Menu

اداره سلامت و تندرستی

اخبار بهداشت و درمان

برگزاري دومين سمينار منطقه اي رابطين بهداشت دانشجويي در دانشگاه صنعتي اميركبير

ویژه هفته سلامت

در سومین روز برگزاری نمایشگاه هفته سلامت مورخ 96/2/12 دومین سمینار منطقه ای یك روزه رابطین بهداشت دانشجویی برگزار شد.

برگزاري نمايشگاه بزرگداشت هفته سلامت در دانشگاه صنعتي اميركبير

ویژه هفته ملی سلامت

نمایشگاه بزرگداشت هفته سلامت با شعار 'زندگی سالم با نشاط و امید' از 10 الي 12 اردیبهشت ماه به همت دبیر خانه منطقه یک در دانشگاه صنعتي اميركبير آغاز برگزار گرديد.

• فعالیت مرکز بهداشت دانشگاه صنعتی اصفهان در زمینه راه‌اندازی اتوبوس سلامت

ویژه هفته سلامت تا هفته خوابگاه

مرکز بهداشت درمان طبق سنوات گذشته در هفته سلامت تا هفته خوابگاه اردیبهشت 96، اقدام به راه‌اندازی اتوبوس سلامت در طول مدت برگزاری جشنواره خوابگاه ها به مناسبت چهل سالگی دانشگاه، در سطح دانشگاه نمود که مورد استقبال دانشگاهیان محترم قرار گرفت.

• فعالیت مرکز بهداشت دانشگاه صنعتی اصفهان در زمینه سخنرانی مباحث پزشکی

ویژه هفته سلامت

در جهت نیل به رسالت مرکز بهداشت و درمان دانشگاه، این مرکز در جشنواره خوابگاه‌ها اردیبهشت 96 به مناسبت چهل سالگی دانشگاه، اقدام به برگزاری نشست‌ها و کلاس‌های آموزشی نمود.

فعالیت های مرکزبهداشت دانشگاه شیراز درهفته سلامت

ویژه هفته ملی سلامت

 به مناسبت هفته سلامت ، واحد بهداشت و سلامت دانشگاه شیراز با همکاری بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی میر اقدام به ارائه ی خدمات سلامت به دانشجویان و دانشگاهیان نمود .

برپایی ایستگاه سلامت تغذیه در دانشگاه صنعتی اصفهان

ویزه هفته سلامت تا هفته خوابگاه

مرکز بهداشت و درمان دانشگاه با هدف ترویج مصرف صبحانه با محوریت تغذیه سالم که یکی از اصول سبک زندگی سالم می‌باشد، در طول مدت سه روز برگزاری جشنواره، جنب ایستگاه‌های سلامت خود به توزیع صبحانه و عصرانه سالم اقدام نمود.

برپایی ایستگاه معاینات پزشکی رایگان در دانشگاه صنعتی اصفهان

ویزه هفته سلامت تا هفته خوابگاه

این مرکز با برپایی سه ایستگاه سلامت در مجموعه خوابگاه‌های خواهران در طول 3 روز جشنواره خدمات بهداشتی و آموزشی و ارتقاء سلامت ارائه نمود.

فعالیت های هفته خوابگاه ها در مرکز بهداشت دانشگاه علامه طباطبائي

ویژه هفته خوابگاه ها

به مناسبت هفته خوابگاه ها مركز بهداشت و درمان دانشگاه علامه طباطبائی اقدام به برپايي ايستگاه هاي سلامت در خوابگاه هاي دختران و پسران نمود كه در اين ايستگاه ها غربالگري فشارخون ، قد و وزن و توزيع قرص ويتامينD  و مشاوره دهان و دندان انجام گرفت.

برپایی ایستگاه سلامت در دانشگاه بجنورد

ویژه هفته ملی سلامت

به مناسبت هفته خوابگاه مرکز مشاوره و بهداشت  دانشگاه بجنورد  روز چهارشنبه مورخ 1396/3/3 اقدام به برگزاری ایستگاه سلامت با هدف ارتقاء سطح سلامت جسم دانشجویان و همچنین حساس سازی در این زمینه در سطح دانشگاه نمود.

فعالیت های هفته سلامت در مرکز بهداشت دانشگاه گیلان

ویژه هفته ملی سلامت

به مناسبت هفته سلامت فعالیت های مرکز سلامت دانشگاه گیلان به شرح ذیل می باشد:
-ایجاد غرفه سلامت
-ویزیت رایگان پزشکی برای دانشجویان
 
-بازدید مسئول مرکز به همراهی مدیر دانشجویی و مسئول اداره خوابگاه ها

اجرای طرح انتخاب اتاق نمونه بهداشتی در صنعتی اصفهان

ویژه هفته خوابگاه ها

در راستای ترویج و ارتقاء بهداشت در محیط و اماکن دانشجویی با محوریت خودمراقبتی، طرح انتخاب اتاق نمونه از خوابگاه‌های دانشجویی که از طرف دفتر سلامت وزارت علوم تحقیقات و فناوری ابلاغ شده بود، توسط پرسنل مرکز بهداشت و درمان دانشگاه با همکاری مسئولین امور خوابگاه‌ها اجرا گردید.

