Menu

اخبار

اخبار دفتر مشاوره و سلامت

کارگاه روشهای صحیح تعامل با دانشجو در مرکز مشاوره دانشگاه بیرجند

به منظور آموزش روشهای صحیح تعامل با دانشجویان خوابگاهی، کارگاهی با این موضوع در مرکز مشاوره دانشگاه بیرجند برگزار گردید. این دوره آموزشی در تاریخ 10 اسفند ماه اجرا شد.

فراخوان جمع آوری آثار ویژه ی نمایشگاه بزرگ استانی پیشگیری از آسیب¬های اجتماعی در مرکز مشاوره دانشگاه بیرجند

مرکز مشاوره دانشگاه بیرجند در نظر دارد نمایشگاه بزرگ استانی پیشگیری از آسیب¬های اجتماعی (با محوریت سوء مصرف مواد، ایدز و طلاق) را در اردیبهشت ماه ۹۶ برگزار نماید.

ارائه موردهای دشوار به درمان (Hard case) و مقاله در کلینیک تخصصی همراه با همکاری مرکز مشاوره دانشگاه بیرجند

به¬منظور ارتقای سطح کیفی خدمات مشاوره و روان¬شناسی و با هدف توانمند¬سازی مشاورین و دانشجویان رشته روان-شناسی و مشاوره، مرکز خدمات تخصصی روان¬شناسی و مشاوره دانشگاه بیرجند (کلینیک همراه) با همکاری مرکز مشاوره، بهداشت و درمان دانشگاه بیرجند، در سال تحصیلی 96-95 اقدام به برگزاری 5 جلسه موردهای دشوار به درمان (Hard case) نمود. این جلسات به صورت ماهانه و درجلساتی 2 ساعته، از مهر ماه تا بهمن برگزار شد. در این جلسات از حضور داوطلبانه مشاورین کلینیک تخصصی همراه، در محل سالن شهید بهشتی دانشکده علوم تربیتی و روان¬شناسی دانشگاه بیرجند استفاده شد.

تقویم نیمسال دوم تحصیلی دانشگاه بیرجند با موضوع آسیبهای اجتماعی در بین دانشجویان توزیع شد.

مرکز مشاوره دانشگاه بیرجند در آغاز هر نیم¬سال تحصیلی اقدام به چاپ و توزیع تقویم¬های مربوط به آن نیمسال تحصیلی به همراه برخی از قوانین آموزشی و ذکر برخی از آسیب¬های مرتبط با محیط دانشگاه می¬نماید.

برگزاری جلسه ماهانه مشاوران و رابطین ادارات و دانشگاههای شهرستان محمودآباد

جلسه ماهانه مشاوران و رابطین ادارات و دانشگاه های شهرستان محمودآباد در شبکه بهداشت و درمان برگزار گردید.

برپایی کمپین" نه به سیگار" در راستای طرح " دانشگاه عاری از دخانیات " در موسسه آموزش عالی کاوش محمودآباد

مرکز مشاوره آموزش عالی کاوش محمودآباد در روز درختکاری اقدام به برپایی کمپین " نه به سیگار" با حضور ریاست دانشگاه، جناب آقای دکتر سلمانی و دیگر مدیران، کارکنان و دانشجویان موسسه نمود.

برگزاری همایش پیشگیری از ایدز و سوءمصرف الکل در راستای دانش افزایی دانشجویان با همکاری موسسه آموزش عالی کاوش محمودآباد

شبکه بهداشت و درمان محمودآباد با همکاری موسسه آموزش عالی کاوش محمودآباد و دیگر مراکز دانشجویی شهرستان اقدام به برگزاری همایشی با عنوان پیشگیری و کنترل اچ ای وی و سوءمصرف الکل نمودند.

مشاوره دانشجویی در آیینه مطبوعات: مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه بجنورد حائز عنوان فعال کشوری شد

مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه بجنورد در بین دانشگاههای تابعه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری حائز عنوان مرکز مشاوره فعال شد و تندیس و لوح تقدیر دریافت کرد.

مشاوره دانشجویی در آیینه مطبوعات: رفع معضل اعتیاد دانشجویی در دانشگاه دریانودی چابهار

رییس مرکز بهداشت و مشاوره دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار از برگزاری همایش پیشگیری از اعتیاد و رفع آسیب های روانی و اجتماعی درهفته جاری برای دانشجویان این دانشگاه خبرداد.

مشاوره دانشجویی در آیینه مطبوعات: در گفتگو با مهر اعلام شد: حمایت وزارت علوم از دانشگاههای مجری طرح دانشگاه عاری از دخانیات

مدیر کل دفتر مشاوره و سلامت وزارت علوم میزان مصرف دخانیات توسط دانشجویان را در دانشگاه های دولتی اعلام کرد و گفت: از دانشگاههای مجری طرح دانشگاه عاری از دخانیات حمایت می کنیم.
حمید یعقوبی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به طرح دانشگاه عاری از دخانیات گفت: در حال حاضر ۳۵ دانشگاه اعلام کردند که طرح دانشگاه عاری از دخانیات را اجرا می کنند.

مشاوره دانشجویی در آیینه مطبوعات: مراکز مشاوره دانشجویی برتر معرفی شدند

مراکز مشاوره دانشگاه‌های برتر سال 95 در سه سطح "ممتاز"، "فعال" و "نمونه" معرفی شده و مورد تقدیر قرار گرفتند.
به گزارش ایسنا، براساس ارزیابی‌های صورت‌گرفته توسط دفتر مشاوره و سلامت روان وزارت علوم ، «مرکز مشاوره دانشگاه تهران» رتبه "ممتاز" را در بین دانشگاه‌های کشور کسب کرد. همچنین در این ارزیابی 10 دانشگاه به عنوان مراکز مشاوره "نمونه" و 17 دانشگاه نیز به عنوان مراکز مشاوره "فعال" معرفی شدند.

