت حرفه و ایمنی در محیط کار بود.

برگزاری کارگاه پیشگیری از اعتیاد در موسسه غیر انتفاعی کاوش محمودآباد ( مرحله اول )

با هدف ارتقای توانمندی و مهارت های مقابله ای دانشجویان دانشگاه کاوش محمود آباد اقدام به برگزاری کارگاه پیشگیری از اعتیاد نمود.

مرکز مشاوره موسسه غیر انتفاعی کاوش محمودآباد به مناسبت هفته سلامت روان در تاریخ 95/07/27 با هدف ارتقای توانمندی و مهارت های مقابله ای دانشجویان  اقدام به برگزاری کارگاه پیشگیری از اعتیاد نمود.

این کارگاه با حضور جناب آقای عرب زاده کارشناس این حوزه برگزار و به مباحثی در خصوص تعریف اعتیاد  شناخت مواد و نمایش فیلم و نقد و بررسی آن پرداخته شد.

این کارگاه با تعداد 50 دانشجو و با  مشارکت آموزش ، واحد فرهنگی، انجمن علمی و همیاران سلامت در سالن اجتماعات موسسه غیر انتفاعی کاوش  برگزارگردید

دانشجویان دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی در کارگاه آموزش پیش از ازدواج شرکت کردند.

مرکز مشاوره دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی 300 نفر از دانشجویان دانشگاه را در کارگاه های پیش از ازدواج آموزش داد

کارگاه آموزش پیش از ازدواج در تاریخ  4 آذر ماه در پردیس مکانیک و صنایع دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی برگزار گردید. در این دوره آموزشی  300 نفر از دانشجویان در  8 گروه مختلف در کلاسها شرکت نمودند و با سرفصلهای مربوط به مشاوره پیش از ازدواج آشنا شدند. این کارگاه آموزشی 8 ساعت به طول انجامید و نتایج نظرسنجی حکایت از رضایت بالای دانشجویان داشت.

برگزاری همایش منطقه ای و نمایشگاه دانشجویی"دانشگاه عاری از دخانیات" در دانشگاه فردوسی مشهد

همایش منطقه ای و نمایشگاه دانشجویی " دانشگاه عاری از دخانیات "با همکاری دفتر مشاوره و سلامت وزارت علوم، ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور، شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان خراسان رضوی، با مشارکت مراکز مشاوره دانشجویی و کانون های دانشجویی همیاران سلامت روان دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی منطقه 9 و استان خراسان رضوی در تاریخ 26 آبان ماه 95 به میزبانی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد

هدف از این همایش تبیین نقش دانشجویان و همسالان در گسترش فعالیت های بهداشت روانی، جلب حمایت حداکثری دانشجویان در پیشگیری از سوء مصرف مواد بویژه سیگار و قلیان (دخانیات ) در دانشگاههای منطقه، استفاده بیشتر ازظرفیت و توانمندی های علمی، فرهنگی، هنری و اجرایی دانشجویان در برنامه های اجتماعی، ارتقاء سطح سلامت روانی، اخلاقی و اجتماعی دانشجویان دانشگاههای منطقه بود.

جناب آقای دکتر یعقوبی مدیر کل دفتر مشاوره و سلامت وزارت علوم، جناب آقای دکتر داوری و دکتر یوسفی معاونین دانشجویی و فرهنگی- اجتماعی دانشگاه فردوسی مشهد، برخی معاونین دانشگاه های استان، مدیریان مراکز مشاوره منطقه و استان و اعضای شورای مرکز ی کانونها در این مراسم حضور داشتند.

اقدامات مرکز مشاوره دانشگاه تربیت مدرس در راستای بهبود سطح ارائه خدمات

مرکز مشاوره دانشگاه تربیت مدرس در راستای بهبود کیفی ارائه خدمات این مرکز اقداماتی انجام داد.