برپایی غرفه افسردگی و ایستگاه تندرستی دانشگاه سلمان فارسی کازرون

ویژه هفته ملی سلامت

به مناسبت هفته ملی سلامت و با توجه به شعار امسال روز جهانی بهداشت با عنوان" بیا در مورد افسردگی حرف بزنیم" و همچنین شعار ملی " زندگی سالم با نشاط و امید" مرکز بهداشت، درمان و مشاوره دانشگاه سلمان فارسی کازرون با همکاری کانون دانشجویی همیاران سلامت روان از تاریخ 3 لغایت 6 اردیبهشت ماه 1396 اقدام به برپایی غرفه مبارزه با افسردگی و ایستگاه تندرستی نمود.

فعالیت های هفته سلامت در مرکز بهداشت دانشگاه علامه طباطبائي

ویژه هفته ملی سلامت

به مناسبت هفته سلامت مركز بهداشت و درمان دانشگاه با همكاري شهرداري ناحيه و مركز بهداشت و درمان شمال غرب از تاريخ96/2/4 لغايت 96/2/6نمايشگاه سلامت را برگزار نمود.

اجرای طرح انتخاب اتاق نمونه بهداشتی در دانشگاه گیلان

ویژه طرح انتخاب اتاق نمونه خوابگاهها

مرکز بهداشت و درمان دانشگاه گیلان با مشارکت اداره امور خوابگاهها، طبق دستورالعمل ابلاغی سازمان امور دانشجویان اقدام به برگزاری طرح انتخاب اتاق نمونه بهداشتی نمود.

فعالیتهای هفته سلامت در مرکز بهداشت و سلامت دانشگاه سمنان

7 آوریل مصادف با هجدهم فروردین مصادف با روز سلامت است و در ایران به جهت فرصت بیشتر برای حساس سازی و اجرای برنامه های بهداشتی، هفته اول اردیبهشت را بنام هفته سلامت نامگذاری کرده اند. شعار روز جهانی بهداشت " بیا در مورد افسردگی صحبت کنیم" و شعار هفته سلامت در ایران "زندگی سالم با نشاط و امید" اعلام شده است.

مدیر کل دفتر مشاوره و سلامت نمایشگاه پیشگیری از آسیبهای اجتماعی را در دانشگاه بیرجند افتتاح نمودند.

جناب آقای دکتر یعقوبی به مناسبت هفته سلامت و افتتاح نمایشگاه پیشگیری از آسیبهای اجتماعی (ایدز و سوء مصرف مواد) در اردیبهشت ماه 96 به دانشگاه بیرجند سفر کردند. ایشان بعد از سخنرانی و افتتاح نمایشگاه و بازدید از مرکز مشاوره، بهداشت و درمان این دانشگاه، در محل پایگاه سلامت شماره 2 درمانگاه فرهیختگان، داوطلب انجام تست تشخیص سریع ایدز، تست قندخون و کنترل فشارخون شدند و از برنامه های متنوع درمانگاه همچون مسابقه آشپزی با موضوع ایدز، طراحی دیواری با عنوان روبان قرمز (راههای پیشگیری از ایدز)، بروشورها و بسته¬های آموزشی و ... دیدن فرمودند.

پنجمین گردهمایی روسای مراکز بهداشت و درمان دانشگاهها و موسسات آموزش عالی کشور برگزار شد.

پنجمین گردهمایی روسای مراکز بهداشت و درمان دانشگاهها و موسسات آموزش عالی کشور در روز سه شنبه مورخ 19 اردیبهشت سال جاری با حضور دکتر ریاضی، معاون دانشجویان داخل سازمان، دکتر حمید یعقوبی مدیر کل دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان و روسای مراکز بهداشت و درمان دانشگاههای سراسر کشور برگزار شد. به گزارش روابط عمومی سازمان امور دانشجویان " این گردهمایی یک روزه با تشریح اهداف و برنامه های سال 96 مراکز بهداشت و درمان توسط دکتر یعقوبی مدیر کل دفتر مشاوره و سلامت سازمان آغاز گردید.

برگزاری کارگاه آموزشی کمکهای اولیه در دانشگاه شهید بهشتی

در تاریخهای 2/2/96 و 4/2/96 کارگاه آموزشی آموزش کمکهای اولیه در دانشگاه شهید بهشتی برگزار گردید. این دوره آموزشی ویژه سرپرستان خوابگاههای دانشجویی و مدیران پشتیبانی برگزار شد.
RSS

معرفی اداره سلامت و تندرستی

.