Menu

اخبار

اخبار دفتر مشاوره و سلامت

برگزاری جلسه هم اندیشی جهت اجرای طرح دانشگاه عاری از دخانیات در دانشگاه علوم وفنون دریایی خرمشهر

بررسی نحوه اجرای طرح دانشگاه عاری از دخانیات دانشگاه علوم وفنون دریایی خرمشهر در جلسه هم اندیشی

بعد از اجرای طرح شیوع شناسی مصرف مواد در بین دانشجویان دانشگاه علوم وفنون دریایی خرمشهر از طرف مرکز مشاوره این دانشگاه با هدف آگاه شدن از دیدگاه ها و الگوهای رفتاری دانشجویان درباره مصرف مواد، در تاریخ 24/03/96 جلسه هم اندیشی با حضور معاونت امور دانشجویی جناب آقای دکتر رضایی منش، معاونت فرهنگی جناب آقای دکتر موسوی و ... برگزار شد.

طرح پیشگیری از مصرف دخانیات (بدیع) در مرکز مشاوره و روان درمانی دانشگاه شیراز کلید خورد

آغاز طرح پیشگیری از مصرف دخانیات (بدیع) در دانشگاه شیراز

اولین جلسه کمیته برنامه ریزی "طرح دانشگاه عاری از دخانیات" روز چهارشنبه بیست و چهارم خردادماه با حضور معاون محترم فرهنگی  دانشگاه شیراز، معاون محترم دانشجویی، رئیس و معاون محترم مرکز مشاوره و روان درمانی دانشگاه، مدیر محترم امور دانشجویی، مدیر محترم تربیت بدنی، رئیس اداره حقوقی دانشگاه، رئیس واحد بهداشت و درمان، دبیر محترم کمیته انضباطی دانشگاه و کارشناس محترم ادراه حراست دانشگاه در مرکز مشاوره و روان درمانی دانشگاه شیراز برگزار گردید.

ششمین جلسه هم‌اندیشی کانون دانشجویی همیاران سلامت روان دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد

ششمین جلسه هم‌اندیشی کانون دانشجویی همیاران سلامت روان با مسئولین مرکز مشاوره دانشگاه در روز چهارشنبه 27/2/1396 در دفتر شماره 2 مرکز مشاوره واقع در ساختمان مدیریت امور دانشجویی برگزار شد. در این جلسه همیاران سلامت به بررسی طرح‌های مختلف ارتقای سلامت روان برای اجرا در سطح خوابگاه‌ها پرداختند. 

درگذشت پدرارجمند سرکار خانم امیری (رئیس مرکز مشاوره دانشگاه هنر) را تسلیت عرض می نماییم.

انالله و انا الیه راجعوندر کمال تاسف مطلع شدیم سرکار خانم امیری رییس محترم مرکز مشاوره دانشگاه هنر در فقدان پدر گرامی شان به سوگ نشسته اند.

ضایعه درگذشت پدر مهربان و ارجمند ایشان را از صمیم قلب و به نمایندگی از خانواده بزرگ مشاوره دانشجویی کشور تسلیت عرض می کنم . خداوند متعال روح پاکش را با مولایش علی (ع) محشور نماید و به بازماندگان صبر جزیل عنایت فرماید.

برگزاری جلسه همیاران مشاور در دانشکده فنی و مهندسی اسفراین

اعضای همیاران مشاور دانشگاه اسفراین جلسه ای را در تاریخ 30/2/96 با موضوع بررسی عملکرد خود در سال 96 برگزار نمودند. لازم به ذکر است که در این جلسه برنامه ریزی در خصوص همایش ارتباط نیز انجام شد.

برگزاری کارگاه مهارتهای فرزند پروری در مرکز مشاوره دانشکده فنی و مهندسی اسفراین

آخرین جلسه کارگاه مهارتهای فرزند پروری با موضوع مدیریت رفتار نامطلوب در تاریخ 31/2/96 با حضور کارکنان دانشگاه اسفراین درسالن شیخ آذری این دانشگاه برگزار گردید.

فعالیتهای مرکز مشاوره موسسه آموزش عالی دیلمان لاهیجان در هفته خوابگاهها

خوابگاه ها یکی از واحدهای هر دانشگاهی می باشد که بخش قابل ملاحظه ای از وقت دانشجویان در آن سپری می شود. تعامل دانشجویان با هم خوابگاهیان خود در جهت رشد و پرورش ایشان موثر می باشد. وجود خوابگاههای دارای هویت دینی و نشاط می تواند در پرورش استعداد دانشجویان تاثیر چشمگیری داشته باشد. موسسه آموزش عالی دیلمان لاهیجان به منظور گرامیداشت هفته خوابگاهها و برگزاری هر چه باشکوهتر این هفته اقدام به فعالیتهای زیر نموده است

برگزاری اولین نمایشگاه پیشگیری از آسیبهای اجتماعی توسط مرکز مشاوره دانشگاه بیرجند

اولین نمایشگاه پیشگیری از آسیب¬های اجتماعی در دانشگاه بیرجند با محوریت پیشگیری از سوء مصرف مواد، ایدز و طلاق در روزهای 10 لغایت 12 اردیبهشت ماه و با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی، دادگستری کل استان خراسان جنوبی، آموزش و پرورش، بهزیستی، میراث فرهنگی، معاونت اجتماعی ناجا، حوزه معاونت فرهنگی و تربیت بدنی برگزار گردید و مورد استقبال دانشجویان، اساتید و دانش آموزان شهرستان قرار گرفت.

سرپرستان خوابگاههای دانشگاه جهرم تحت آموزش قرار گرفتند.

به همت معاونت دانشجویی-فرهنگی و مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه جهرم، در تاریخ 10/03/96 کارگاه آموزشی با موضوع مهارت مقابله با افسردگی ویژه سرپرستان خوابگاههای این دانشگاه برگزار گردید.

کارکنان دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل درکارگاه آموزشی " مهارت حل مسئله" شرکت نمودند.

به همت مرکز مشاوره ی دانشجویی دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل و موافقت ریاست این دانشگاه، مقرر گردید تا سلسله کارگاههای آموزش مهارتهای زندگی ویژه کارکنان برگزار گردد. لذا اولین کارگاه آموزشی با عنوان " مهارت حل مسئله" به صورت دو گروه و در دو مرحله در تاریخ های 1/3/96 ، 8/3/96 برگزار گردید که با استقبال بالای کارکنان مواجه شد.

