Menu

اخبار سلامت

اخبار اداره سلامت و تندرستی

برگزاری کمپین بهداشت فردی در دانشگاه تبریز

کمپین بهداشت فردی هفته ی اول آذر ماه 96 توسط مرکز بهداشت دانشگاه تبریز برگزار گردید. در این برنامه همیاران سلامت نیز مشارکت داشتند. اهم موارد اجرا شده شامل موارد زیر می باشد:

برگزاری همایش بزرگ ازدواج سالم با محوریت پیشگیری از بیماری ایدز در دانشگاه بجنورد

مرکز بهداشت دانشگاه بجنورد با همکاری انجمن دانشجویی سفیران سلامت در مورخه 13/9/96 همایش بزرگ ازدواج سالم را با دو محوریت پیشگیری از بیماری ایدز و روانشناسی ازدواج پایدار برگزار نمود. این همایش با خیر مقدم گویی دکتر برآبادی، سرپرست مرکز مشاوره و بهداشت دانشگاه آغاز گردید؛ در ادامه کارشناس پیشگیری از بیماری ایدز از معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی، آقای فاضلی آمار ابتلا افراد به ایدز در سطح کشور، راههای انتقال  و پیشگیری از این بیماری را بیان نمودند.

استقرار اتوبوس سلامت به مناسبت هفته دیابت در دانشگاه سمنان

همزمان به مناسبت هفته دیابت 23 آبان ماه سال 1396 اتوبوس سلامت به همت مرکز بهداشت و سلامت  دانشگاه سمنان به مدت دو روز در محوطه پردیس شماره یک این دانشگاه مستقر شد .

برپایی ایستگاه سلامت، کمپین بهداشت فردی و زندگی سالم در دانشگاه بجنورد

مرکز بهداشت  دانشگاه بجنورد با همکاری انجمن سفیران سلامت دانشجویی روز یک شنبه 96/09/12 اقدام به برگزاری ایستگاه سلامت، کمپین بهداشت فردب و زندگی سالم با هدف ارتقاء سطح سلامت جسم دانشجویان و همچنین حساس سازی در این زمینه در سطح دانشگاه نمود.

برگزاری دوره های آموزشی رابطین بهداشت در دانشگاه بجنورد

 جلسه دوم دوره های آموزشی برای رابطین بهداشت دانشجویی توسط مرکز بهداشت دانشگاه بجنورد به منظور ارتقاء سطح بهداشت و سلامت دانشجویان برگزار گردید.

برگزاری کارگاه تربیت مربی همسان پیشگیری از ایدز در دانشگاه بجنورد

کارگاه آموزشی تربیت مربی همسان پیشگیری از ایدز برای دانشجویان اعضاء کانون سلامت و انجمن سفیران سلامت  توسط مرکز بهداشت دانشگاه به منظور ارتقاء سطح آگاهی دانشجویان در زمینه  پیشگیری از بیماری ایدز و انتقال این مفاهیم به دانشجویان دیگر (همسانان) برگزار گردید.

برگزاری دوره های آموزشی کارکنان سلف مرکزی در دانشگاه بجنورد

دوره های آموزشی برای کارکنان سلف مرکزی دانشگاه بجنورد توسط مرکز بهداشت دانشگاه به منظور ارتقاء سطح آگاهی کارکنان در زمینه  بهداشت محیط و مواد غذایی برگزار گردید.

همایش ملی بهداشت، ایمنی و محیط ‌زیست در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد

همایش ملی بهداشت، ایمنی و محیط‌ زیست در روز چهارشنبه 24 و پنج شنبه ۲۵ آبان ماه 96 در تالار اجتماعات  دانشکده علوم دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.

محورهای این همایش شامل : ساختار نظارتی HSE در دانشگاه‌ها، مراکز تحقیقاتی و صنعتی، ساختار نظارتی HSE در مراکز درمانی آزمایشگاه‌های تشخیص طبی، ارزیابی‌های محیط زیستی در حوزه HSE، ایمنی ساختمان‌ها و تأسیسات استانداردهای ایمنی در حریق HSE در پژوهش‌های علمی ایمنی زیستی و پسماند می باشد.