مشاوره دانشجویی در آیینه مطبوعات: مدیرکل دفتر مشاوره و سلامت روان وزارت علوم خبر داد: تدوین برنامه عملیاتی پیشگیری از خودکشی در محیط های دانشجویی

مدیرکل دفتر مشاوره و سلامت روان وزارت علوم از تدوین برنامه عملیاتی پیشگیری از خودکشی در محیط‌های دانشجویی خبر داد و گفت: با توجه به حساسیت موضوع خودکشی در فضاهای دانشگاهی، برنامه عملیاتی پیشگیری از بروز آن در محیط‌های دانشجویی سال آینده تدوین می شود.

مشاوره دانشجویی در آیینه مطبوعات: معاون سازمان امور دانشجویان: همیاران سلامت روان سال آینده به کمک دانشجویان می آیند

معاون امور دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان، محوری ترین برنامه سال ۹۶ را بحث همیاران سلامت عنوان کرد و گفت: فروردین ۹۶ همایش سراسری همیاران سلامت روان برگزار می شود.
به گزارش خبرنگار مهر، ابوالحسن ریاضی در بیست و هشتمین گردهمایی رؤسای مراکز مشاوره دانشگاه های سراسر کشور که صبح امروز در سازمان امور دانشجویان برگزار شد، گفت: در این دوره توجه سازمان امور دانشجویان به ارتقاء و رشد مراکز مشاوره بیشتر شده است.

چهارمین جلسه شورای سیاست¬گذاری سلامت روان دانشگاه بجنورد برگزار گردید.

چهارمین جلسه شوراي "سياست گذاري سلامت روان" دانشگاهيان در محل دفتر ریاست دانشگاه بجنورد برگزار گرديد. این جلسه در تاريخ 22/12/1395 و با حضور ریاست دانشگاه، معاونین آموزشي و تحصيلات تكميلي، اداري و مالي، دانشجويي، مسئول مرکز مشاوره و بهداشت دانشجويي دانشگاه برگزار شد.

طرح درخت مهربانی مرکز مشاوره دانشگاه رازی کرمانشاه

در روز ۱۴ اسفند مصادف با روز احسان و نیکوکاری، با همکاری کانون همیاران سلامت و مرکز مشاوره دانشگاه رازی کرمانشاه، درخت مهربانی در دانشکده علوم اجتماعی بنا گذاشته شد که بر روی شاخه های آنها برگه های کوچکی که حاوی آرزوهای نیازمندان جامعه مانند کودکان سرطانی، کودکان کار و خیابان، کودکان بی سرپرست و... بود، قرار گرفت.

همایش بزرگ ازدواج سالم و پایدار در مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین برگزار گردید.

مجتمع آموزش عالی اسفراین با مشارکت دانشکده علوم پزشکی این شهرستان در تاریخ 16/12/95 اقدام به برگزاری همایش بزرگ ازدواج سالم و پایدار نمود. در این همایش سخنران مدعو، جناب آقای دکتر استیلایی درباره معیارهای ازدواج (سنتی و جدید) و مراحل شناخت پیش از ازدواج مطالبی را بیان نمودند.

اعضای کانون همیاران سلامت روان دانشگاه شهید بهشتی در کارگاه آموزش پیشگیری از ایدز شرکت نمودند.

اداره آموزش های اجتماعی مرکز مشاورره دانشگاه شهید بهشتی، کارگاه آموزشی یک روزه با موضوع آموزش پیشگیری از ایدز را مختص اعضاء کانون همیاران سلامت روان این دانشگاه برگزار نمود.

مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی اقدام به تدوین بروشورهای کاربردی ویژه دانشجویان نمود.

مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی با استفاده از ظرفیت متخصصان خود اقدام به ترجمه و تنظیم بروشورهای کاربردی با موضوعات خودیاری کنترل خشم، کنترل استرس و کنترل اضطراب نمود.

همایش پیشرفت تحصیلی در مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی برگزار گردید.

همایش پیشرفت تحصیلی در تاریخهای 2، 9 و 16 اسفند ماه از ساعت 13 الی 15 با حضور 160 نفر از دانشجویان در پردیسهای برق و کامپیوتر، مکانیک و صنایع و عمران نقشه برداری دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی برگزار گردید.

شماره بیست و یکم نشریه ذهن زیبا در مرکز مشاوره دانشگاه علامه طباطبایی منتشر گردید.

ویژه نامه خودمراقبتی ذهن زیبا ویژه نوروز 1396 در مرکز مشاوره دانشگاه علامه طباطبایی منتشر گردید. در این شماره میخوانیم:

برگزاری کارگاه آموزشی همیاری و حمایت اجتماعی در مرکز مشاوره دانشگاه شیراز

کارگاه آموزشی "همیاری و حمایت اجتماعی" با حضور بیست نفر از دبیران و نایب دبیران کانون های همیار مراکز مشاوره دانشگاه های منطقه 7 کشور در تاریخ 11/12/95 در مرکز مشاوره و روان درمانی دانشگاه شیراز برگزار گردید.

حضور رئیس اداره فرهنگی و پیشگیری ستاد مبارزه با مواد مخدر ریاست جمهوری در مرکز مشاوره و روان درمانی دانشگاه شیراز

ارزیابی عملکرد مرکز مشاوره و روان درمانی دانشگاه شیراز در زمینه پیشگیری از سوءمصرف مواد مخدر در تاریخ 9/12/95 انجام شد. بدین منظور، رئیس و کارشناس اداره فرهنگی و پیشگیری ستاد مبارزه با مواد مخدر ریاست جمهوری، دبیر کمیته فرهنگی و پیشگیری شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان فارس و رئیس و معاون مرکز مشاوره و روان درمانی دانشگاه شیراز در مرکز مشاوره و روان درمانی دانشگاه حضور یافتند.

کارکنان واحدهای مرتبط با دانشجویان در دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر تحت آموزش قرار گرفتند.

کارگاه آموزشی با عنوان مدیریت روابط کار با تدریس سرکار خانم راشین صبری نظرزاده در تاریخ 9/12/95 و به مدت دو ساعت در مرکز مشاوره دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر برگزار گردید.