کمپین "بیا در مورد افسردگی حرف بزنیم" در دانشگاه علامه طباطبائی

سازمان جهانی بهداشت (WHO) هرساله به مناسبت روز جهانی بهداشت یکی از موضوعات مبتلا به جامعه را باهدف افزایش توجه و آگاهی عموم مردم و تمرکز اقدامات و فعالیتها انتخاب میکند. شعار سال 2017 میلادی برابر با سال 1396 "افسردگی، بیا با هم حرف بزنیم "است.
در همین راستا و با توجه به این شعار، امسال مرکز مشاوره و بهداشت روان دانشگاه علامه طباطبائی دربارۀ موضوع افسردگی و برای تقویت بهداشت عمومی و ارتقاء بهداشت روانی دانشجویان فعالیتهایی را با هدف آشنایی کلی دانشجویان با علائم افسردگی، علل و پیامدهای آن و ... برنامه ریزی نمود که این برنامه ها بشرح زیر انجام پذیرفت:

حضور فعال مرکز مشاوره دانشگاه علم و صنعت در برنامه شبهای رمضان

مرکز مشاوره دانشگاه علم و صنعت در برنامه "شب های رمضان" که توسط معاونت فرهنگی اجتماعی دانشگاه و به مناسبت هفته خوابگاه ها برگزار گردید حضوری فعال داشت.

حضور فعال و پر نشاط دانشجویان همیار سلامت دانشگاه ولی عصر (عج) رفسنجان در نمایشگاه رویش

نمایشگاه رویش که همت کانونهای فرهنگی و مرکز مشاوره دانشگاه ولیعصر رفسنجان(عج) و با موضوع آسیب های اجتماعی در اردیبهشت ماه 96 در این دانشگاه بر پا گردید. دانشجویان همیار سلامت روان عهده‌دار برپایی غرفه‌های آموزشی متعدد در چند روز برپایی نمایشگاه بودند.

همایش ارتباط در دانشکده فنی و مهندسی اسفراین برگزار گردید.

در تاریخ 1/3/96 همیاران مشاور دانشکده فنی و مهندسی اسفراین در سالن آمفی تئاتر این دانشکده همایشی را با موضوع ارتباط بین دختر وپسر برگزار نمودند. درابتدای این همایش دکتر حسین زاده در ارتباط با آسیب های اجتماعی نوپدید با تاکید بر عامل رسانه، مسائلی را مطرح نمودند.

همیاران سلامت دانشکده فنی و مهندسی اسفراین در جهت پیشرفت تحصیلی دانشجویان گام برداشتند.

مرکز مشاوره دانشکده فنی و مهندسی اسفراین باتوجه به نیاز دانشجویان با همکاری اعضای همیار مشاور اقدام به برگزاری کلاسهای حل تمرین ریاضی 1و2 نمود.

برگزاری طرح سمن به مناسبت هفنه سلامت روان درموسسه غیر انتفاعی کاوش محمودآباد

موسسه آموزش عالی کاوش محمودآباد با همکاری شبکه بهداشت و درمان محمودآباد به مناسبت هفته سلامت روان اقدام به برگزاری کارگاهی با عنوان شاد زیستن و پیشگیری از افسردگی نمود. این کارگاه با حضور سرکار خانم دکتر ابراهیمی معاونت مرکز بهداشت و درمان محمودآباد در تاریخ 11/2/96 برگزار گردید.

برای اولین بار اجراي طرح بديع در دانشگاه بو علي سينا همدان

مصادف با روز تحریم تنباکو توسط آیت الله میرزای شیرازی در تاریخ 24/2/96، جشن دانشگاه عاری از دخانیات در دانشگاه بوعلی سینای همدان شروع شد. این همایش در بزرگترین سالن این دانشگاه و با حضور ریاست دانشگاه، معاون دانشجویی، معاون فرهنگی، معاون آموزشی، اساتید، کارمندان، دانشجویان و مهمانان دعوت شده از استانداری، نیروی انتظامی و ... برگزار شد. برخی اقدامات انجام گرفته به این مناسبت بشرح زیر است:

فعالیتهای دفتر مشاوره دانشگاه زابل به مناسبت هفته سلامت

اهم فعالیتهای دفتر مشاوره دانشگاه زابل به مناسبت هفته سلامت بشرح زیر می باشد:
- شرکت دانشجویان کانون همیاران سلامت در اردوی کوه پیمایی کوه خواجه در تاریخ 1/2/96 با شعار تحرک بدنی، تفریحات سالم، فعالیت گروهی
- توزیع سیب درختی به عنوان میان وعده غذایی به مراجعه کنندگان به مرکز مشاوره و بهداشت در تاریخ 2/2/96 با هدف تاکید بر شعار "غذای سالم ، جامعه سالم "

گردهمایی روسا و کارشناسان مراکز مشاوره دانشجویی دانشگاه های منطقه 8 کشور به میزبانی دانشگاه صنعتی سیرجان

دانشگاه صنعتی سیرجان در تاریخ سوم خرداد ماه 96 افتخار میزبانی روسا و کارشناسان مشاوره دانشجویی دانشگاه های منطقه 8 کشور را برای برگزاری کارگاه آموزشی بر عهده داشت.

برگزاری بیست و ششمین همایش ارتباط خانواده و دانشگاه توسط مرکز مشاوره دانشگاه علم و صنعت

بیست و ششمین همايش ارتباط خانواده و دانشگاه علم و صنعت ایران در روز پنج شنبه مورخ 28/2/96 در مجتمع فرهنگي شهيد بهرامي این دانشگاه برگزار گرديد. در اين مراسم تعداد 425 نفر از والدين دانشجويان ورودي 95 شرکت داشتند. قبل از شروع همایش از والدین دانشجویان، پذیرائی و پذیرش (ثبت نام و اهدا بسته ی آموزشی)صورت گرفت. این مراسم با تلاوتي چند از آيات قرآن مجيد آغاز گرديد.

برگزاری کارگاه مدیریت استرس در دوران امتحانات در مرکز مشاوره دانشگاه رازی کرمانشاه

کارگاه آموزشی مدیریت استرس در دوران امتحانات در تاریخ 26/02/96 در مرکز مشاوره دانشگاه رازی کرمانشاه برگزار گردید. این دوره آموزشی با هدف آگاه نمودن دانشجویان با شیوه های صحیح مدیریت استرس و با حضور 14 نفر از دانشجویان اجرا شد.

برگزاری کارگاه آموزشی تاثیر خودآزمایی سلامت جسم بر دانش، نگرش و عملکرد دانشجویان دانشگاه صنعتی سیرجان

کارگاه آموزشی تاثیر خودآزمایی سلامت جسم بر دانش، نگرش و عملکرد دانشجویان دختر و کارکنان خانم دانشگاه صنعتی سیرجان برگزار گردید.

برگزاری کارگاه آموزشی ارتباط موثر استاد و دانشجو در مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی سیرجان

کارگاه آموزشی ارتباط موثر استاد و دانشجو به مدت 4 ساعت در تاریخ چهارم خرداد ماه 96 در مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی سیرجان برگزار گردید. این دوره آموزشی با حضور مدرس این دوره سرکار خانم دکتر زینت السادات میرغفوریان و با حضور اساتید این دانشگاه اجرا شد.