برگزاری دوره های آموزشی سفیران سلامت دانشجویی در دانشگاه بجنورد


دوره های آموزشی برای سفیران سلامت دانشجویی توسط مرکز بهداشت دانشگاه بجنورد به منظور ارتقاء سطح بهداشت و سلامت دانشجویان برگزار گردید.


برگزاری کارگاه اموزشی پیشگیری از پوکی استخوان ویژه دانشجویان مجتمع اموزش عالی اسفراین

بر اساس هماهنگی های بعمل آمده با واحد تربیت بدنی مجتمع آموزش عالی اسفراین، مرکز مشاوره دانشگاه کارگاه های آموزشی با موضوعات مختلف برگزار می کند.

برگزاری دوره های آموزشی رابطین بهداشت در دانشگاه بجنورد

دوره های آموزشی برای رابطین بهداشت دانشجویی توسط مرکز بهداشت دانشگاه بجنورد به منظور ارتقاء سطح بهداشت و سلامت دانشجویان برگزار گردید.

برگزاری کنفرانس علمی یک روزه ایدز و سل در دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر

دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر با همکاری دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آبادان اقدام به برگزاری کنفرانس علمی یک روزه با امتیاز بازآموزی در خصوص ایدز و سل نمود. این همایش در تاریخ 13/07/96 از ساعت 8 لغایت 13 برگزار گردید.

برگزاری همایش دو روزه HSE در دانشگاه تبریز

   همایش دو روزه HSE  با حضور نمایندگان دانشگاه های مناطق 2،3،4،5 به میزبانی مرکز بهداشت دانشگاه تبریز در تاریخ های 21 و22 شهریور سال 96 در دو نوبت صبح و عصر برگزار گردید که تعداد شرکت کنندگان در این سمینار تقریبا" 80  نفر بودند. مطالب مربوط به بهداشت و ایمنی و محیط  با حضور اساتید برجسته و منتخب از   دانشگاه علوم پزشکی تبریز، بهداشت استان آذربایجان شرقی ،واحد HSE  استان آذربایجان شرقی ،فوریتهای پزشکی استان و واحد آموزش اداره آتش نشانی با سرفصل های کمکهای اولیه،مبانی HSE، اطفا حریق، بهداشت آب و غیره ارائه گردید در کنار برگزاری این سمینار علمی شرکت کنندگان  در فعالیت فوق برنامه پارک ائل گلی تبریز و مراکز خرید حضور یافتند.

برگزاری کارگاه آموزشی" اصول ارگونومی در محیط کار" برای کارکنان در دانشگاه بجنورد

کارگاه "اصول ارگونومی در محیط کار" در تاریخ های 96/06/12 و 96/06/13 به مدت 6 ساعت با حضور 50 تن از کارکنان دانشگاه بجنورد در این دانشگاه برگزار گردید.

برگزاری کارگاه آموزشی « بررسی تاثیر خود آزمایی سلامت جسم بر دانش ، نگرش و عملکرد دانشجویان دختر و کارکنان خانم دانشگاه صنعتی سیرجان » در دانشگاه صنعتی سیرجان

کارگاه آموزشی « بررسی تاثیر خود آزمایی سلامت جسم بر دانش ، نگرش و عملکرد دانشجویان دختر و کارکنان خانم دانشگاه صنعتی سیرجان » طی سه مرحله برای دانشجویان دختر خوابگاههای دانشگاه وکارکنان خانم دانشگاه در سالن آمفی تئاتر مدیریت دانشگاه برگزار شد و به نفرات شرکت کننده نیز گواهی تقدیم گردید .

فعالیت های مرکزبهداشت و درمان دانشگاه دانشگاه صنعتی سیرجان درهفته سلامت

ویژه هفته ملی سلامت

به مناسبت هفته سلامت مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی سیرجان اقدام به برگزاری ایستگاه سلامت در محوطه دانشگاه نمود .