دانشجویان دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر با نقاب روابط و آسیبهای مرتبط با آن آشنا شدند.

کارگاه آموزشی با عنوان نقاب روابط ویژه دانشجویان با تدریس سرکار خانم راشین صبری نظر زاده در تاریخ 9/12/95 به مدت 2 ساعت در دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر برگزار گردید.

کانون همیاران سلامت روان دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر عنوان چهارم را در جشنواره درون دانشگاهی رویش کسب نمود.

در تاریخ 22/09/95 دانشگاه علوم وفنون دریایی خرمشهر اقدام به تشکیل کانون همیاران سلامت روان نمود. این اقدام طبق دستورالعمل و اساسنامه ارسالی از دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان انجام گرفت. پس از برگزاری انتخابات، 7 نفر به عنوان اعضای این کانون شروع به فعالیت نمودند و در ششمین جشنواره درون دانشگاهی رویش در بخش غرفه ها که از تاریخ 2/9/95 لغایت 11/9/95 برگزار گردید، عنوان چهارم را در بین غرفه ها کسب نمودند.

برگزاری همایش ازدواج آسان و پایدار در مرکز مشاوره دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر

همايش ازدواج آسان و پايدار توسط مرکزمشاوره دانشگاه علوم و فنون دريايي خرمشهر در تاريخ 26/11/95 با همکاری مرکزبهداشت خرمشهر و دانشکده علوم پزشکي ابادان برگزار گردید. این همایش با حضور جناب آقای دکتر فاضل حسام و به مدت 2 ساعت برگزار شد.

برگزاری کرسی آزاداندیشی در مرکز مشاوره دانشگاه شهید مدنی آذربایجان

کرسی آزاد اندیشی با عنوان" ازدواج دانشجویی، آره یا نه؟ ساعت 13 روز دوشنبه مورخه 09/12/95 به مدت دو و نیم ساعت در آمفی تئاتر شهریار دانشگاه شهید مدنی آذربایجان برگزار گردید. این برنامه بعد از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید و پخش سرود ملی آغاز شد.

کلیه کارکنان دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی با مدل رفتارشناسی دیسک آشنا شدند.

کارگاه آموزشی مدل رفتارشناسی دیسک برای پیش بینی رفتار افراد در شرایط مختلف و محیطهای مختلف شغلی طبق جدول زمانبدی زیر توسط مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی برای کلیه کارکنان این دانشگاه برگزار گردید.

اعضای هیات رئیسه دانشگاه صنعتی کرمانشاه از مرکز مشاوره این دانشگاه بازدید نمودند.

اعضای هیات رئیسه دانشگاه صنعتی کرمانشاه شامل آقای دکتری اختری، ریاست دانشگاه، آقای دکتر مرادی، معاونت اداری و مالی دانشگاه، آقای خسروداد، رئیس اداره حراست دانشگاه، آقای الوند منش، سرپرست معاونت دانشجویی دانشگاه و آقای پار، مدیر تربیت بدنی دانشگاه، طی بازدیدی .......

دبیر کانون همیاران سلامت روان دانشگاه صنعتی کرمانشاه در نشست کشوری دبیران این کانون شرکت نمود.

مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی کرمانشاه با اعزام دبیر کانون همیاران سلامت روان، جناب آقای سعید دهقان به نشست کشوری این کانون، با دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری همگام شد.

برگزاری کارگاه تخصصی(تربیت مربی همسان) در مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی کرمانشاه

براساس برنامه های مورد تاکید دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان وزارت علوم تحقیقات و فناوری، مبنی بر آموزش، پیشگیری و کنترل اچ آی وی، مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی کرمانشاه اقدام به تربیت مربیان همسان دانشجویی نمود.

دانشجویان دانشگاه بجنورد در کارگاه آموزشی ازدواج موفق شرکت نمودند.

در تاریخ 2/12/95 کارگاه آموزشی ازدواج موفق در مرکز مشاوره دانشگاه بجنورد برگزار گردید. این کارگاه آموزشی با تاکید بر باورهای قبل از ازدواج و ویژه دانشجویان اجرا شد.

گردهمایی روسای مراکز مشاوره دانشگاههای منطقه 8 کشور برگزار گردید.

گردهمایی رؤسای مراکز مشاوره دانشگاههای منطقه 8 کشور در تاریخ 5/11/95 به رياست جناب آقای دکتر رحمتی، دبير منطقه 8 برگزار شد و موارد زیر مورد بررسی و تأکيد قرار گرفت و مقرر گردید که:
1- مراکز مشاوره دانشگاه های منطقه 8 موافقت خود را با اجرای طرح دانشگاه عاری از دخانیات (طرح بدیع) به دفتر مشاوره و سلامت وزارت اعلام نمايند.
2- برای اجرای طرح های ابلاغی از سوی دفتر مشاوره و سلامت (پایش سلامت جسم و روان، سیمای زندگی دانشجویی، انطباق پذیری مسیر شغلی -حرفه ای و ...) در صورتی که پرسنل و کارشناس کافی در اختيار نیست از طريق عقد قرار داد با کارشناسان مراکز مشاوره با مدرک حداقل کارشناسی ارشد اين مهم انجام شود.

روسا و کارشناسان مراکز مشاوره دانشگاههای منطقه 8 در کارگاه آموزشی مهارتهای مشاوره ای و درمانگری شرکت نمودند.

کارگاه آموزشی مهارت های مشاوره ای و درمانگری(مهارت مدیریت استرس مبتنی بر ذهن آگاهی در دانشجویان) از تاریخ 4/11 95 لغایت 5/11/95 به مدت رو روز در تالار وحدت دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار از ساعت 8 -20:30 برگزار گردید.

همایش" پیشگیری از اعتیاد و آسیبهای روانی و اجتماعی " در مرکز مشاوره دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار برگزار گردید.

