Menu

اخبار مشاوره

اخبار اداره مشاوره

کارگاه آموزشی مدیریت استرس در دانشگاه شهید باهنر کرمان برگزار گردید.

کارگاه آموزشی مدیریت استرس و برون ریزی هیجانی بعد از وقوع زلزله در مرکز مشاوره دانشگاه شهید باهنر کرمان برگزار گردید.

برگزاری همایش منع خشونت علیه زنان در مرکز مشاوره دانشگاه شهید مدنی آذربایجان

نشستی به مناسبت روز جهانی منع خشونت علیه زنان در مورخه 04/09/96 در مکان آمفی تئاتر دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان برگزار گردید.

سرپرستان خوابگاههای دانشگاه شهید مدنی آذربایجان با ارتباط موثر با دانشجو آشنا شدند.

در تاریخهای 20/08/96 و 04/09/96 کارگاه آموزشی ارتباط موثر با دانشجویان ویژه سرپرستان خوابگاههای دانشگاه شهید مدنی آدربایجان برگزار گردید.

مراسم استقبال و معارفه دانشجویان جدیدالورود دانشگاه شهید مدنی آذربایجان

در مراسمی که به جهت استقبال و معارفه دانشجویان جدیدالورود دانشگاه شهید مدنی آذربایجان برگزار گردید، رئیس مرکز مشاوره این دانشگاه، جناب آقای دکتر رحیم یوسفی به ایراد سخنرانی پرداختند.

همایش "روابط بین فردی" در مرکز مشاوره دانشگاه شهید مدنی آذربایجان

همایش روابط بین فردی در مورخه 01/08/96 با حضور رئیس مرکز مشاوره دانشگاه شهید مدنی آذربایجان، جناب آقای دکتر رحیم یوسفی، رئیس حراست، جناب آقای دکتر احمدی و آقای دکتر حاجی پور، مشاور حقوقی در سالن شهریار دانشکده ادبیات و علوم انسانی این دانشگاه برگزار شد.

مراسم روز جهانی ایدز در موسسه آموزش عالی ادیب مازندران

در تاریخ 13/09/96 مراسمی بمناسبت روز جهانی ایدز برنامه آموزشی در موسسه آموزش عالی ادیب مازندران برگزار گردید. این برنامه آموزشی با حضور دکتر پارسایی، مدیر گروه بیماریهای استان انجام گرفت. لازم به ذکر است در این برنامه تست اچ آی وی بهمراه توزیع وسایل آموزشی برای کلیه دانشجویان برگزار گردید.

کارگاه آموزشی مدیریت و مخاطرات فضای مجازی در مرکز مشاوره دانشگاه علم و صنعت برگزار گردید.

مرکز مشاوره دانشگاه علم و صنعت ایران کارگاه آموزشی مدیریت و مخاطرات فضای مجازی را در تاریخ 13/09/96 در دانشکده صنایع این دانشگاه برگزار نمود.

کارگاه آموزشی« تولدی دوباره» در مرکز مشاوره دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر

مرکز مشاوره دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر با همکاری کانون همیاران سلامت روان در تاریخ 13/09/96 اقدام به برگزاری کارگاه آموزشی4 ساعته از ساعت 10 لغایت 14 با موضوع « تولدی دوباره » ویژه دانشجویان نمود.

جلسه هم اندیشی اعضای شورای مرکزی کانون همیاران سلامت دانشگاه صنعتی و دانشگاه علوم پزشکی شاهرود

جلسه هم اندیشی ای با هدف تبادل اطلاعات و تجارب اعضای کانون همیاران سلامت روان دانشگاه صنعتی و علوم پزشکی شاهرود در تاریخ 4/9/1396 برگزار گردید.

برگزاری کارگاه آموزشی تربیت کادر متخصص پیشگیری اولیه از اعتیاد در مرکز مشاوره دانشگاه تهران

مرکز مشاوره دانشگاه تهران با همکاری اداره کل فرهنگی و پیشگیری ستاد مبارزه با مواد مخدر، به منظور افزایش ارتقاء سطح دانش و مهارت کارشناسان فعال در عرصه پیشگیری از سوءمصرف مواد در تاریخ 13و12/09/96 کارگاه آموزشی تربیت کادر متخصص پیشگیری اولیه از اعتیاد را با تدریس جناب آقای دکتر هومان نارنجی ها برگزار کرد. .