انتصاب ریاست جدید مرکز مشاوره و توانمند سازی دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد

در ساعات پایانی وقت اداری نهم خرداد ماه سال جاری، در اتاق سیمنار مرکز مشاوره و توانمند سازی دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد، جلسه ای تشکیل شد تا در این جلسه ریاست جدید مرکز مشاوره به کارشناسان این مرکز معرفی شوند. در این جلسه جناب آقای دکتر کامران داوری، معاونت دانشجویی دانشگاه فردوسی شرکت داشته و رئیس جدید مرکز، سرکار خانم دکتر زهرا طبیبی را معرفی نمودند.

انتشار پیام مشاور شماره 182 توسط مرکز مشاوره دانشگاه تهران و دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان

صد و هشتاد و دومین شماره پیام مشاور منتشر گردید. در این شماره می خوانیم:
به بهانه روز جهانی بدون دخانیات
دخانیات تهدیدی برای رشد
سلام به شبهای امتحان، مهارتهای قبل از امتحان
آشنایی با اثرات مخرب مصرف دخانیات

بيانيه مشترك روساي دانشگاه تهران و دانشگاه علوم پزشكي تهران در خصوص همكاري مشترك اجراي طرح دانشگاه عاري از دخانيات به مناسبت 31 May (10خرداد) روز جهاني مبارزه با دخانيات

مصرف مواد دخاني يكي از عوامل مهم تهديد كننده سلامتي افراد است، به ويژه مصرف سيگار و قليان كه يكي از موضوعات حساس و از معضلات بشري در سال هاي اخير و نيز يكي از پيچيده ترين پديده های انساني كه حيات بشر را به چالش جدي كشيده است. افزايش مصرف دخانيات در ميان جوانان و عوارض ناشي از آن يكي از موضوعات مهم در اين مقطع سني است.

برگزاری کارگاه آموزشی تکنیکهای مطالعه صحیح در خوابگاه دختران دانشگاه شهید باهنر کرمان

دانشجویان خوابگاه دختران دانشگاه شهید باهنر کرمان در تاریخ 28/1/96 در کارگاه آموزشی «تکنیک های مطالعه صحیح» شرکت نمودند. تدریس این دوره را سرکار خانم زینل آبادی عهده دار بودند. سرفصلهای اصلی ارائه شده در این دوره آموزشی شامل مباحث اصول برنامه ریزی، مدیریت زمان، تمرکز، حواسپرتی و .... بود.

برگزاری مجدد کارگاه آموزشی دانستنی های قبل از ازدواج در دانشگاه شهید باهنر کرمان

کارگاه آموزشی «دانستنیهای قبل از ازدواج» در تاریخ های 2/2/96، 9/2/96، 19/2/96 و 26/2/96 برای دانشجویان دانشکده های شیمی، مهندسی مکانیک، معماری و برق دانشگاه شهید باهنر کرمان برگزار شد.

برگزاری کارگاه آموزشی خودآگاهی در مرکز مشاوره دانشگاه شهید باهنر کرمان

کارگاه آموزشی با موضوع «خودآگاهی» در تاریخ های 27/2/96 و 3/3/96 در دانشکده های فنی – مهندسی و کشاورزی دانشگاه شهید باهنر کرمان برگزار گردید. تدریس این دوره های آموزشی را سرکار خانم مؤدب و خانم امیری عهده دار بودند.

دانستنیهای قبل از ازدواج ویژه دانشجویان دانشگاه شهید باهنر کرمان

کارگاه آموزشی «مهارت¬ها و دانستنی های قبل از ازدواج» برای دانشجویان دانشکده زمین شناسی، حقوق و الهیات و فیزیک دانشگاه شهید باهنر کرمان در تاریخهای 18/2/96، 25/2/96 ،30/2/96 و 1/3/96 با حضور جناب آقای محمود صنعتی برگزار گردید.

ارائه شیوه های موفقیت در تحصیل در مرکز مشاوره دانشگاه شهید باهنر کرمان

کارگاه آموزشی «اصول، فنون و شیوه های موفقیت در تحصیل» برای دانشجویان دانشکده های مختلف دانشگاه شهید باهنر کرمان بشرح زیر برگزار گردید:
- دانشکده صنایع غذایی در تاریخهای 13/2/96 و 27/2/96
- دانشکده روان شناسی در تاریخهای 16/2/96 و 23/2/96
- دانشکده ریاضی در تاریخ 20/2/96 در دانشکده ریاضی

دانشجویان دانشگاه شهید باهنر کرمان در کارگاه آموزشی آشنایی با مواد مخدر شرکت نمودند.

دانشجویان دانشکده علوم دانشگاه شهید باهنر کرمان در تاریخ 28/1/96 درکارگاه آموزشی «آشنایی مقدماتی با مواد مخدر» شرکت نمودند. تدریس این دوره آموزشی را آقای دکتر زندرضوی عهده دار بودند.

برگزاری مراسم"جشنی به رنگ فیروزه" توسط اعضای کانون سلامت روان مرکز مشاوره دانشگاه تبریز

به مناسبت هفته جهانی سلامت، برنامه ای تحت عنوان "جشنی به رنگ فیروزه" در تالار شهید شفایی دانشگاه تبریز برگزار شد. برنامه مذکور با هماهنگی اعضای کانون سلامت روان این دانشگاه و با هدف ارتقای سطح سلامت، بهزیستی و بالاخص مقابله با افسردگی طراحی و اجرا گردید. در جشن به رنگ فیروزه دو نفر از مشاورین مرکز به معرفی افسردگی و نحوه مقابله با آن و در نهایت به پرسش و پاسخ در این حوزه پرداختند.

برگزاری کارگاه آسیب شناسی رابطه استاد و دانشجو ویژه اساتید و اعضای هیأت علمی دانشگاه دامغان

در دومین روز حضور مدیر کل دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان در دانشگاه دامغان، کارگاه آسیب شناسی رابطه استاد و دانشجو جهت تعدادی از اعضای هیأت علمی این دانشگاه برگزار شد.

برگزاری کارگاه آموزشی استانی ارزیابی شخصیت و آسیب شناسی روانی(MMPI-2) در مرکز مشاوره دانشگاه دامغان

کارگاه ارزیابی شخصیت و آسیب شناسی روانی با حضور دکتر حمید یعقوبی، عضو هیأت علمی دانشگاه شاهد و مدیر کل دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان در مرکز مشاوره دانشگاه دامغان برگزار گردید. این دوره آموزشی ویژه مشاوران و روانشناسان مراکز مشاوره دانشگاه های دولتی استان سمنان و در روز چهارشنبه، سوم خرداد ماه برگزار شد.

برگزاری کارگاه آموزشی ارتقای تحصیلی ویژه دانشجویان مشروطی در مرکز مشاوره دانشگاه علم و صنعت

مرکز مشاوره دانشگاه علم و صنعت، کارگاه های ارتقاء تحصیلی را در تاریخ 4/3/96 ویژه دانشجویان مشروطی برگزار نمود. این دوره های آموزشی ویژه دانشجویان دو ترم مشروطی برگزار شد. تدریس این دوره آموزشی را جناب آقای صالحی عهده دار بودند.