از جمله این فعالیت های ارتقایی می توان به مواردی از این قبیل اشاره داشت: افزایش تعداد روانپزشکان مرکز و مشاوران خوابگاه، تعیین مسئول کلینیکال خدمات مرکز مشاوره، راه اندازی واحد روان سنجی، بکارگیری یک روانشناس جهت تریاژ اولیه و برنامه ریزی جهت اعزام تیم مددکاری به خوابگاه های دانشجویی و شناسایی دانشجویان مشکل دار،نیازسنجی و برگزاری کارگاه های مختلف ویژه دانشجویان و کارمندان، برگزاری کارگاه های طرح سمن، برگزاری سمینار مهارت های شاد زیستن، همایش نقش اساتید در ارتقای سلامت روانی دانشجویان

مرکز مشاوره و روان درمانی دانشگاه شیراز میزبان معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس روز شنبه بیست و دوم آبان ماه از مرکز مشاوره و روان درمانی دانشگاه شیراز بازدید به عمل آوردند.

دکتر مجید موحد، معاون محترم دانشجویی دانشگاه نیز تصویب طرح ارایه دو واحد درس عمومی "مهارت های زندگی" را نتیجه پیگیری های دفتر مشاوره و سلامت وزارت علوم و تلاش های مرکز مشاوه و روان درمانی دانشگاه شیراز دانستند و اجرای آن را از اهداف کاربردی دانشگاه شیراز در جهت بهبود کیفیت زندگی و افزایش سلامت روانی دانشجویان عنوان کردند.

کارگاه آموزشی مدیریت استرس در یکی از خوابگاه های دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی برگزار گردید.

برای دانشجویان خوابگاه خواجه عبدالله در دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی کارگاه مدیریت استرس برگزار شد.

برای دانشجویان دانشگاه خواجه نصیرالدین در خوابگاه خواجه عبدالله این دانشگاه کارگاه مدیریت استرس برگزار شد. علاوه بر این با توجه به نیاز سنجی به عمل آمده مقرر شد کارگاه های توجه آگاهی مبتنی بر کاهش استرس و کاهش باورهای ناکارآمد و منفی برای دانشجویان خوابگاه دانش این دانشگاه نیز برگزار شود.

کارگاه دو روزه­ ی آسیب شناسی روابط استاد دانشجو در مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی شاهرود برگزار شد.

دکتر حمید یعقوبی، مدیر کل دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فنآوری کارگاه آسیب شناسی روابط استاد و دانشجو را به مدت دو روز در مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی شاهرود برگزار کردند.

توسط جناب آقای دکتر یعقوبی، مدیر کل محترم دفتر مشاوره و سلامت وزارت علوم و تحقیقات و فناوری، کارگاه 2 روزه  ای با عنوان آسیب شناسی روابط استاد و دانشجو برگزار شد. دکتر یعقوبی که تدریس کارگاه را بر عهده داشتند؛ ابتدا به تحلیل مهمترین آسیب ­های دوره دانشجویی اشاره و سپس به نقش اساتید در مقابله و کاهش آسیب های فوق پرداختند.

مدیر کل محترم دفتر مشاوره و سلامت وزارت علوم تحقیقات و فناوری از مرکز مشاوره و سلامت دانشجویی دانشگاه صنعتی شاهرود بازدید به عمل آوردند

بازدید مدیر کل محترم دفتر مشاوره و سلامت وزارت علوم تحقیقات و فناوری از مرکز مشاوره و سلامت دانشجویی دانشگاه صنعتی شاهرود

در حاشیه ی برگزاری کارگاه آسیب شناسی روابط استاد و دانشجو، جناب آقای دکتر یعقوبی از مرکز مشاوره و سلامت این دانشگاه بازدید به عمل آوردند.

برگزاری گردهمایی مسؤولان مراکز مشاوره دانشگاه های منطقه 7 کشور در مرکز مشاوره دانشگاه شیراز

گردهمایی مسؤولان مراکز مشاوره دانشگاه های منطقه 7 کشور به میزبانی مرکز مشاوره و رواندرمانی دانشگاه شیراز برگزار شد.