برگزاری کارگاه آموزشی بررسی شیوه نامه مداخله در بحران در مرکز مشاوره دانشگاه شیراز

با توجه به نقش شایان توجه سرپرستان خوابگاه های دانشجویی در شناسایی دانشجویان در معرض خطر و ارجاع آنان به مراکز درمانی، مرکز مشاوره و روان درمانی دانشگاه شیراز اقدام به برگزاری کارگاه آموزشی " بررسی شیوه نامه مداخله در بحران" ویژه سرپرستان کلیه خوابگاه های دختران و پسران در قالب سه گروه مجزا نمود.

برگزاری سخنرانی با موضوع پیشیگری از ایدز در دانشگاه شیراز

به همت کارشناسان و دانشجویان همیار سلامت روان مرکز مشاوره و روان درمانی دانشگاه شیراز، برنامه سخنرانی با موضوع "پیشگیری از ایدز" در دانشکده کشاورزی این دانشگاه برگزار گردید.

افتتاحیه دومین دوره فعالیت کانون همیاران سلامت روان در دانشگاه شیراز

دومین دوره فعالیت کانون همیاران سلامت روان در همایشی با حضور جمعی از اساتید و دانشجویان در دانشگاه شیراز کلید خورد.

مرکز مشاوره دانشگاه شیراز؛ میزبان مددکاران اجتماعی سراسر کشور

برگزاری کارگاه های آموزشی کشوری "مددکاری اجتماعی" با هدف ارتقای دانش و مهارت مددكاران اجتماعی شاغل در مراكز مشاوره دانشگاه های سراسر کشور در مرکز مشاوره و روان درمانی دانشگاه شیراز آغاز گردید.

برگزاری کارگاه درمان مبتنی بر پذیرش و تعهد (ACT) توسط مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه تبریز

کارگاه درمان مبتنی بر پذیرش و تعهد (ACT) در تاریخ‌های 30 آبان و 1 آذر برای روسا و مشاوران مراکز مشاوره منطقه 3 دانشگاه‌های کشور (شمالغرب) در تالار شهریار دانشگاه تبریز برگزار گردید.

برگزاری دو جلسه کارگاه آموزشی در خوابگاه دختران دانشگاه شهید باهنر کرمان

کارگاه آموزشی شناخت دلایل و اهداف دوستیهای قبل از ازدواج بین دختران و پسران در دو جلسه در تاریخهای 15/08/96 و 22/08/96 در خوابگاه دخترانه و خوابگاه شماره 10 دانشگاه شهید باهنر کرمان برگزار گردید. در این دوره آموزشی به سرفصلهای هدف از روابط بین دختران و پسران، شناخت ویژگیهای دختران و پسران، مدیریت فرایند دوستی بین دختران و پسران و آسیبها و چالشهای این رابطه اشاره شد.

برگزاری کارگاه آموزشی مهارت¬های زندگی در مرکز مشاوره دانشگاه بجنورد

کارگاه آموزشی مجموعه مهارتهای زندگی دانشجویی به منظور آشنایی دانشجویان و کمک به سازگاری بهتر ایشان در محیط¬های خوابگاهی در دانشگاه بجنورد برگزار گردید.

سی سال با مشاوره دانشجویی در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری 1367-1396


حدود 30 سال از تأسيس مراكز مشاوره دانشجويي در دانشگاهها و نيز تشكيل دفتر مركزي مشاوره در وزارت علوم، تحقيقات و فناوري ميگذرد (هم اکنون این دفتر با نام دفتر مشاوره و سلامت فعالیت می کند). دفتر در این 30 سال مدیران و روسای مختلفی را به خود دیده است. ...

برگزاری کارگاه آموزشی مدیریت بحران با حضور دانشگاههای منطقه ده کشور و به میزبانی مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه شهید چمران اهواز

كارگاه آموزشي "مديريت بحران" ويژه سرپرستان خوابگاه هاي دانشجویی با حضور دانشگاه‌های منطقه ده کشور و به میزبانی مركز مشاوره دانشجويي دانشگاه شهید چمران اهواز، برگزار شد.