برگزاری کارگاههای آموزشی در خوابگاههای دانشجویی دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی

همزمان با هفته خوابگاهها، کارگاههای آموزشی مرتبط با مسائل سلامت روان در خوابگاههای دانشجویی دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی برگزار گردید.

برپایی نمایشگاه "دانشگاه عاری از دخانیات" در دانشگاه مراغه

نمایشگاهی با عنوان دانشگاه عاری از دخانیات از 24 الی 26 اردیبهشت ماه در دانشگاه مراغه برپا گردید. این نمایشگاه شامل بخشهای مختلفی نظیر ایستگاه سلامت بود که با همکاری مرکز بهداشت اقدام به سنجش فشار خون ،قند خون،چربی خون،اندازه گیری قد و وزن و محاسبه BMI و خطر سنجی نمود.

زندگی شاد و بدون اعتیاد در دانشگاه شهید باهنر کرمان

کارگاه آموزشی «زندگی شاد و بدون اعتیاد» در تاریخ های 12/2/96 و 23/2/96 در دانشکده های عمران و علم اطلاعات دانشگاه شهید باهنر کرمان با حضور آقای روحی برگزار گردید. در این کارگاه های آموزشی دانشجویان با مباحثی چون مهارتهای ارتباطی، آشنایی اولیه با مواد مخدر و داروهای صنعتی آشنا شدند.

برگزاری سی و سومین جلسه شورای سیاستگذاری مرکز مشاوره دانشگاه دامغان با حضور مدیر کل دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان

سی و سومین جلسه شورای سیاستگذاری مرکز مشاوره دانشگاه دامغان با حضور دکتر یعقوبی، مدیر کل دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان در عصر روز چهارشنبه، سوم خرداد ماه سال جاری در دفتر ریاست این دانشگاه برگزار شد. در این جلسه ابتدا دکتر یعقوبی به آسیب شناسی روابط دختر و پسر در دانشگاه ها پرداختند و پدیده شکست های عاطفی را به عنوان یکی از معضلاتی بر شمردند که پیامد های ناگوار و جبران ناپذیری را به دنبال دارد.

برگزاری مسابقات ورزشی با هدف پیشگیری از اعتیاد در مرکز مشاوره دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار

به مناسبت هفته خوابگاههای دانشجویی، مسابقات ورزشی با هدف پیشگیری از اعتیاد از تاریخ 25/2/96 لغایت 28/2/96 در مرکز مشاوره دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار برگزار گردید. این مسابقات با شعار "ورزش دشمن اعتیاد و ضامن سلامتی "برگزار شد و به برندگان هر مسابقه جوایز نقدی اعطا شد.

برای اولین بار اجراي طرح بديع در دانشگاه بو علي سينا همدان

مصادف با روز تحریم تنباکو توسط آیت الله میرزای شیرازی در تاریخ 24/2/96، جشن دانشگاه عاری از دخانیات در دانشگاه بوعلی سینای همدان شروع شد. این همایش در بزرگترین سالن این دانشگاه و با حضور ریاست دانشگاه، معاون دانشجویی، معاون فرهنگی، معاون آموزشی، اساتید، کارمندان، دانشجویان و مهمانان دعوت شده از استانداری، نیروی انتظامی و ... برگزار شد

برگزاری دومین دوره انتخابات کانون دانشجویی همیاران سلامت روان دانشگاه بناب

دومین دوره انتخابات کانون همیاران سلامت روان دانشگاه بناب با شرکت 17داوطلب نامزد در انتخابات در مورخه 25/2/96 با شرکت حدود یکصد نفر از اعضای کانون درمحل سالن کنفرانس پرفسور هشترودی این دانشگاه برگزا گردید و اعضای جدید پس از رقابتی سخت موفق به پیروزی در انتخابات شدند و بعنوان اعضای اصلی و علی البدل به مدت یکسال تعیین گردیدند.

برگزاری کارگاههای آموزشی مهارتهای زندگی با هدف پیشگیری از اعتیاد در دانشگاه جهرم

به همت معاونت دانشجویی و فرهنگی و مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه جهرم، کارگاههای آموزشی مهارتهای زندگی با هدف پیشگیری از اعتیاد ویژه دانشجویان ورودی جدید این دانشگاه برگزار گردید. این دوره ها با موضوعات مهارت ارتباطی، مهارت خودآگاهی، مهارت ازدواج، آشنایی با مواد و رفتار جرات مندانه توسط کارشناسان مرکز مشاوره برگزار گردید.

به همت مرکز بهداشت، درمان و مشاوره دانشجویی دانشگاه جهرم، دوره آموزش مقررات بهداشتی اماکن عمومی پرسنل خدمات دانشگاه برگزار گردید.

کارگاه آموزشی مقررات بهداشتی اماکن عمومی جهت جمعی از پرسنل خدمات دانشگاه جهرم برگزار گردید.

خدمات مرکز بهداشت دانشگاه جهرم ویژه کارکنان

به همت معاونت دانشجویی، فرهنگی، مرکزبهداشت، درمان و مشاوره دانشجویی و با همکاری کانون هلال احمر دانشگاه جهرم، خدمات مختلف نظیر تست قند خون، معاینه چشم، محاسبه BMI و اندازه گیری فشار خون ویژه کارکنان این دانشگاه انجام گرفت.

برپایی جشنواره سلامت توسط کانون همیاران سلامت مرکز مشاوره دانشجویی جهرم

به همت معاونت دانشجویی و مرکز مشاوره دانشجویی، جشنواره سلامت توسط کانون همیاران سلامت دانشگاه جهرم برگزار گردید. این جشنواره با بازدید معاونت دانشجویی این دانشگاه و به مدت دو روز در دانشکده علوم پایه برگزار گردید.

اجرای طرح شیوع شناسی مصرف مواد توسط مرکز مشاوره دانشجویی در دانشگاه جهرم

طرح شیوع شناسی مصرف مواد با هدف آگاه شدن از دیدگاه ها و الگوهای رفتاری دانشجویان درباره این موضوع مهم اجتماعی در بین نمونه ای از دانشجویان دانشگاه جهرم اجرا گردید.

کارگاه آموزشی روشهای تقویت حافظه و افزایش تمرکز حواس در مرکز مشاوره دانشگاه چابهار برگزار شد.

کارگاه آموزشی روشهای تقویت حافظه و افزایش تمرکز حواس به مناسبت هفته خوابگاهها در تاریخ 24/2/96 توسط آقای دکتر بادپا در مرکز مشاوره دانشگاه چابهار برگزار گردید.

معرفی فعالیتهای انجمن معتادین گمنام در مرکز مشاوره دانشگاه چابهار

با همکاری انجمن معتادین گمنام(NA) شهرستان چابهار و به منظور معرفی فعالیتهای انجمن، نمایشگاهی در تاریخ 19/2/96 از ساعت 8:00 لغایت 12:00 در طبقه همکف ساختمان امور دانشجویی دانشگاه چابهار برپاشد.