برگزاری گارگاه آموزشی اصول تغذیه از دیدگاه طب سنتی در دانشگاه گیلان

 

به منظور ارتقای دانش سلامتی کارکنان دانشگاه گیلان ، مرکز بهداشت و درمان این دانشگاه کارگاه آموزشی با موضوع  اصول تغذیه در ماه مبارک رمضان از دیدگاه طب سنتی به مدت دو ساعت  در روز چهارشنبه 17 /03/ 1396 برگزار  نمود، دراین جلسه آموزشی که به صورت پرسش و پاسخ بوده است 167 نفراز پرسنل دانشگاه گیلان  شرکت داشته اند.

اولین گردهمایی کارشناسان بهداشتی منطقه 9 به میزبانی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد

ویژه گردهمایی کارشناسان بهداشتی

مرکز بهداشت دانشگاه فردوسی مشهد به عنوان دبیرخانه منطقه ۹ اولین گردهمایی کارشناسان بهداشت محیط و ایمنی و HSE را با حضور نمایندگان دانشگاه های منطقه و دبیران مناطق ۱ و ۳ و ۶ در 04/19/ 96 و 96/04/20 برگزار کرد. هدف از اجرای این برنامه ، حساس سازی دانشگاهها در امر بهداشت ، آموزش کارشناسان ، هماهنگی و یکسان سازی موارد مورد توجه در HSE در دانشگاه ها بود.

برگزاری کمپین بهداشت، ایمنی و محیط زیست در دانشگاه ها

با توجه به اهمیت بهداشت محیط و ایمنی و اهمیت آگاهی بخشی در این زمینه و پیشگیری از بروز خطرات احتمالی در محیط های دانشگاهی کمپین بهداشت، ایمنی و محیط زیست (HSE) در دانشگاه ها در هفته اول اسفندماه هر سال برگزار می گردد.

برگزاری کمپین بهداشت فردی و سبک زندگی سالم در دانشگاه ها

کمپین بهداشت فردی و سبک زندگی سالم با هدف اصلاح سبک زندگی دانشگاهیان و در نهایت ارتقای سلامت آنان در هفته اول آذر ماه هر سال در سراسر دانشگاه های سراسر کشور برگزار میگردد.

فعالیت های مرکزبهداشت و درمان دانشگاه شهید چمران اهوازدرهفته سلامت

ویژه هفته ملی سلامت

برنامه ویژه هفته سلامت از تاریخ 96/02/01 لغایت96/02/07 شیفت صبح در محوطه دانشگاه و شیفت عصر در مجتمع خوابگاهی حضرت معصومه (س) و خوابگاه نخل و زیتون برگزار گردید.

مركز بهداشت و درمان معاونت دانشجويي دانشگاه شهيد چمران به مناسبت ايام امتحانات و جهت رفاه حال دانشجويان كادر پزشكي شيف شب خود را فعال نمود

برای اولین بار به مناسبت ایام امتحانات و رفاه حال دانشجویان مرکز بهداشت و درمان دانشگاه از تاریخ 96/03/17لغایت 96/04/03 در شیفت شب آماده ارائه خدمات پزشکی می باشد. لازم به ذکر است کلیه داروها و سرم های تزریقی موجود می باشد. اين كار با توجه به مسير طولاني دانشگاه تا مراكز درمان سطح شهر و در جهت پيشگيري از هدر رفتن ساعات مطالعه و كاهش زمان درمان دانشجويان عزيز انجام گرفت.

برگزاری كارگاه تخصصی ايمني و سلامت محيط كار در دانشگاه تهران

كارگاه تخصصی ايمني و سلامت محيط كار درتاريخ هاي96/02/27 – 96/02/31و 96/03/01 با حضور 100 نفر كاركنان پرديس علوم، دامپزشكي، محيط زيست و اداره كل بهداشت و درمان دانشگاه تهران در تالار امير كبير دانشگاه تهران برگزار شد.