کارگاه آموزشی ازدواج موفق در مجتمع آموزش عالی فنی مهندسی اسفراین

جلسه آموزشی با عنوان مشاوره پیش از ازدواج در تاریخ 2/8/96 با حضور دانشجویان مجتمع فنی مهندسی اسفراین در سالن شیخ آذری این دانشگاه و با حضور خانم یارشیر برگزار شد.

برگزاری تریبون آزاد در مجتمع آموزش عالی فنی مهندسی اسفراین با عنوان روابط قبل از ازدواج: آری یا نه ؟!!

جلسه تریبون آزاد با موضوع روابط قبل از ازدواج به پیشنهاد تشکل های دانشجویی مجتمع فنی مهندسی اسفراین در مورخه 22/8/96 در محل سالن آمفی تئاتر این دانشگاه برگزار گردید.

برگزاری کارگاه آموزشی ارتباط موثر در مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین

کارگاهی با عنوان ارتباط موثر در تاریخ 17/8/96 با حضور دانشجویان در سالن کنفرانس مجتمع فنی و مهندسی اسفراین برگزار گردید.

برگزاری مراسم تودیع و معارفه مدیر کل دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

درتاریخ 96/09/13 مراسم قدردانی از زحمات دکتر یعقوبی، مدیر کل سابق دفتر مشاوره و سلامت و معارفه دکتر منصوره سادات صادقی، مدیر کل جدید این دفتر در محل سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار گردید. در این مراسم که با حضور دکتر مجتبی صدیقی، معاون وزیر و رئیس سازمان امور دانشجویان، دکتر سیدابوالحسن ریاضی، معاون امور دانشجویان داخل سازمان، مهندس پرهیزکار، معاون پشتیبانی و مدیریت منابع سازمان، مدیران و مشاوران سازمان، روسای مراکز مشاوره منطقه یک، اعضای کمیته مشورتی – راهبردی دفتر، کارشناسان مراکز مشاوره دانشجویی و تنی چند از اساتید و صاحبنظران برگزار شد، پس از تلاوت آیات کلام الله مجید.....

دانشجویان دانشگاه علم و صنعت در کارگاه آموزشی مهارت حل مساله شرکت نمودند.

مرکز مشاوره دانشگاه علم و صنعت ایران، کارگاه آموزشی مهارت حل مسئله را در تاریخ11/9/96 در دو دانشکده مکانیک و ریاضی این دانشگاه برگزار نمود. مدرس کارگاه خانم دکتر عظیمی از روان شناسان مرکز مشاوره بودند.

ارائه گزارش سلامت روان دانشجویان ورودی جدید به روسای دانشکده برق دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی

در تاریخ 07/09/96 جلسه ای در دانشکده مهندسی برق دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی و با حضور مسئول و کارشناس مرکز مشاوره برگزار گردید.

برگزاری جلسه شورای مرکزی کانون همیاران سلامت روان در مجتمع آموزش عالی فنی مهندسی اسفراین

جلسه ای با حضور دبیر کانون همیاران سلامت روان و شورای مرکزی مجتمع فنی مهندسی اسفراین در تاریخ
16/8/96 در سالن شیخ آذری این دانشگاه برگزار گردید.

متخصصان مرکز مشاوره و اعضای کانون همیاران سلامت روان مجتمع آموزش عالی فنی مهندسی اسفراین در جلسه ی مشترکی شرکت نمودند.

در تاریخ 04/09/96 جلسه مشترکی با حضور رئیس، کارشناسان و اعضای کانون همیاران سلامت در مرکز مشاوره مجتمع فنی مهندسی اسفراین برگزار گردید.

نشست معاونین و رؤسای مراکز مشاوره منطقه 2

نشست معاونین و رؤسای مراکز مشاوره دانشگاههای منطقه 2 کشور، با حضور جناب آقای دکتر یعقوبی مدیر کل اسبق دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در تاریخ 27/08/96 با هدف بررسی چالش ها و ارتقاء مشاوره دانشجویی در سالن کنفرانس دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل تشکیل گردید.
RSS