گردهمایی مسؤولان مراکز مشاوره دانشگاه های منطقه 7 کشور با حضور رییس و معاون محترم مرکز مشاوره و روان درمانی دانشگاه شیراز و رؤسای مراکز مشاوره دانشگاه های خلیج فارس بوشهر، یاسوج، صنعتی شیراز، هنر شیراز، فسا، سلمان فارسی کازرون و جهرم در تاریخ 26 مهرماه سال جاری در محل مرکز مشاوره و روان درمانی دانشگاه شیراز برگزار گردید. 

جلسه معارفه برای دانشجویان ورودی جدید در خوابگاه خواهران و برادران در دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل برگزار شد.

جلسه معارفه­ ای با دانشجویان ورودی جدید در خوابگاه خواهران و برادران در دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل برگزار شد،

در این جلسه تلاش شد دانشجویان با خدمات مرکز مشاوره­ ی دانشجویی بیشتر آشنا شوند، همچنین صحبت­ هایی پیرامون زندگی خوابگاهی و چگونگی سازگاری با شرایط جدید زندگی جمعی صورت پذیرفت.

مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل و ستاد مبارزه با مواد مخد این شهرستان نمایشگاه پیشگیری از ایدز برگزار کردند.

همکاری مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل با ستاد مبارزه با مواد مخدر این استان در جهت برگزاری نمایشگاه پیشگیری از مصرف مواد

 در برگزاری نمایشگاه پیشگیری از اعتیاد دانشگاه صنعتی نوشیروانی و ستاد مبارزه با مواد مخدر با یکدیگر همکاری کردند از جمله این اقدامات نصب بنر و به نمایش گذاشتن برخی از مواد مخدر بود.

مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل و معاونت فرهنگی این دانشگاه به طور مشترک اردویی دو روزه برگزار کردند.

همکاری مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل و معاونت فرهنگی دانشگاه در برگزاری اردویی دو روزه

مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل با معاونت فرهنگی این دانشگاه در جهت برگزاری اردویی دو روزه ویژه دانشجویان با یکدیگر همکاری کردند.

اجرای طرح پایش سلامت جسم و روان در دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل

به منظور غربال­ گری دانشجویان در بدو ورود به دانشگاه (سوم تا دوازدهم مهر) طرح پایش سلامت جسم و روان برای دانشجویان ورودی 95 در دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل برگزار شد.

همچون سال­ های گذشته در شروع سال تحصیلی جدید به منظور غربال­ گری دانشجویان در بدو ورود به دانشگاه (سوم تا دوازدهم مهر)طرح پایش سلامت جسم و روان برای دانشجویان ورودی 95 در مقاطع مختلف کارشناسی، ارشدو دکتری در دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل انجام شد.

برگزاری فعالیت های متنوع توسط مرکز مشاوره دانشگاه سلمان فارسی کازرون در هفته ملی سلامت روان

از جمله این فعالیت ها برگزاری جلسه پرسش و پاسخ مشاوران مرکز مشاوره با حضور دانشجویان در تاریخ 28 مهر ماه سال 95 دردانشگاه سلمان فارسی کازرون برگزار شد.این جلسه به همت کانون دانشجویی همیاران سلامت روان برگزار شد.

 این فعالیت ها شامل ارسال پیامک، اجرای طرح پایش سلامت جسم و روان، برگزاری کارگاه آموزشی، جلسه پرسش و پاسخ مشاوران و دانشجویان و برگزاری اولین جلسه شورای سیاست گذاری مشاوره و بهداشت روان دانشگاه سلمان فارسی کازرون و تصویب مصوباتی در حوزه آموزشی، اداری، مالی و فرهنگی بودند.