هدف از برگزاري اين كارگاه آشنايي كاركنان آزمايشگاهها، كلينيك ها و مراكز آزمايشگاهي پرديس هاي مستقر در دانشگاه تهران با ايمني و سلامت فضاي كار آزمايشگاههاي تخصصي، كنترل عفونت و بيماري هاي منتقله از مواد شيميايي و عفوني، ضدعفوني اماكن و وسايل كار و عوامل موثر بر آن، اصول بهداشت دست، بيماري‌هاي منتقله از انسان و دام، احتياطات استاندارد و راههاي انتقال و پيشگيري از بيماريها، روشهاي نمونه‌گيري و انتقال نمونه‌هاي عفوني، مواجهات شغلي و واكسيناسيون، محافظت از خود و پيشگيري از انتقال بيماريها از طريق كار بر روي خون و سرم هاي انساني و حيواني و همچنين احشاء حيوانات، ضدعفوني و استريليزاسيون و استانداردهاي كنترل عفونت بحث و تبادل نظر شد.

فعالیت های هفته سلامت دانشگاه مهندسی فناوری های نوین قوچان

ویژه هفته ملی سلامت

به مناسبت هفته سلامت فعالیت های مرکز سلامت دانشگاه گیلان به شرح ذیل می باشد:
-برپایی ایستگاه سلامت در محل مرکز مشاوره و اندازه گیری قد، وزن،
BMI وفشار خون
-برگزاری کارگاه آموزشی(( چرا افسرده می شویم؟ راهکار های پیشگیری و مقابله با افسردگی )) ،با توجه به شعار هفته سلامت امسال ((بیا در مورد افسردگی حرف بزنیم)) و مشارکت 30 نفر از دانشجویان در این کارگاه
 -برنامه آموزشی با حضور کارشناس مامایی در خوابگاه دختران (خوابگاه یاسمن) و شرکت 45 دانشجوی در این برنامه آموزشی و پرسش و پاسخ پیرامون مسائل زنان

-نصب بنر در محوطه دانشگاه به مناسبت هفته سلامت

-توزیع کتابچه در دانشگاه و خوابگاه های دانشجویی در هفته سلامت

-برگزاری مسابقه جدول(بیا حرف بزنیم) با همکاری شبکه بهداشت ، ویژه کارمندان دانشگاه

اجرای طرح انتخاب اتاق نمونه بهداشتی در دانشگاه مهندسی فناوری های نوین قوچان

ویژه طرح انتخاب اتاق نمونه خوابگاهها

به مناسبت هفته خوابگاه مرکز مشاوره و بهداشت دانشگاه پس از دريافت آيين نامه مذكور مراحل آن شامل بارگذاري فرم خود ارزيابي دانشجويان بر روي سايت دانشگاه، تهيه ليست اتاق هاي داوطلب، انجام بازديد به منظور درستي خود ارزيابي و انجام بازديد توسط مسئولين مربوطه را انجام داد .

برگزار کارگاه های آموزشی پیشگیری از پدیکلوزیس (شپش) در دانشگاه سلمان فارسی کازرون

مرکز بهداشت، درمان و مشاوره ی دانشگاه سلمان فارسی کازرون به منظور افزایش سلامت دانشجویان و آگاهی دادن به سرپرستان خوابگاه ها در خصوص علائم، راه های انتقال و پیشگیری و درمان بیماری پدیکلوزیس اقدام به برگزاری کارگاه آموزشی ویژه سرپرستان خوابگاه های دانشجویی دختران نمود.

برگزاری کارگاه آموزشی امداد و کمک های اولیه ویژه سرپرستان خوابگاه ها در دانشگاه سلمان فارسی کازرون

کارگاه آموزشی امداد و کمک های اولیه به همت مرکز بهداشت و درمان دانشگاه سلمان فارسی کازرون ویژه سرپرستان خوابگاه های دانشگاه به مدت سه روز برگزار شد .

برگزاری دوره باز آموزی ویژه نیروهای خدماتی در دانشگاه سلمان فارسی کازرون

دوره آموزشی ویژه نیروهای خدماتی با حضور کارشناس بهداشت، مدیر امور عمومی و تدارکات و 8 نفر از کارکنان خدمات دانشگاه سلمان فارسی کازرون برگزار گردید.

RSS