برگزاری همایش سفیران سلامت دانشجویی در مرکز مشاوره دانشگاه چابهار

همایش سفیران سلامت دانشجویی با محوریت پیشگیری از افسردگی با حضور جناب آقای دکتر احمدی مقدم، معاون شبکه بهداشت چابهار و معاون دانشجویی و رئیس مرکز بهداشت و مشاوره این دانشگاه برگزار گردید. این همایش بمناسبت هفته سلامت و در تاریخ 4/2/96 در تالار وحدت این دانشگاه برگزار شد.

برگزاری کرسی آزاد اندیشی با موضوع "طلاق: فرصت یا تهدید" در دانشگاه صنعتی شاهرود

کرسی آزاد اندیشی با موضوع "طلاق: فرصت یا تهدید" با همکاری معاونت فرهنگی و مرکز مشاوره دانشجویی به مناسبت فرا رسیدن هفته خوابگاه ها در تاریخ 4/2/96 در محل تالار اقاقیای دانشگاه صنعتی شاهرود برگزار گردید.

برگزاری نمایشگاه جوان، نشاط و بالندگی به همت مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی شاهرود

همزمان با فرا رسیدن هفته دولت و هفته گرامیداشت خوابگاه ها و در راستای تحقق بخشیدن به شعار سازمان بهداشت جهانی در سال 2017 (افسردگی، بیا حرف بزنیم)، مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی شاهرود به منظور ترویج اولیه نشاط و شادمانی در بین دانشجویان اقدام به برگزاری نمایشگاه جوان، نشاط و بالندگی از تاریخ 11 لغایت 13 اردیبهشت ماه 1396 در محل تالار شقایق های این دانشگاه نموده است. از جمله غرفه های فعال در این نمایشگاه می توان به غرفه های زیر اشاره نمود که با مدیریت کانون همیاران سلامت روان برپا شد:

برگزاری دوره آموزشی خود مراقبتی پرسنل آشپزخانه دانشگاه جهرم

به همت مرکز بهداشت، درمان و مشاوره دانشجویی دانشگاه جهرم، کارگاه آموزشی با موضوع خودمراقبتی و سلامت روان جهت جمعی از کارکنان آشپزخانه دانشگاه جهرم برگزار گردید. این دوره آموزشی با هدف ارتقاء آگاهی و سلامت پرسنل اجرا شد.

برگزاری کارگاه آموزشی پیشگیری و کنترل بیماری ایدز در مرکز مشاوره دانشگاه چابهار

کارگاه آموزشی پیشگیری و کنترل بیماری ایدز به مناسبت هفته خوابگاهها در تاریخهای 16/2/96 و 17/2/96 از ساعت 19:30 لغایت 21:30 در سالن فرهنگ و ادب دانشگاه چابهار برگزار گردید.

برگزاری کارگاه تاب آوری در مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی شاهرود

کارگاه آموزشی تاب آوری به همت مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه صنعتی شاهرود و به منظور ارتقاء سطح دانش و مهارت مشاوران شاغل در مرکز مشاوره دانشگاه های دولتی استان سمنان در تاریخ 20/2/96 برگزار گردید.

نگاهی به انتشارات بهاری مرکز مشاوره دانشگاه سمنان

1. دفتر ارتقاء تحصیلی اقدام به تهیه بروشور با نامهای شکست عاطفی/ بیا صحبت کنیم.../ آمادگی برای امتحانات/ ریتالین چیست/ شاد باشیم/ کلید موفقیت در روابط بین فردی/ شغل تو چه رنگی است؟ و معرفی خدمات مرکز مشاوره دانشجویی نمود.
2. همچنین بنر با تصویر شعارجهاني سازمان سلامت" Depression Lets Talk چاپ و در نقاط مختلف دانشگاه و ساختمان مرکز مشاوره نصب گردید.

نگاهی به اقدامات الکترونیکی مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه سمنان

1. شعارجهاني سازمان سلامت" Depression Lets Talk"، از طریق پیامک به همراه شماره تماس مرکز مشاوره به كليه دانشجويان دانشگاه سمنان و خانواده های سال اولی ارسال شد.
2. پیام های بهداشت روان با محوریت امیدواری، خود مراقبتی و تحصیلی به صورت مجزا به کلیه دانشجویان دانشگاه سمنان از طریق سامانه پیام کوتاه ارسال شد.

ارائه درس مهارتهای زندگی دانشجویی در دانشگاه سمنان

به همت مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه سمنان و با تلاش در چندین جلسه مشترک با مسئولین این دانشگاه و معاونت آموزشی از بهمن ماه سال گذشته درس مهارتهای زندگی در دانشگاه سمنان بر گزار شده است. این مرکز با بهره گیری از آیین نامه اجرایی طرح مذکور و انتخاب مدرسین توانا توانست علاقمندی گروه مخاطب و حضور فعال دانشجویان را در کلاس ها ممکن سازد.

همگام شدن مرکز مشاوره دانشگاه سمنان در تحقق شعارجهاني سازمان سلامت " Depression Lets Talk"

در هفته سلامت با شعارجهاني " Depression Lets Talk"، مركز مشاوره دانشجويي دانشگاه سمنان در تاريخ 4/2/1396 در حرکتی نمادين در سطح دانشگاه با حضور روانشناسان و اعضاء كانون همياران سلامت روان در اتوبوس سلامت به اطلاع رساني در زمينه پيشگيري از افسردگي به جامعه دانشگاهي سمنان پرداختند. اين برنامه در سطح دانشگاه سمنان از ساعت 10 صبح الي15:30 اجرا گردید.

کادر متخصص مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه سمنان، دانش و تجربیات خود را در خصوص موضوع شکست عاطفی با هم به اشتراک گذاشتند.

دفتر ارتقاء تحصيلي و تعامل دانشگاه با خانواده در تاريخ 9/2/1396 كارگاه تخصصي- آموزشي با موضوع شكست عاطفي را با حضور فعال روانشناسان مركز مشاوره دانشجويي سمنان برگزار نمود. در كارگاه مذكور خانم اعرابي کارشناس دفتر مذکور ضمن گراميداشت روز جهاني روانشناس و آرزوي سلامت و موفقيت روز افزون برای متخصصان این مرکز، به توضيح اهداف تشكيل كارگاه و شيوه مصاحبه مراجعان پرداختند.

دهمين جلسه شوراي سياست گذاري مشاوره و بهداشت روان دانشگاهيان مرکز مشاوره دانشگاه سمنان برگزار گرديد.

جلسه دهم شوراي سياست¬گذاري و نظارت مركز مشاوره دانشجويي در تاريخ 16/1/1396 با حضور رياست دانشگاه سمنان، معاونین ایشان و ديگر اعضا، در محل سالن جلسات مركز مشاوره دانشجويي برگزار شد. در جلسه مذكورگزارش مختصری از اجراي موفق طرح پايش سلامت روان دانشجويان جديد الورود 1395 ارائه گرديد.

