Menu

اخبار

مرکز مشاوره و روان درمانی دانشگاه شیراز میزبان معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس

مرکز مشاوره و روان درمانی دانشگاه شیراز میزبان معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس

مرکز مشاوره و روان درمانی دانشگاه شیراز میزبان معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس روز شنبه بیست و دوم آبان ماه از مرکز مشاوره و روان درمانی دانشگاه شیراز بازدید به عمل آوردند.

 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس روز شنبه بیست و دوم آبان ماه از مرکز مشاوره و روان درمانی دانشگاه شیراز بازدید به عمل آوردند. در ابتدای این جلسه پس از تلاوت آیاتی از قرآن کریم، دکتر چنگیز رحیمی رییس محترم مرکز مشاوره- به ارایه گزارشی از فعالیت های این مرکز در سطح دانشگاهیان و عموم شهروندان پرداختند، توصیف فضای فیزیکی، تعداد مشاوران و تخصص آنها، اجرای طرح های مختلف بهداشت روان، برگزاری جلسات آموزشی، تهیه و چاپ فصلنامه های علمی، فرهنگی و اجتماعی ویژه کارمندان و اعضاء هیأت علمی دانشگاه، برپایی نمایشگاه و مسابقه و ارایه فعالیت های آموزشی به دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکترای دانشکده علوم تربیتی و روان شناسی و پردیس بین الملل از اهم فعالیت های مطرح شده توسط ایشان بود. وی با بیان ضرورت پیشگیری از آسیب های اجتماعی مانند اعتیاد، خودکشی و ایدز، اجرای طرح های مختلف مانند طرح اجتماع محور دانشجویان همیار سلامت و نیز برگزاری کارگاه های آموزشی همچون تربیت کادر متخصص پیشگیری اولیه از اعتیاد، طرح آبشاری مربیگری پیشگیری از ایدز، کارگاه های اجباری بهداشت روان و مهارت های زندگی جهت دانشجویان ورودی جدید و نیز آموزش های پیش از ازدواج و پیشگیری از طلاق را در راستای دست یابی به این امر مهم عنوان نمودند.

دکتر مجید موحد معاون محترم دانشجویی دانشگاه- نیز تصویب طرح ارایه دو واحد درس عمومی "مهارت های زندگی" را نتیجه پیگیری های دفتر مشاوره و سلامت وزارت علوم و تلاش های مرکز مشاوه و روان درمانی دانشگاه شیراز مطرح و اجرای آن را از اهداف کاربردی دانشگاه شیراز در جهت بهبود کیفیت زندگی و افزایش سلامت روانی دانشجویان دانستند.

در ادامه آقای پژوهش معاون محترم سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری- بیان داشتند در حال حاضر با مشکلات روانی جدی در جامعه مواجه هستیم و فشارهای اقتصادی و مشکلات متعدد خانوادگی، شرایط نامطلوبی را ایجاد کرده است. در چنین شرایطی و با توجه به نیاز شدید جامعه به دریافت خدمات روان شناختی معتبر، ریشه یابی و پیشگیری از مشکلات روانی، گامی اساسی در بهبود وضعیت موجود است. ایشان با ذکر کیفیت پایین برخی از خدمت روان شناختی در سطح شهر شیراز و استان بر همکاری همه جانبه برای حل این معضل تأکید نمودند و ضمن قدردانی از سطح کمی و کیفی فعالیت های مرکز مشاوره، تعمیم خدمات این مرکز به شکلی گسترده تر در سطح شهر و انجام برنامه ریزی های لازم در این زمینه را خواستار شدند. 

در پایان آقای موسوی -مدیر کل محترم دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری فارس- پیشگیری از آسیب های اجتماعی را از اهداف مهم استانداری فارس برشمردند و بر همکاری و هماهنگی استانداری فارس و مرکز مشاوره و روان درمانی دانشگاه شیراز جهت نیل به این هدف تأکید نمودند. این جلسه با بازدید اعضای جلسه از مرکز مشاوره و روان درمانی دانشگاه به پایان رسید.

/ دسته: اخبار
مطلب قبلی کارگاه آموزشی مدیریت استرس در یکی از خوابگاه های دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی برگزار گردید.
مطلب بعدی اقدامات مرکز مشاوره دانشگاه تربیت مدرس در راستای بهبود سطح ارائه خدمات
چاپ
738

لطفا برای ارسال نظر وارد سایت شوید یا ثبت نام نمایید