در راستای تحقق اهداف سند جامع پیشگیری اولیه از اعتیاد در تاریخ 2/12/95 همایش پیشگیری از اعتیاد و آسیبهای روانی و اجتماعی در مرکز مشاوره دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار برگزار گردید.

تجربه موفق مركز مشاوره دانشگاه شاهد در برگزاري كارگاه آموزش مهارتهاي زندگي و پيشگيري از سوء مصرف مواد

آموزش مهارتهاي زندگي و پيشگيري از سوء مصرف مواد، امسال نيز همچون دو سال گذشته در دانشگاه شاهد با رنگ و بويي ديگر و در فضايي بانشاط و هيجان؛ در قالب طرح "سمن" برگزار شد. اين برنامه يك روزه، ويژه دانشجويان ورودي جديد و در سه مرحله با شعار سلامت، مهارت و نشاط به اجرا در آمد و در مجموع بيش از 400 نفر دانشجو در آن شركت نمودند.

دانشجویان خارجی دانشگاه علم و صنعت در اردوی مشاوره ای- تفریحی مرکز مشاوره شرکت می نمایند.

مرکز مشاوره دانشگاه علم و صنعت ایران با همکاری روابط عمومی معاونت فرهنگی و معاونت دانشجوئی"اردوی ویژه دانشجویان پسر غیر ایرانی" را به مقصد یزد برگزار نمود. در این اردو در تاریخ 3/12/95 الی 7/12/95 برگزار گردید.

برگزاری کارگاههای آموزشی در مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی امیرکبیر

از تعداد 600 دانشجوی غیربومی ساکن خوابگاههای دانشگاه امیر کبیر تعداد 432 نفر جهت شرکت در کارگاه های آموزشی مرکز مشاوره این دانشگاه ثبت نام نمودند و در 17 گروه 25 نفره در اواخر آذر ماه در این آموزشها شرکت نمودند.

همایش ازدواج سالم و پایدار توسط مرکز مشاوره دانشگاه زابل برگزار گردید.

همایش ازدواج سالم و پایدار توسط مرکز مشاوره و سلامت دانشگاه زابل در تاریخ 26/11/95 برگزار شد. این همایش همراه با برپایی نمایشگاه و برگزاری کارگاه آموزشی پیش از ازدواج بود

چهارمين جلسه سالانه هم انديشي دانشگاه و والدين در دانشگاه شهيد بهشتي برگزار شد.

جلسه سالانه هم انديشي، توسط اداره آموزشهاي اجتماعي مركز مشاوره دانشگاه شهید بهشتی در هرسال تحصيلي ویژه والدين دانشجويان ورودی جدید مقطع كارشناسي برگزار مي شود. امسال نیز در تاریخ 27 بهمن ماه این هم اندیشی برگزار گردید.

برگزاری نشست دانشجویی با موضوع نگاه نو به زندگی در واحد جوانه(تهران) دانشگاه خوارزمی

به همت مرکز مشاوره دانشجویی واحد تهران دانشگاه خوارزمی، نشست دانشجویی با موضوع نگاه نو به زندگی در تاریخ 22/9/95 ساعت 13 در سالن فرهیختگان دانشکده ی مدیریت این دانشگاه، با حضور جمعی از دانشجویان و مسئولان مرکز مشاوره دانشگاه برگزار شد.

غرفه های خودمراقبتی در خوابگاههای مرکز مشاوره واحد جوانه(تهران) دانشگاه خوارزمی برپا گردید.

غرفه های خود مراقبتی در کلیه خوابگاه های مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی واحد تهران دانشگاه خوارزمی برپا گردید.

کانون یاریگران در مرکز مشاوره واحد جوانه(تهران) دانشگاه خوارزمی افتتاح گردید.

کانون یاریگران با هدف حمایتهای روانشناختی و مالی از دانشجویان آسیب پذیر در مرکز مشاوره واحد جوانه(تهران) دانشگاه خوارزمی افتتاح گردید.

دانشگاه سلمان فارسی کازرون میزبان دبیر منطقه 7 مراکز مشاوره دانشگاه های کشور

دکتر چنگیز رحیمی – دبیر منطقه 7 مراکز مشاوره دانشگاه های کشور- با همراهی رئیس مرکز مشاوره دانشگاه خلیج فارس بوشهر و معاون مرکز مشاوره و روان درمانی دانشگاه شیراز، از مرکز مشاوره دانشگاه سلمان فارسی کازرون بازدید به عمل آوردند.

افتتاح دفتر مشاوره خوابگاه دخترانه سپاس در دانشگاه شیراز

دفتر مشاوره خوابگاه دخترانه "سپاس" با حضور رئیس، معاون و مددکار مرکز مشاوره و روان درمانی دانشگاه شیراز، رئیس اداره خوابگاه های خواهران و معاون مدیر امور دانشجویی دانشگاه در تاریخ 25 بهمن ماه افتتاح گردید.

برگزاری کارگاه " ورود به صنعت و بازار کار یا ادامه تحصیل؟" در مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی شاهرود

کارگاه آموزشی با عنوان ورود به صنعت و بازار کار یا ادامه تحصیل در تاریخ 28/9/95 با هدف افزایش آگاهی دانشجویان درباره آینده شغلی شان در مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی شاهرود برگزار گردید. این دوره آموزشی با هدف ایجاد انگیزه جهت کسب دانش و مهارت های مرتبط با رشته تحصیلی در محل دانشکده کامپیوتر و فناوری اطلاعات برگزار گردید.

برگزاری دومین جلسه هم اندیشی متخصصان مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی شاهرود

دومین جلسه هم اندیشی مشاوران و روانشناسان مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی شاهرود در این مرکز برگزار گردید. این جلسه که با هدف همفکری، تبادل تجربه و برنامه ریزی در زمینه تقویم اجرایی فعالیت های مرکز در ترم آینده برگزار گردید، ابتدا به بیان سیاستهای کلی مرکز مشاوره توسط مسئول مرکز اشاره گردید، سپس هریک از مشاوران شاغل در دفاتر مشاوره به بیان دیدگاه ها، تجربه ها و برنامه های خود در ترم آینده پرداختند.