دانشجویان دانشگاه علم و صنعت در اردوی مشاوره ای- تفریحی شرکت نمودند.

دانشجویان خوابگاه دختران دانشگاه علم و صنعت در اردوی تفریحی- مشاوره ای به مقصد کاشان شرکت نمودند. این اردو در تاریخ 22/02/96 برگزار گردید. دانشجویان در این برنامه از باغ فین(کوشک صفوی، کوشک قاجار و ...)، خانه بروجردی ها، حمام سلطان امیر احمد و در نهایت از مراسم گلابگیری و آبشار نیاسر بازدید کردند.

اجتماع کادر متخصص مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه سمنان در جهت حمایت از کمپین افسردگی در دانشگاه سمنان

کادر متخصص مرکز مشاوره دانشجویی در جهت حمایت از کمپین افسردگی و اجرایی نمودن شعار Depression Lets Talk"، در محل ساختمان خانه فرهنگ دانشگاه سمنان تجمع و با اعلام شعار فوق از دیگر دانشجویان خواستند به عضویت این کمپین درآیند.

جلسه هم اندیشی کادر متخصص مرکز مشاوره دانشگاه سمنان

کادر متخصص مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه سمنان، به منظور هم اندیشی در خصوص برنامه های سال جاری مرکز مشاوره، جلسه ای را در تاریخ 19فروردین ماه 1396 برگزار نمودند.

برگزاری همایش ازدواج شاد و پایدار توسط مرکز مشاوره دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی

همزمان با هفته سلامت سال ٩٦ مركز مشاوره دانشگاه تربيت دبير شهيد رجايي اقدام به برگزاري همايش يك روزه با عنوان ازدواج شاد و پايدار نمود. این همایش با همكاري مركز بهداشت شمال تهران برگزار گردید. این برنامه با استقبال خوب دانشجویان همراه بود. در اين همايش سركار خانم دكتر شاطري، دكتري روانشناسي باليني و مشاوره خانواده درخصوص معيارهاي انتخاب همسر، همسر گزيني و ازدواج شاد و پايدار سخنراني نمود.

برگزاری نشست خبری "افسردگی، پیشگیری و درمان" در دانشگاه شیراز

همزمان با روز روان شناس و به مناسبت شعار سال 2017 سازمان بهداشت جهانی در خصوص "بیماری افسردگی و راه های پیشگیری و درمان آن"، نشست خبری با حضور خبرگزاری ها و روزنامه های مختلف فارس در مرکز مشاوره و روان درمانی دانشگاه شیراز برگزار گردید.
دکتر چنگیز رحیمی –رئیس مرکز مشاوره و روان درمانی دانشگاه شیراز- در جمع خبرنگاران با اشاره به علایم بالینی افسردگی اظهار داشت: یکی از دلایل شیوع بیشتر افسردگی در بین زنان نسبت به مردان، تضاد بین وظایف متعدد در زنان و تغییرات هورمونی می باشد.

تعامل مرکز مشاوره دانشگاه نیس فرانسه و مرکز مشاوره و روان درمانی دانشگاه شیراز

مرکز مشاوره و روان درمانی دانشگاه شیراز میزبان دکتر ژان لوک وانیه، روان کاو کودک و نوجوان و استاد دانشگاه نیس فرانسه، بودند. در این نشست صمیمانه، در خصوص امکانات و فعالیت های مرکز مشاوره دانشگاه شیراز و دانشگاه فرانسه بحث و تبادل نظر شد.

برپایی نمایشگاه نشاط، سلامت و دانشجو توسط مرکز مشاوره دانشگاه شیراز

به مناسبت هفته خوابگاه های دانشجویی، "نمایشگاه نشاط، سلامت و دانشجو" با محوریت پیشگیری از افسردگی و افزایش نشاط جمعی در بین دانشجویان، توسط مرکز مشاوره و روان درمانی دانشگاه شیراز برگزار گردید.

برگزاری کارگاه آموزشی بین منطقه ای ارزیابی و درمان اختلالات جنسی زوجین در مرکز مشاوره دانشگاه شیراز

کارگاه آموزشی بین منطقه ای ارزیابی و درمان اختلالات جنسی زوجین با حضور کارشناسان مناطق 6 و 7 مراکز مشاوره دانشگاه های کشور در تاریخ های سوم و چهارم اردیبهشت ماه در مرکز مشاوره و روان درمانی دانشگاه شیراز برگزار گردید.

برگزاری مسابقه فوتسال بین دانشگاهی به مناسبت هفته جوان در دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر

در تاریخ شنبه 16/02/96 بمناسبت گرامیداشت هفته جوان، مسابقه فوتسال بین دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر با دانشگاه بابل برگزار گردید. این برنامه به مناسبت گرامیداشت هفته جوان با همکاری مرکز مشاوره و اداره تربیت بدنی اجرا گردید.

برگزاری ایستگاه سلامت و نمایشگاه ازدواج سالم و پایدار به مناسبت هفته جوان توسط مرکز مشاوره دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر

در تاریخ سه شنبه 19/02/96 ایستگاه سلامت توسط مرکز مشاوره دانشگاه علوم فنون دریایی خرمشهر به مناسبت گرامیداشت هفته جوان با همکاری مرکز بهداشت و درمان خرمشهر برپا گردید. این ایستگاه با حضور کارشناسان بهداشت جهت اندازه گیری قد، وزن، فشارخون، قند خون، آزمایش هپاتیت، پزشک عمومی و ماما در این دانشگاه برگزار گردید.

برگزاری نمایشگاه سلامت روان توسط مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی امیرکبیر

18 فروردین (6 آوریل) مصادف با روز جهانی سلامت است. همه ساله از سوی سازمان بهداشت جهانی (WHO) شعاری برای این روز تعیین می¬گردد. این سازمان با توجه به روند روبه رشد بیماری افسردگی و به منظور آگاهی بخشیدن جوامع مختلف، برای سال 2017 شعار "Depression: let's talk" را انتخاب کرده است. در ایران نیز بدین منظور و به مناسبت 18 فروردین 1396، پویشی ملی پیشگیری و درمان افسردگی با نام «بیا درمورد افسردگی حرف بزنیم ...» آغاز شده است.

برگزاری همایش مهارتهای ارتباطی به مناسبت هفته جوان در مرکز مشاوره دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر

در تاریخ دوشنبه 18/02/96 همایش یک روزه مهارت های ارتباطی توسط مرکز مشاوره دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر به مناسبت گرامیداشت هفته جوان برگزار گردید. این برنامه با همکاری مرکز بهداشت و درمان خرمشهر و اعضای سفیران سلامت برگزار شد.