آغازعضوگیری کانون دانشجویی همیاران سلامت روان در دانشگاه علم و صنعت

مرکز مشاوره دانشگاه علم وصنعت از طریق کانون دانشجویی همیاران سلامت روان عضو می پذیرد.

آغاز عضوگیری کانون دانشجویی همیاران سلامت روان در دانشگاه علم و صنعت:

در سایت مرکز مشاوره دانشگاه علم و صنعت، آگهی آغاز عضوگیری کانون دانشجویی همیاران سلامت روان درج شده است. 

نشست معاون فرهنگی دانشگاه علم و صنعت آقای دکتر شریعت با مدیر و کارکنان مرکز مشاوره

دیدار آقای دکتر شریعت با رئیس و کارکنان مرکز مشاوره دانشگاه علم و صنعت در چهارم آبان ماه برگزار شد.

معاون محترم فرهنگی دانشگاه علم وصنعت، با مدیر و کارکنان مرکز مشاوره در محل مرکز دیدار کردند.

طرح ارتقائ تحصیلی دانشجویان در دانشگاه علم و صنعت

مرکز مشاوره دانشگاه علم وصنعت طرح ارتقاء تحصیلی دانشجویانی را که دو ترم مشروط شده­ اند، را برگزار خواهد کرد.

مرکز مشاوره دانشگاه علم وصنعت طرح ارتقاء تحصیلی دانشجویانی را که دو ترم مشروط شده ­اند، را برگزار خواهد کرد. با توجه به افت تحصیلی آشکار و در معرض خطر اخراج بودن، دانشجویان مذکور طی دعوتنامه ای به مرکز مشاوره مراجعه و ضمن ارجاع به مشاورین مرکز جهت بررسی علل افت تحصیلی و راهکارهای مقابله، در کارگاه­های یک روزه نیز بایستی شرکت نمایند. 

طرح ارتقائ تحصیلی دانشجویان در دانشگاه علم و صنعت

مرکز مشاوره دانشگاه علم وصنعت طرح ارتقاء تحصیلی دانشجویانی را که دو ترم مشروط شده ­اند، را برگزار خواهد کرد.

مرکز مشاوره دانشگاه علم وصنعت طرح ارتقاء تحصیلی دانشجویانی را که دو ترم مشروط شده ­اند، را برگزار خواهد کرد. با توجه به افت تحصیلی آشکار و در معرض خطر اخراج بودن، دانشجویان مذکور طی دعوتنامه ای به مرکز مشاوره مراجعه و ضمن ارجاع به مشاورین مرکز جهت بررسی علل افت تحصیلی و راهکارهای مقابله، در کارگاه ­های یک روزه نیز بایستی شرکت نمایند.

توسط مرکز مشاوره و روان درمانی دانشگاه شیراز، مراسم هفته بهداشت روان برگزار شد

مرکز مشاوره و رواندرمانی دانشگاه شیراز برای کارکنان دانشگاه مراسمی برگزار کرد.

توسط مرکز مشاوره دانشگاه شیراز مراسم هفته بهداشت روان با هدف ارتقاء سلامت روان کارکنان حوزه ی معاونت دانشجویی دانشگاه و آشنایی آنان با شیوه های تقویت مهارت های شغلی، روز هفده ­هم آبان ماه با حضور کارکنان این معاونت در محوطه پردیس ارم دانشگاه شیراز برگزار گردید. 

نشست مشاوران مرکز مشاوره و روان درمانی دانشگاه شیراز برگزار شد

با حضور رییس و معاون محترم مرکز مشاوره و رواندرمانی دانشگاه شیرازنشست مشاوران مرکز مشاوره و روان درمانی دانشگاه شیراز برگزار شد

با حضور رییس و معاون محترم مرکز مشاوره و رواندرمانی دانشگاه شیراز، نشست مشاوران مرکز در تاریخ دوشنبه هفده ­هم آبان ماه در محل این مرکز برگزار گردید. در ابتدای این جلسه دکتر چنگیز رحیمی، رییس محترم مرکز مشاوره و روان درمانی دانشگاه پس از خوشامدگویی به شرکت کنندگان جهت بهبود روند ارایه خدمات مشاوره ای به ایراد نکاتی در این خصوص پرداختند.