اجرای طرح دانشگاه عاری از دخانیات توسط مرکز مشاوره و روان درمانی دانشگاه شیراز

دکتر چنگیز رحیمی –رئیس مرکز مشاوره و روان درمانی دانشگاه شیراز- از آغاز اجرای طرح دانشگاه عاری از دخانیات (برنامه بدیع) در دانشگاه شیراز خبر داد. وی با اعلام این مطلب بیان داشت در این طرح که با حمایت دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فنآوری عملیاتی می گردد نمایندگان واحدهای مختلف دانشگاه تحت عنوان "کمیته برنامه ریزی" مقدمات اجرای طرح را فراهم خواهند نمود.

اساتید و کارکنان دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر توسط مرکز مشاوره تحت آموزش قرار گرفتند.

کارگاه آموزشی ویژه اساتید با موضوع نقش هوش هیجانی در مدیریت روابط بین فردی در تاریخ 28/10/95 از ساعت 8 صبح لغایت 12 ظهر به مدت 4 ساعت در آمفی تئاتر دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر برگزار گردید. تدریس این دوره آموزشی را جناب آقای دکتر چنگیز رحیمی، دبیر منطقه 7 مراکز مشاوره کشور عهده دار بودند.

سومین جلسه شورای سیاست¬گذاری مشاوره و بهداشت روان دانشگاه بجنورد برگزار گردید.

سومین جلسه شوراي سياست گذاري مشاوره و بهداشت روان دانشگاهيان در سالن جلسات دانشکده علوم انسانی دانشگاه بجنورد برگزار گرديد.

برگزاری جلسات مشترک کانون همیاران سلامت روان مرکز مشاوره دانشجویی در موسسه غیر انتفاعی کاوش محمودآباد

کانون همیاران سلامت روان مرکز مشاوره دانشجویی موسسه غیرانتفاعی کاوش محمودآباد، با نظارت و حضور مسئول مرکز مشاوره به شکل ماهانه جلسات مشترکی را برگزار می نمایند.

چهارمین نشست دانش افزایی اساتید با موضوع« نقش اساتید در سلامت معنوی دانشجویان » در مرکز مشاوره موسسه آموزش عالی کاوش محمودآباد برگزار گردید.

موسسه آموزش عالی کاوش محمودآباد برای طرح دانش افزایی ویژه اساتید، چهارمین مرحله کارگاه یکروزه « نقش اساتید در سلامت معنوی دانشجویان » را در سالن اجتماعات این موسسه برگزار نمود. این کارگاه با حضور اساتید این موسسه و در تاریخ 6 /11/95 برگزار گردید.

انتخاب مسئول مرکز مشاوره موسسه غیرانتفاعی کاوش محمودآباد بعنوان رابط نمونه

جشن رابطین و مشاوران دانشگاه ها وادارات شهرستان محمودآباد در اواخر آذر ماه سال جاری برگزار گردید. این جشن توسط مرکز بهداشت و درمان محمودآباد برگزار گردید. در این برنامه، مسئول مرکز مشاوره موسسه آموزش عالی کاوش محمود آباد برای دومین سال متوالی بعنوان رابط نمونه شهرستان انتخاب شدند.

دانشجویان دانشگاه ولیعصر رفسنجان در کارگاههای مختلف آموزشی شرکت کردند.

دانشجویان دانشگاه ولیعصر رفسنجان در کارگاههای زیر شرکت نمودند. این دوره های آموزشی در تاریخهای مختلف
برگزار شد.
- کارگاه "زبان بدن و ارتباط موثر" 20 آبان ماه به مدت 2 ساعت
- کارگاه "ازدواج هوشمندانه"15 آذرماه به مدت 3 ساعت

فعالیتهای های مرکز مشاوره دانشگاه ولیعصر رفسنجان در راستای پیشگیری از اعتیاد

مرکز مشاوره دانشگاه ولیعصر رفسنجان در جهت پیشگیری از اعتیاد فعالیتهای زیر را انجام داده است:
- شرکت در جلسات شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان
- شرکت در جلسات شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان
- ارسال گزارش 6 ماهه و نه ماهه به شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان

طرح پیشرفت تحصیلی در مرکز مشاوره دانشگاه ولیعصر رفسنجان برگزار شد.

طرح پیشرفت تحصیلی در مرکز مشاوره دانشگاه ولیعصر رفسنجان برگزار گردید. در این طرح ابتدا، دانشجویان دو ترم مشروطی شناسایی شدند، سپس اسامی به روسای دانشکده ها جهت ارجاع به مرکز مشاوره هر دانشکده ارسال شد. پس از انجام مشاوره های فردی و گروهی، کارگاههای آموزشی زیر ویژه این دسته از دانشجویان برگزار گردید.

کارگاه آموزشی طرح سمن ( سلامت ، مهارت، نشاط) ویژه دانشجویان جدیدالورود دانشگاه شهید مدنی آذربایجان برگزار شد.

مرکز مشاوره دانشگاه شهید مدنی آذربایجان کارگاه آموزشی طرح سمن ( سلامت ، مهارت، نشاط) را در آذر ماه برای دانشجویان برگزار نمود.

دانشجویان آموزش دیده درکارگاه آموزشی تربیت مربی پیشگیری و کنترل HIV/ AIDS به سایر دانشجویان آموزش می دهند.

مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان، کارگاه آموزشی دو روزه تربیت مربی پیشگیری و کنترل HIV/ AIDS را در اوایل سال 95 در تالار علامه جعفری با حضور سرکار خانم امجدی بعنوان مدرس برای 43 نفر از دانشجویان همیار سلامت روان برگزار کرده بود.

جوان گرایی مسئولین دانشگاه فردوسی مشهد، به بهبود کیفیت فعالیتهای مرکز مشاوره این دانشگاه کمک می کند.