برنامه های مرکز مشاوره دانشگاه مهندسی فناوری های نوین قوچان به مناسبت هفته سلامت

اهم فعالیتهای مرکز مشاوره دانشگاه مهندسی فناوریهای نوین قوچان بمناسبت هفته سلامت شامل موارد زیر بود:
- برپایی ایستگاه سلامت در محل مرکز مشاوره
- اندازه گیری قد، وزن،BMI و فشار خون
- برگزاری کارگاه آموزشی « چرا افسرده می شویم؟ راهکارهای پیشگیری و مقابله با

فعالیتهای هفته سلامت در مرکز بهداشت و سلامت دانشگاه سمنان

7 آوریل مصادف با هجدهم فروردین مصادف با روز سلامت است و در ایران به جهت فرصت بیشتر برای حساس سازی و اجرای برنامه های بهداشتی، هفته اول اردیبهشت را بنام هفته سلامت نامگذاری کرده اند. شعار روز جهانی بهداشت " بیا در مورد افسردگی صحبت کنیم" و شعار هفته سلامت در ایران "زندگی سالم با نشاط و امید" اعلام شده است.

مدیر کل دفتر مشاوره و سلامت نمایشگاه پیشگیری از آسیبهای اجتماعی را در دانشگاه بیرجند افتتاح نمودند.

جناب آقای دکتر یعقوبی به مناسبت هفته سلامت و افتتاح نمایشگاه پیشگیری از آسیبهای اجتماعی (ایدز و سوء مصرف مواد) در اردیبهشت ماه 96 به دانشگاه بیرجند سفر کردند. ایشان بعد از سخنرانی و افتتاح نمایشگاه و بازدید از مرکز مشاوره، بهداشت و درمان این دانشگاه، در محل پایگاه سلامت شماره 2 درمانگاه فرهیختگان، داوطلب انجام تست تشخیص سریع ایدز، تست قندخون و کنترل فشارخون شدند و از برنامه های متنوع درمانگاه همچون مسابقه آشپزی با موضوع ایدز، طراحی دیواری با عنوان روبان قرمز (راههای پیشگیری از ایدز)، بروشورها و بسته¬های آموزشی و ... دیدن فرمودند.

پنجمین گردهمایی روسای مراکز بهداشت و درمان دانشگاهها و موسسات آموزش عالی کشور برگزار شد.

پنجمین گردهمایی روسای مراکز بهداشت و درمان دانشگاهها و موسسات آموزش عالی کشور در روز سه شنبه مورخ 19 اردیبهشت سال جاری با حضور دکتر ریاضی، معاون دانشجویان داخل سازمان، دکتر حمید یعقوبی مدیر کل دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان و روسای مراکز بهداشت و درمان دانشگاههای سراسر کشور برگزار شد. به گزارش روابط عمومی سازمان امور دانشجویان " این گردهمایی یک روزه با تشریح اهداف و برنامه های سال 96 مراکز بهداشت و درمان توسط دکتر یعقوبی مدیر کل دفتر مشاوره و سلامت سازمان آغاز گردید.

برگزاری کارگاه انتخاب آگاهانه همسر و ازدواج موفق در مرکز مشاوره دانشگاه رازی کرمانشاه

کارگاه آموزشی انتخاب آگاهانه و ازدواج موفق در خوابگاههای مختلف دانشگاه رازی کرمانشاه بشرح زیر برگزار گردید:
- تاریخ 23/02/96 با حضور 25 نفر از دانشجویان و تدریس جناب آقای محمدمهدی امیری، کارشناس ارشد مشاوره در خوابگاه شهید مطهری
- تاریخ 20 اردیبهشت ماه از ساعت 9 تا 11 شب در خوابگاه شهید اشرفی با حضور جناب آقای حسن بشیری، کارشناس ارشد روانشناسی بالینی و 40 دانشجو

برنامه های درمانگاه فرهیختگان دانشگاه فسا در هفته سلامت

برنامه های درمانگاه فرهیختگان دانشگاه فسا همزمان با برنامه های پیشگیری از آسیب¬های اجتماعی (سوء مصرف مواد و ایدز) بشرح زیر برگزار گردید:
- 6 اردیبهشت، کنترل رایگان فشار خون، ویزیت رایگان دندانپزشک، توزیع پوستر تحرک بدنی مناسب در اتاقهای خوابگاه دختران و پسران(شعار: تحرک بدنی، تفریحات سالم، فعالیت گروهی)
- 7 اردیبهشت، ارائه بسته آموزشی زندگی سالم و با نشاط در سیستم اتوماسیون، آموزش چهره به چهره بهداشت در اتاقهای خوابگاههای دانشجویی(شعار: غذای سالم، جامعه سالم)

برگزاری کارگاه آموزشی کمکهای اولیه در دانشگاه شهید بهشتی

در تاریخهای 2/2/96 و 4/2/96 کارگاه آموزشی آموزش کمکهای اولیه در دانشگاه شهید بهشتی برگزار گردید. این دوره آموزشی ویژه سرپرستان خوابگاههای دانشجویی و مدیران پشتیبانی برگزار شد.

برگزاری کارگاه آموزشی بهداشت دهان و دندان در دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی رامین خوزستان

دفتر بهداشت معاونت فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی رامین خوزستان به منظور ارتقاء سطح آگاهی و سلامت جامعه دانشجویی، کارگاه یک روزه آموزشی تحت عنوان "بهداشت دهان و دندان و بیماری‌های شایع آن" را ویژه دانشجویان و کارکنان دانشگاه دراردیبهشت ماه ۹۶ برگزار نمود. این کارگاه آموزشی در روز دوشنبه ۹۶/۲/۱۸ از ساعت ۱۱ الی ۱۴ در سالن اجتماعات دانشگاه توسط سرکار خانم دکتر باقری اجرا شد. در این کارگاه آموزشی مطالبی در خصوص آشنایی با آناتومی دندان، علل پوسیدگی دندان، راه‌های پیشگیری از پوسیدگی، فلوراید تراپی و...آموزش داده شد.

عملکرد دانشگاه لرستان در اردیبهشت 96 در هفته سلامت


1- نصب بنر روز شمار هفته سلامت در دانشگاه
2- نصب بنر شعار هفته جهانی سلامت در دانشگاه
3- برپایی ایستگاه سلامت در سازمان مرکزی دانشگاه لرستان (کمالوند) به مدت 3 روز از تاریخ 2/2/96 الی 4/2/96
برنامه های هفته سلامت شامل موارد زیر میشد:
- ویزیت رایگان توسط پزشک
- کنترل فشار خون
-کنترل قند خون
- کنترل قد و وزن
لازم به ذکر است که ایستگاه سلامت در دانشکده کشاورزی این دانشگاه نیز در تاریخ 3/2/96 برپا شد.
- استقبال دانشجویان از برنامه های ایستگاه سلامت
- استقبال کارکنان از برنامه های ایستگاه سلامت

اهم برنامه های اجرا شده دفتر سلامت دانشگاه زابل به مناسبت هفته سلامت


1- شرکت دانشجویان کانون همیاران سلامت در اردوی کوه پیمایی کوه خواجه با شعار تحرک بدنی، تفریحات سالم، فعالیت گروهی در تاریخ 1/2/96

2- توزیع سیب درختی به عنوان میان وعده غذایی به مراجعه کنندگان به مرکز مشاوره و بهداشت در تاریخ 2/2/96 با هدف رویکرد شعار "غذای سالم، جامعه سالم "
...