طرح پایش سلامت جسم و روان دانشجویان ورودی 95 دانشگاه شهید باهنر

تعداد 4869 نفر از دانشجویان تا کنون در طرح پایش سلامت جسم و روان ورودی 95 دانشگاه شهید باهنرشرکت کرده اند و این روند همچنان ادامه دارد.

در سال تحصیلی جدید و در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در محل درمانگاه دانشگاه شهید رجایی طرح پایش سلامت اجرا شد.

جلسه شورای سیاست گذاری مرکز مشاوره و جلسه معارفه دانشجویان جدیدالورود در سالن همایش مجتمع آموزش عالی دانشگاه اسفراین برگزار شد.

جلسه شورای سیاست گذاری مرکز مشاوره و جلسه معارفه دانشجویان جدیدالورود در سالن همایش مجتمع آموزش عالی دانشگاه اسفراین برگزار شد.

در تاریخ نهم آبان ماه جلسه شورای سیاست گذاری مرکز مشاوره مجتمع آموزش عالی دانشگاه اسفراین برگزار گردید و همچنین در ابتدای سال جاری جلسه معارفه دانشجویان جدید الورود در محل سالن همایش مجتمع آموزش عالی دانشگاه اسفراین برگزار شد.

برگزاری مسابقات دارت و طناب کشی در خوابگاه دخترانه مجتمع آموزش عالی فنی مهندسی اسفراین

برگزاری مسابقات دارت و طناب کشی در خوابگاه دخترانه مجتمع آموزش عالی فنی مهندسی اسفراین

یک دوره مسابقات دارت با همکاری مرکز مشاوره مجتمع آموزش عالی فنی مهندسی اسفراین به مناسبت هفته تربیت بدنی در بیست و نهم مهرماه در خوابگاه دخترانه توحید برگزار گردید.

در مجتمع آموزش عالی فنی مهندسی اسفراین کارگاهای آموزش خانواده و مناسبات حاکم بر آن و آسیب­ شناسی روابط دختر و پسر برگزار شدند.

کارگاهای آموزش خانواده و مناسبات حاکم بر آن و آسیب­ شناسی روابط دختر و پسر در مجتمع آموزش عالی فنی مهندسی اسفراین برگزار شدند.

در راستای تحکیم بنیان خانواده، کارگاهی آموزشی  با عنوان (خانواده و مناسبات حاکم بر آن) در تاریخ بست و دوم مهر  و سیزدهم آبان ماه ویژه کارکنان و به مدت 8 ساعت، توسط آقای شیرازی در محل سالن کنفرانس برگزار گردید. در پایان این کارگاه  برای کارکنان شرکت کننده گواهی پایان دوره صادر شد.

تقدیر از مرکزمشاوره دانشگاه صنعتی کرمانشاه از سوی ستاد مبارزه با مواد مخدر استان کرمانشاه

تقدیر از مرکزمشاوره دانشگاه صنعتی کرمانشاه، برگزاری جلسه کمیته فرهنگی پیشگیری استان کرمانشاه و اجرای اجرای طرح ملی کارنامه سلامت جسم و روان

 طی لوحی از مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی کرمانشاه از سوی ستاد مبارزه با مواد مخدر استان تقدیر به عمل آمد. دراین لوح از مسئول مرکز مشاوره، جناب آقای ولی رستمی بنیا و تلاش­ها و زحمات مرکز مشاوره دانشگاه در امر پیشگیری و مبارزه با پدیده شوم اعتیاد و همچنین همکاری و تعامل مناسب با شورای هماهنگی تشکر و قدر دانی به عمل آمد. همزمان با برگزاری جلسه کمیته فرهنگی پیشگیری استان کرمانشاه در مورخه 95/07/29 رئیس  محترم کمیته جناب آقای دکتر محبی و دبیر محترم شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمانشاه جناب آقای شمشیری از  عضویت م

گسترش ارتباطات مركز مشاوره و روان درماني دانشگاه شيراز و دانشگاه درسدن آلمان

مركز مشاوره و روان درماني دانشگاه شيراز و دانشگاه درسدن آلمان همکاری های مشترک خود را افزایش می دهند.