در روز بیست و هفتم دی ماه سال جاری جلسه ای با حضور رئیس مرکز مشاوره و توانمند سازی دانشگاه فردوسی مشهد، جناب آقای دکتر کارشکی و مشاوران و کارشناسان این مرکز برگزار گردید. هدف از برگزاری این نشست معرفی معاون جدید مرکز مشاوره، جناب آقای دکتر کرمانی بود.

مهارتهای درمانگری متخصصان مراکز مشاوره دانشگاههای مناطق 7 و 8 ارتقاء می یابد.

مرکز مشاوره دانشگاه شهيد باهنر کرمان به عنوان دبیرخانه منطقه 8 مراکز مشاوره ای کشور در راستای اجرای طرح ارتقای مهارت¬های درمانگری، مرحله سوم کارگاه بین منطقه ای (مناطق 7 و 8) را با عنوان «مهارت مدیریت استرس مبتنی بر ذهن آگاهی در دانشجویان » در تاریخ 4 و 5 بهمن 95 در دانشگاه دریانوردی وعلوم دریایی چابهار برگزار نمود.

مشاوران شعب مرکز مشاوره دانشگاه تبریز در کارگاه کاهش استرس بر اساس ذهن آگاهی شرکت نمودند.

کارگاه آموزشی کاهش استرس بر اساس ذهن آگاهی(Mindfulness Based Stress Reduction (MBSR)) با حضور مشاوران تمام شعب مرکزمشاوره دانشگاه تبریز در تاریخ 14/11/95 برگزار گردید.

دانشجویان دانشگاه بجنورد در همایش پیشگیری از بیماری ایدز شرکت نمودند.

در مورخ 21/9/95 همایش پیشگیری از بیماری ایدز به مناسبت هفته ملی مبارزه با ایدز با همکاری کانون هلال احمر برای دانشجویان دانشگاه بجنورد برگزار شد.

اعضاء هیئت علمی دانشگاه بجنورد در کارگاه آموزشی پیشگیری از ایدز شرکت نمودند.

در روز دوشنبه مورخ 6/10/ 95 کارگاه آموزشی با موضوع ( پیشگیری از بیماری ایدز ) و با حضور اعضای هیئت علمی دانشگاه بجنورد برگزار گردید. هدف از برگزاری این کارگاه، آگاهی بخشی به اساتید و اعضای هیأت علمی در مورد این بیماری، راههای انتقال، پیشگیری و انگ زدایی از این بیماری بود تا در نهایت این آگاهی ها به جامعه ی هدف (دانشجویان) منتقل گردد.

مشاوران مرکز مشاوره دانشگاه بجنورد در کارگاه آموزشی واقعیت درمانی شرکت نمودند.

کارگاه آموزشی "واقعیت درمانی" با تدریس جناب آقای دیانت رئیس مرکز مشاوره دانشگاه فناوری های نوین قوچان در مورخ 06/11/95 در مرکز مشاوره دانشگاه بجنورد برگزار شد.

کارشناسان مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی با مدل رفتارشناسی دیسک آشنا شدند.

کارگاه آموزشی مدل رفتارشناسی دیسک برای پیش بینی رفتار افراد در شرایط مختلف و محیطهای مختلف شغلی در تاریخ 11/11/95 در مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی برگزار گردید. این مدل رفتاری زبان مشترکی است برای شناخت تمایلات رفتاری انسانها و پیش بینی رفتارهایی که بطور معمول از آنها مشاهده می شود.

برگزاری کارگاه آموزشی مشاوره شغلی – تحصیلی توسط مرکز مشاوره دانشگاه فردوسی مشهد به میزبانی دانشگاه غیرانتفاعی خیام

با برنامه ریزی و پیگیری های مرکز مشاوره و با هدف توانمند سازی دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد، در تاریخهای سه شنبه 28 و 29 دیماه سال جاری یک کارگاه آموزشی با عنوان مشاوره شغلی - تحصیلی برای مشاوران مراکز مشاوره استان خراسان رضوی برگزار گردید.

دعوت از دانشجویان مشکوک به عدم سلامت روان طرح کارنامه سلامت روان در مرکز مشاوره دانشگاه سمنان آغاز گردید.


دانشجویان ورودی جدید دانشگاه سمنان در تمامی مقاطع در طرح کارنامه سلامت روان از مهرماه لغایت آذرماه سال جاری شرکت نمودند.

جشنواره خانه تکانی روح و جسم در مرکز مشاوره دانشگاه سمنان برگزار خواهد شد.

با توجه به اجرای موفق جشنواره دانشگاه عاری از دخانیات توسط مرکز مشاوره دانشگاه سمنان در مرحله اول، خروجی مثبت آن و رشد مراجعه دانشجویان به مرکز مشاوره جهت دریافت مشاوره فردی ترک سیگار، جلسه ای با حضور مسئولین دانشگاه سمنان متشکل از معاونت اداری و مالی دانشگاه، معاونت دانشجویی و معاونت فرهنگی و اجتماعی، رئیس مرکز بهداشت و سلامت، رییس مرکز مشاوره و کارشناس این مرکز برگزار گردید.

هشتمین جلسه شورای سیاست گذاری مشاوره و بهداشت روان دانشگاه سمنان برگزار شد.


هشتمين جلسه شوراي سياست گذاري مشاوره و بهداشت روان دانشگاهيان در مرکز مشاوره دانشگاه سمنان برگزار گرديد. این جلسه در تاريخ 2 آذرماه 1395 و با حضور مسئول دفتر نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه، معاونين آموزشي و تحصيلات تكميلي، اداري و مالي، دانشجويي، مسئول مركز بهداشت و سلامت، مسئول مشاوره دانشجويي دانشگاه، دو نفر از اعضاي هيات علمي دانشكده روانشناسي و كارشناس مربوطه در محل سالن شقايق مركز مشاوره دانشجويي برگزار شد.

دفتر ارتقاء تحصیلی و تعامل دانشگاه با خانواده در دانشگاه سمنان اقدامات ویژه ای را برای دانشجویان مشروط انجام داد.