برگزاری کارگاه آموزشی تغذیه سالم در دانشگاه بجنورد

در روز دوشنبه مورخ 11/2/96 کارگاه آموزشی تغذیه سالم ( نقش تغذیه سالم در پیشگیری از چاقی) بمدت دو ساعت و به مناسبت هفته سلامت و همچنین به دنبال تحلیل نتایج طرح پایش سلامت جسم در دانشکده فنی مهندسی (1) دانشگاه بجنورد برای دانشجویان برگزار گردید.
این کارگاه با حضور 24 تن از دانشجویان دانشگاه و با همکاری مرکز بهداشت دانشگاه برگزار شد.

برپایی ایستگاه سلامت در دانشگاه بجنورد

به مناسبت هفته جوان مرکز بهداشت دانشگاه بجنورد در مورخ 18/2/96 اقدام به برگزاری ایستگاه سلامت با هدف ارتقاء سطح سلامت جسم دانشجویان و همچنین حساس سازی در این زمینه در سطح دانشگاه نمود.

فعالیتهای دانشگاه علوم کشاورزی ساری در هفته سلامت

سلامتی بزرگترین نعمتی است که در اختیار بشر قرار دارد زیرا بدون آن بهره بردن از سایر نعمتها امکانپذیر نیست. سلامت انسان همانند سایر نعمات خداوندی با تلاش وکوشش در اختیار شخص قرار می گیرد. کسی که بخواهد جسمی سالم و روحی شاداب داشته باشد باید با برنامه ریزی مشخص و پیروی از قوائد سلامت و پیگیری همه جانبه به این هدف خود نائل شود.

برپایی نمایشگاه بمناسبت هفته سلامت در دانشگاه گیلان

مرکز بهداشت و درمان دانشگاه گیلان به منظور ارتقاء سلامت دانشجویان در هفته سلامت (هفته اول اردیبهشت) درغرفه سلامت که در تاریخها و مکانهای زیر برگزار گردید اقدام به ارائه خدمات ذیل نمود:
زمان و مکانهای برگزاری:
صبح شنبه 2/2/1396 دانشکده علوم پایه
صبح یکشنبه 3/2/1396 دانشکده علوم انسانی
...

برگزاری پویش پیشگیری و درمان افسردگی توسط مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی شریف

به مناسبت نامگذاری سال 2017 از سوی سازمان جهانی بهداشت (WHO) به عنوان افسردگی و با شعار "افسردگی: بیا در مورد آن حرف بزنیم" یک پویش (کمپین) ملّی به مدت یک سال از سوی دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت، و با همکاری دفتر آموزش و ارتقای سلامت، دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، مرکز مشاوره دانشگاه تهران، مرکز توسعه پیشگیری سازمان بهزیستی کشور، دفتر سلامت و تندرسی وزارت آموزش و پرورش و ... آغاز شده است. این پویش، همگانی است؛ فارغ از گروه سنی، جنسیت و یا موقعیت اجتماعی. پویش ملی پیشگیری و درمان افسردگی، در واقع نوعی پویش آگاهی‏بخشی عمومی و اجتماعی است.

فعالیتهای مرکز مشاوره دانشگاه شهید بهشتی بمناسبت هفته سلامت

در سال 1948 سازمان بهداشت جهانی، اولین مجمع جهانی بهداشت را برگزار کرد و طی این مجمع تصمیم گرفته شد تا از سال 1950 به بعد، هفتم آوریل هر سال به عنوان روز جهانی بهداشت نامگذاری و تعیین شود. سالانه سازمان جهانی بهداشت با توجه به رویدادهای روز جوامع و با توجه به اولویت های بهداشتی شعار روز جهانی بهداشت را تعیین کرده و راهنمایی برای تحقق شعار ارائه می دهد. با توجه به شیوع افسردگی و افزایش قابل توجه آن، شعار روز بهداشت جهانی در سال 2017 "افسردگی، بیا حرف بزنیم" انتخاب شده است.

برپایی جشن بادکنک‌ها و تشکیل میزگرد در برنامه‌های هفته سلامت توسط مرکز مشاوره دانشگاه بجنورد

بمناسبت هفته جوان و هم راستا با برنامه های هفته سلامت، مرکز مشاوره دانشگاه بجنورد اقدام به برگزاری جشنی با عنوان جشن بادکنکها نمود.

برگزاری کارگاه آموزشی اضطراب امتحان در مرکز مشاوره دانشگاه علم و صنعت ایران

کارگاه آموزشی " اضطراب امتحان" روز دوشنبه 18/2/96 توسط خانم بهارلو از مشاورین مرکز مشاوره دانشگاه علم و صنعت برگزار گردید. این کارگاه ویژه دانشجویان ورودی 95 دانشکده فیزیک برگزار شد.

برگزاری برنامه های پویش افسردگی توسط مرکز مشاوره دانشگاه تهران

برگزاری برنامه های پویش افسردگی توسط مرکز مشاوره دانشگاه تهران
سازمان جهانی بهداشت (WHO)هرساله به مناسبت روز جهانی بهداشت (7 آوریل) یکی از موضوعات مبتلا به جامعه را با هدف افزایش توجه و آگاهی عموم مردم و تمرکز اقدامات و فعالیت ها انتخاب می کند. شعار سال 2017 ميلادي "افسردگی" است. افسردگی اختلال روانی شایعی است که تمامی جوامع و گروه های سنی را در بر مي گيرد.
این روز به عنوان نقطه شروع اجرای برنامه های بهداشتی بلند مدتی است که می بایست مدت ها قبل از ۷ آوریل، فعالیت های آن انجام شده و منابع آن فراهم گردد.

فعالیتهای مرکز مشاوره دانشگاه شهید باهنر کرمان در هفته خوابگاه ها

فعالیتهای مرکز مشاوره دانشگاه شهید باهنر کرمان در هفته خوابگاه ها
برنامه های ویژه مرکز مشاوره دانشگاه شهید باهنر کرمان به مناسبت هفته خوابگاه ها در تاریخ شنبه 9/2/96، با برگزاری سخنرانی در مورد افسردگی آغاز گردید و تا تاریخ 13/02/96 ادامه یافت. در این سخنرانی که بعد از نماز مغرب و عشاء در سالن روزنه خوابگاه خواهران برگزار شد، سرکار خانم مؤدب پیرامون موضوع افسردگی سخنرانی نموده و با دانشجویان به بحث و تبادل نظر پرداختند.

RSS
123456789