Menu

اخبار

مشاوره دانشجویی در آیینه مطبوعات: معاون دانشجویی دانشگاه خبر داد: آغاز پایش سلامت جسمانی دانشجویان نوورود دانشگاه صنعتی بهبهان

مشاوره دانشجویی در آیینه مطبوعات: معاون دانشجویی دانشگاه خبر داد: آغاز پایش سلامت جسمانی دانشجویان نوورود دانشگاه صنعتی بهبهان

مشاوره دانشجویی در آیینه مطبوعات: معاون دانشجویی دانشگاه خبر داد: آغاز پایش سلامت جسمانی دانشجویان نوورود دانشگاه صنعتی بهبهان

معاون دانشجویی دانشگاه صنعتی خاتم‌الانبیاء بهبهان از آغاز ارای طرح پایش سلامت جسمانی دانشجویان ورودی جدید این دانشگاه از امروز خبر داد و گفت: باید مشخص شود یک دانشجو در زمان ورود به دانشگاه در چه سطحی از شرایط روحی و جسمی قرار دارد که بتوانیم مشکلات او را حل کنیم زیرا اگر این مشکل در سال اول تحصیل رفع شود، در روند تحصیلی دانشجو تأثیری ندارد.
دکتر سعید ضیائی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه خوزستان، اظهار کرد: طرح پایش سلامت روح و روان و جسم برای حدود 300 دانشجوی جدیدالورود در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد اجرا می‌شود که طرح پایش سلامت روان اواخر مهرماه انجام شد و پایش سلامت جسمانی نیز از امروز (بیستم آذرماه) آغاز و تا پایان همین هفته ادامه خواهد داشت.
وی در خصوص غربالگری دانشجویان پس از اجرای این طرح در این دانشگاه، گفت: در کارنامه‌های سلامت جسمانی که از سوی سازمان امور دانشجویان در اختیار دانشگاه قرار داده شده است، پارامترهایی مانند سنجش بینایی، سنجش سلامت دهان و دندان، بررسی قد و وزن و ... وجود دارد که بر اساس کارنامه سلامت جسمانی برای هر دانشجو صادر می‌شود.
معاون دانشجویی دانشگاه صنعتی خاتم‌الانبیاء بهبهان ادامه داد: کارنامه پایش سلامت روان با اخذ برخی آزمون‌های روانشناختی از دانشجو، به‌طور مجزا صادر می‌شود؛ در نهایت پس از اجرای هر دو ارزیابی، مشخص می‌شود که آیا دانشجو از نظر سلامت روان و جسمانی مشکل خاصی دارد یا خیر؛ اگر دانشجویی چه از لحاظ جسمی یا روحی دچار مشکل خاص یا در معرض خطر باشد، به مرکز بهداشت دانشگاه معرفی خواهد شد.
ضیائی‌نژاد در خصوص خدمات قابل‌ارائه به این دانشجویان در مرکز بهداشت دانشگاه، توضیح داد: وظیفه مرکز بهداشت این است که در درجه اول تا جایی که امکان دارد برای این دانشجویان جلسات مشاوره در نظر بگیرند؛ همچنین برای بهبود سلامت روحی و روانی و در صورت نیاز تکمیل درمان، دانشجو به پزشک متخصص ارجاع می‌شوند.
وی در خصوص هدف از اجرای این طرح، عنوان کرد: ارزیابی دانشجویان ورودی جدید باید از نظر سلامت روحی و جسمانی انجام شود زیرا وقتی دانشجو از سطح جامعه به دانشگاه ورود پیدا می‌کند، باید مشخص شود که در چه سطحی از شرایط روحی و جسمی قرار دارد. دانشجویی که ثبت‌نام می‌کند ممکن است پیش از ورود به دانشگاه، با مشکلاتی مواجه بوده باشد و باید بتوانیم مشکلات این دانشجو را حل کنیم زیرا اگر این مشکل در سال اول تحصیلی رفع شود، در روند تحصیلی دانشجو تأثیری ندارد.
هر گونه استفاده از این خبر با ذکر منبع بدون اشکال است.
مطلب قبلی مشاوره دانشجویی در آیینه مطبوعات: شناسایی دانشجویان در معرض رفتارهای پرخطر دانشگاه پیام نور
مطلب بعدی اجرای طرح انطباق پذیری مسیر شغلی – تحصیلی در مرکز مشاوره دانشگاه شهید باهنر کرمان
چاپ
469

لطفا برای ارسال نظر وارد سایت شوید یا ثبت نام نمایید