دفتر ارتقاء تحصیلی و تعامل دانشگاه با خانواده با رایزنی با آموزش دانشگاه اقدام به دعوت مجدد از دانشجویان مشروط به مرکز مشاوره نمود. این دانشجویان پس از مصاحبه و ارزیابی و علت شناسی در گروههای مجزا طبقه بندی شدند و اقدامات زیر را به فراخور نیازشان دریافت نمودند:

پوستر بهداشت روان امتحانات در دفتر ارتقاء تحصیلی و تعامل دانشگاه با خانواده دانشگاه سمنان منتشر گردید.

خانم اعرابی کارشناس دفتر ارتقاء تحصیلی و تعامل با خانواده دانشگاه سمنان با همراهی خانم حقیقت، روانشناس مرکز مشاوره، در راستای نشر اطلاعات روانشناختی به شکل زنجیره ای، پوستری با عنوان بهداشت روان امتحانات را طراحی نمودند.

شعار مبارز با ایدز سال جاری از طریق پیامک به کلیه دانشجویان دانشگاه سمنان ارسال شد.

شعار مبارزه با ايدز سال جاري با عنوان "مهار همه گيري HIV/ ايدز با اطلاع رساني، پيشگيري تشخيص زود هنگام، درمان و حمايت از مبتلايان" به شكل پيامك به كليه دانشجويان دانشگاه سمنان ارسال شد.

حضور اعضاء فعال و اعضاء شورای مرکزی کانون همیاران سلامت روان مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه سمنان دربرنامه های پیشگیری از ایدز

همياران كانون دانشجويي سلامت روان در سطح دانشگاه سمنان اقدامات زیر را انجام دادند:
- تهیه بروشور و تراکت در زمینه ایدز
- توزیع انتشارات دفتر مشاوره و سلامت که مرتبط با موضوع ایدز هستند.

روانشناسان مرکز مشاوره دانشگاه سمنان در اتوبوس سلامت این دانشگاه مستقر شدند.

روانشناسان مرکز مشاوره دانشگاه سمنان طبق برنامه ای از پیش تعیین شده در اتوبوس سلامت دانشگاه که جهت ارائه اطلاعات علمی روانشناختی در خصوص بیماری HIV / ایدز و انجام تست در محوطه دانشگاه مستقر شده بود، حاضر شدند.

مرکز مشاوره دانشگاه سمنان به عنوان نماینده دانشگاه در جلسات استانداری، فرمانداری و شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر

رییس و کارشناس مرکز مشاوره دانشگاه سمنان به عنوان نماینده ی این دانشگاه در جلسات و اتاق فکر استانداری، فرمانداری و شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر حضور فعال یافت.

توجه به سلامت جسم همزمان با اجرای طرح پایش سلامت روان در مرکز مشاوره دانشگاه زابل

مرکز مشاوره دانشگاه زابل همزمان با اجرای طرح پایش سلامت روان و جسم اقدام به توزیع قرص آهن، کلسیم و ویتامین در بین دانشجویان نمود.

دانشجویان دانشگاه علم و صنعت با مهارتهای مختلف آشنا شدند.

به منظور افزایش آگاهی و ارتقاء سطح سلامت روان دانشجویان دانشگاه علم و صنعت ایران، کارگاه آموزشی ازدواج جوانان در تاریخ 25/9/95 توسط خانم دهقان در خوابگاه دختران این دانشگاه برگزار گردید.

کارگاههای طرح سمن در مرکز مشاوره دانشگاه مازندران برگزار گردید.

مجموعه کارگاههای طرح سمن از تاریخ 15 آبان لغایت 6 دی ماه در مرکز مشاوره دانشگاه مازندران برگزار گردید. این دوره های آموزشی شامل مباحث حقایقی درباره زندگی سالم، کاربرد هوش هیجانی در روابط بین فردی، مهارت کنترل خشم، مهارت ارتباطی و سبک هویت بود که هر کدام بمدت 4 ساعت برگزار گردید.

معاون مرکز بهداشت و درمان شهرستان محمودآباد: موثرترین راه پیشگیری و کنترل بیماری ایدز، ارتقای آگاهی قشر جوان و نوجوان است.

مرکز مشاوره موسسه غیرانتفاعی کاوش محمودآباد به مناسبت روز جهانی ایدز، کارگاه آموزشی دو روزه ای با همین مضمون برگزار نمود. این دوره آموزشی با هدف دانش افزایی دانشجویان و همیاران سلامت در خصوص این بیماری و راههای پیشگیری از آن اجرا شد.

سلامت زندگی دانشجویان موسسه غیرانتفاعی کاوش محمودآباد در نمایشگاهی ارائه گردید.

مرکز مشاوره موسسه غیر انتفاعی کاوش محمود آباد به مناسبت هفته پژوهش، اقدام به برپایی نمایشگاه دانشجویی نمود. این نمایشگاه در خصوص سلامت زندگی دانشجویی، دستاوردهای علمی و آموزشی در قالب کتاب، سخنرانی، مقاله، پژوهش، عکس و مسابقه برپا گردید.

گردهمایی دبیران کانون های همیار سلامت روان مراکز مشاوره دانشگاه های منطقه 7 کشور

دبیران کانون های همیار سلامت روان مراکز مشاوره دانشگاه های منطقه 7 کشور در مرکز مشاوره و روان درمانی دانشگاه شیراز گرد هم آمده و به تشریح فعالیت های خود پرداختند.

گردهمایی شورای هماهنگی مراکز مشاوره استان کرمان برگزار شد.

گردهمایی روسای مراکز مشاوره شورای استانی کرمان در تاریخ 8/10/95 در سالن اجتماعات دانشگاه تحصیلات تکمیلی و صنعتی کرمان برگزار گردید. این جلسه رأس ساعت 8 صبح با تلاوت آیاتی چند از کلام ا... مجیدآغاز و با خوش آمد گویی آقای دکتر عسکرزاده، معاون دانشجویی دانشگاه میزبان ادامه یافت. سپس آقای دکتر رحمتی رئیس مرکز مشاوره دانشگاه شهید باهنر کرمان و دبیر شورای استانی مراکز مشاوره ضمن تشکر از همکاری دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی کرمان و شرکت همکاران در این جلسه وارد دستور کار جلسه شدند.