در سفر دكتر چنگيز رحيمي، رئيس مركز مشاوره و روان درماني دانشگاه شيراز به دانشگاه درسدن آلمان، درخصوص گسترش همكاري هاي دوجانبه بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

اين سفر به دعوت پروفسور كلمنز كرش بام (Clemens Kirschbaum)رييس دانشكده روانشناسي دانشگاه فني درسدن صورت گرفت.

دكتر رحيمي درنشست مشترك با پروفسور كلمنز كيرشبام، ضمن معرفي امكانات و بخش هاي مختلف دانشكده علوم تربيتي دانشگاه شيراز، تمايل اين دانشگاه را براي همكاري دو جانبه دانشگاه درسدن اعلام كرد.

اهم فعالیت ­های واحد پیشگیری مرکز مشاوره دانشگاه شهید چمران اهواز در خصوص سوءمصرف مواد

فعالیت ­های واحد پیشگیری مرکز مشاوره دانشگاه شهید چمران اهواز در خصوص سوءمصرف مواد

 به منظور اطلاع رساني برنامه هاي پيشگيري و آگاهي بخشي به دانشجويان واحد پيشگيري مركز مشاوره در خوابگاههاي دانشجويي و همسو با برنامه هاي شوراي هماهنگي ستاد مبارزه با مواد مخدر نمایشگاه پوستر وبنر از تاریخ 2 آبان لغایت 5 آبان در معاونت دانشجویی دانشگاه شهید چمران برگزار می گردد. در این نمایشگاه اثرات سوء مواد صنعتی و سنتی در قالب 8 بنر معرفی گردیده است. 
همزمان طرح کارنامه سلامت روان در 13 دانشکده دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار شد. طرح پايش سلامت روان  همچون سالهای گذشته در دانشگاه­ شهید چمران برای دانشجویان ورودی جدید برگزار شد این طرح  از تاريخ 24 مهرماه بصورت همزمان در 13 دانشكده اجرا گرديد.                                          


آغاز به کار کانون دانشجویی همیاران سلامت روان دانشگاه شهید بهشتی

این کانون که از سال گذشته با عضو­گیری و انتخابات و تشکیل شورای مرکزی راه اندازی گردید با شروع سال تحصیلی فعالیت خود را از سر گرفت.

این کانون که از سال گذشته با عضو­گیری و انتخابات و تشکیل شورای مرکزی راه اندازی گردید با شروع سال تحصیلی فعالیت خود را از سر گرفت. عمده فعالیت ­های این کانون دانشجویی در مباحث مشاوره و آموزش همسالان خواهد بود. همزمان با کانون دانشجویی طرح پایش سلامت جسم و روان به صورت گسترده ­برگزاری شد. مرکز مشاوره دانشگاه شهید بهشتی به مناسبت هفته سلامت روان اقدام به برپایی غرفه نمود.

ششمین شماره ماهنامه پیک سلامت روان در دانشگاه صنعتی شاهرود منتشر شد.

ششمین شماره ماهنامه پیک سلامت روان در دانشگاه صنعتی شاهرود منتشر شد.

ششمین شماره از نشریه ماهنامه پیک سلامت روان که توسط مرکز مشاوره این دانشگاه تهیه می­ شود، منتشر شد. این نشریه به مدت دو سال است که منتشر می­ شود.
RSS
123456