Menu

اخبار مشاوره

اخبار اداره مشاوره

برگزاری همایش روز جهانی ایدز با شعار « سلامتی حقی برای همه » به همت مرکز مشاوره دانشگاه گیلان و کانون دانشجویی همیاران سلامت روان

برگزاری همایش روز جهانی ایدز با شعار « سلامتی حقی برای همه » به همت مرکز مشاوره دانشگاه گیلان و کانون دانشجویی همیاران سلامت روان

همایش روز جهانی ایدز با شعار « سلامتی حقی برای همه » به همت مرکز مشاوره دانشگاه گیلان و کانون دانشجویی همیاران سلامت روان برگزار شد.

به مناسبت روز جهانی ایدز همایشی با شعار « سلامتی حقی برای همه » به همت مرکز مشاوره دانشگاه و کانون دانشجویی همیاران سلامت روان دانشگاه در تالار حکمت برگزار گردید . در این همایش جمع کثیری از دانشجویان و کارکنان دانشگاه حضور داشتند . ابتدا ، دکتر باستی معاون دانشجویی دانشگاه درباره اهمیت پیشگیری و به استناد به آمار خاطر نشان کرد امروزه ایدز یکی از مهمترین بیماریهایی است که به خصوص جوانان را در معرض خطر قرار داده است و جوانان عمدتا" جمعیت آماجی موج سوم ایدز هستند .

 بنظر می رسد اگر دانشجویان در قالب گروه­های همیار و همسان در چارچوب کانون دانشجویی سلامت روان بسیج شده و آموزش ببینند به خوبی می توانند به عنوان منبع اطلاعاتی قابل اتکا برای همسالان و همکلاسی هایشان در آمده و هم از سرایت این بیماری به نسل جوان کشور پیشگیری نمایند . در این راستا امضاء دو تفاهم نامه بین وزارت علوم و دانشگاه علوم پزشکی یکی در سال 93 در خصوص انتخاب و تربیت مربیان همیار دانشجویی به عنوان یک گام مؤثر در زمینه پیشگیری و کنترل ایدز یاد کرد و دیگری تفاهم نامه همکاری سازمان امور دانشجویان وزارت علوم و سازمان انتاق خون در سال 96 است که با هدف بهره مندی از ظرفیت دانشجویی و کانون های دانشجویی ذکر کرد که می توانند دانشجویان را به مشارکت در اهدای آگاهانه و مسئولانه خون ترغیب نمایند . آنگاه آقای دکتر رضوانی رئیس مرکز مبارزه با بیماریهای دانشگاه علوم پزشکی گیلان درباره پیشگیری ، تشخیص زود هنگام ، درمان و حمایت از مبتلایان به اچ،آی،وی / ایدز و خدمات مراقبتی رایگان و محرمانه موجود  در مراکز مشاوره بیماریهای رفتاری در استان گیلان را به سمع و نظر حاضرین رساندند . 

سپس خانم دکتر ایزدی پور مدیر پزشکی سازمان انتقال خون استان گیلان درباره سازو کار بانک خون و اهمیت مشارکت داوطلبانه دانشجویان و همیاران در ایجاد باور و مهارت خود مراقبتی در دانشجویان با هدف استمرار در اهدای خون را تشریح نمودند .

مراسم با اهدای جوایزی به سه نفر از دانشجویان فعال همیار سلامت روان و قرعه کشی مسابقه پیشگیری از ایدز پایان پذیرفت . 


مطلب قبلی برگزاری دور دوم کارگاه آموزشی کشوری مددکاری اجتماعی در دانشگاه شیراز
مطلب بعدی برگزاری کارگاه آموزشی مدیریت استرس و اضطراب توسط مرکز مشاوره دانشگاه بجنورد
چاپ
410 به این مطلب امتیاز دهید:
بدون امتیاز

نظر بده

نام:
ایمیل:
نظر:
تصویر امنیتی
کد فوق را در فیلد زیر را وارد نمایید
افزودن نظر