مرکز مشاوره دانشگاه شهید باهنر کرمان اقدام به تربیت کادر متخصص پیشگیری اولیه از اعتیاد نمود.

کارگاه تربیت کادر متخصص پیشگیری اولیه از اعتیاد ویژه مشاوران مدارس آموزش و پرورش کرمان در تاریخ 19 و20 آبان ماه در محل مجتمع فرهنگی ورزشی سعادت توسط مرکز مشاوره دانشگاه شهید باهنر کرمان برگزار گردید.

اجرای طرح انطباق پذیری مسیر شغلی – تحصیلی در مرکز مشاوره دانشگاه شهید باهنر کرمان

مرکز مشاوره دانشگاه شهید باهنر کرمان تعداد 22 کارگاه آموزشی را جهت اجرای طرح انطباق پذیری مسیر شغلی – تحصیلی برگزار نمود.

مشاوره دانشجویی در آیینه مطبوعات: معاون دانشجویی دانشگاه خبر داد: آغاز پایش سلامت جسمانی دانشجویان نوورود دانشگاه صنعتی بهبهان

معاون دانشجویی دانشگاه صنعتی خاتم‌الانبیاء بهبهان از آغاز ارای طرح پایش سلامت جسمانی دانشجویان ورودی جدید این دانشگاه از امروز خبر داد و گفت: باید مشخص شود یک دانشجو در زمان ورود به دانشگاه در چه سطحی از شرایط روحی و جسمی قرار دارد که بتوانیم مشکلات او را حل کنیم زیرا اگر این مشکل در سال اول تحصیل رفع شود، در روند تحصیلی دانشجو تأثیری ندارد.

مشاوره دانشجویی در آیینه مطبوعات: شناسایی دانشجویان در معرض رفتارهای پرخطر دانشگاه پیام نور

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه پیام نور، ارائه خدمات روان شناختی به دانشجویان را مهم ترین اولویت مرکز مشاوره دانشگاه پیام نور عنوان کرد .
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه پیام نور، کریم نجفی برزگر از برگزاری سومین گردهمایی کمیته مشاوره مرکز استانها به منظور افزایش مهارت های روسا و دبیران کمیته مشاوره در شناسایی مشکلات دانشجویان به همت مرکز مشاوره سازمان مرکزی دانشگاه پیام نور برگزار شد.

مشاوره دانشجویی در آیینه مطبوعات: ارائه خدمات روان‌شناختی، مهمترین اولویت مرکز مشاوره دانشگاه پیام نور

معاون فرهنگی،اجتماعی دانشجویی دانشگاه پیام نور ارائه خدمات روان شناختی به دانشجویان را یکی از اولویت های مهم مرکز مشاوره دانشگاه اعلام کرد.
به گزارش ایسنا، دکتر کریم نجفی برزگر با بیان این مطلب، از برگزاری سومین گردهمایی کمیته مشاوره مرکز استانها به منظور افزایش مهارت‌های روسا و دبیران کمیته مشاوره در شناسایی مشکلات دانشجویان به همت مرکز مشاوره سازمان مرکزی دانشگاه پیام نور خبر داد.

مشاوره دانشجویی در آیینه مطبوعات: افتتاح مرکز مشاوره کارآفرینی دانشگاه خوارزمی

مرکز مشاوره کارآفرینی دانشگاه خوارزمی بزودی افتتاح می شود و در زمینه های مختلف کارآفرینی به اساتید و دانشجویان مشاوره خواهد داد.
به گزارش خبرنگارمهر، مرکز مشاوره کارآفرینی دانشگاه خوارزمی بزودی افتتاح می شود. این مرکز خدمات مشاوره ای در زمینه های مختلف کارآفرینی از جمله نحوه راه اندازی کسب و کار؛ تاسیس شرکت؛ راه اندازی شرکت های دانش بنیان و مشاوره اشتغال به استادان و دانشجویان ارائه خواهد کرد.

اطلاعات دانشجویان دانشگاه علم و صنعت ایران در خصوص ازدواج بالا می رود.

در راستای افزایش آگاهی، ارتقاء سلامت روان، تصمیم گیری صحیح و ازدواج موفق دانشجویان، کارگاه "آموزش¬های پیش از ازدواج" در روزهای پنجشنبه و جمعه 9/10/95 و 10/10/95 توسط مرکز مشاوره دانشگاه علم و صنعت ایران برگزار گردید.

برگزاری کارگاه های آموزشی سلامت ، مهارت، نشاط (طرح سمن) در مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل

کارگاه های آموزشی مهارت های زندگی وپیشگیری اولیه از اعتیاد با هدف ارتقاء توانمندیهای روان شناختی دانشجویان وروددی جدید (1395) از تاریخ 13 آذر لغایت 29 آذر 95 در دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل برگزار گردید.

هفت نفر دانشجو بعنوان عضو کانون همیاران سلامت روان در موسسه دیلمان لاهیجان شروع به فعالیت نمودند.


در تاریخ 10/09/95 مؤسسه دیلمان لاهیجان اقدام به تشکیل کانون همیاران سلامت روان نمود. این اقدام طبق دستورالعمل و اساسنامه ارسالی از دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان انجام گرفت. پس از برگزاری انتخابات، 7 نفر به عنوان عضو این کانون شروع به فعالیت نمودند. اهدافی که در این کانون دنبال خواهد شد شامل موارد زیر می باشد:

دو فعالیت اخیر مرکز مشاوره دانشگاه جهرم در راستای برگزاری شورای سیاستگذاری و جلسه اعضای کانون همیاران سلامت

دو فعالیت مهم و اخیر مرکز مشاوره دانشگاه جهرم شامل موارد زیر می شود:
RSS
1234567